Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[D40 2.5dCi] Gaśnie, przerywa, zimna, ciepła, w dnie, w nocy, zawsze!


AntekPoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie i Panie!

 

Mam Navarę od nowści, kupiona w grudniu 2009 roku w salonie w Poznaniu. Od tego czasu zrobiłem nią 42 tys km (4 auto w domu). Było by więcej, ale od zeszłej zimy jest z nią poważny problem. Po którejś z bardzo mroźnych nocy auto zaczeło przerywać.

 

Niezależnie czy cipłe czy zimne, czy w trakcie jazdy czy na postoju - gaśnie sam z siebie. Czasem jest to chwilowy spadek obrotów i powrót. Czasem kiedy obroty spadają zapala się lampka od oleju, czasem od DPF, czasem razem, a czasem jest dyskoteka na całej desce rozdzielczej. Czasem można przejechać 200km w ciągu bez problemu, czasem co 100m jest problem. Sprawa o tyle trudna, że potrafi się wyłączyć na środku skrzyżowania.

 

W serwisie Nissana rozłożyli ręce, komputer nie wykazuje żadnych błędów. Wstępnie wytypowaliśmy przepływomierz, ale po wyjęciu i pomierzeniu wygląda na dobry. Co sądzicie? Zawór SCV?

 

Auto było u "specjalisty" - skasował 3700pln i żadnej poprawy.

 

Panowie pomóżcie, bo reszta aut rozjechała się po świecie i nagle trzeba czymś jedzić :) .

 

Pozdrawiam,

Antek

 

P.S. Namiar na specjalistę w Poznaniu któego należy za wszelką cenę unikać mogę podesłać zainteresowanym na priv.


Czołem.

Dziś sytuacja uległa dratycznej zmianie. Na lepsze czy na gorsze to dyskusyjne. W każdym razie, wsiadłem, przekręciłem kluczyk, spiralka zgasła, chciałem zapalić a tu ... nic! Rozrousznik się kręci, a auto nie zapala. Kluczyk wyjęty, przekręcam, czekam aż spiralka zgaśnie a ta menda nic. Świeci się cały czas... 

 

Jakieś pomysły? Czy może to być powiązane w kłopotami z pierwszego posta (przeprywanie silnika)?

 

pozdrawiam

Antek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na problem elektryczny. Sprawdziłbym najpierw jak wyglądają klemy akumulatora i podłączenie do masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia masy szczególnie komputer ,silnik ,skrzynki przekaźników i system alarmowy ten znajduje się w kabinie nad pedałem gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u mnie winowajcą okazał się zawór na pompie wtryskowej. Masz tu namiar na mechanika, pomoże nawet przez telefon 606777737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem,

 

auto wylądowalo w serwisie Nissana w Poznaniu. Podejrzenie padlo na rozrząd, zalecają kompletną wymianę. Co o tym sądzicie?

 

pozdr,


Podmieniono zawór SCV na inny ( z sprawnego auta) brak efektów. Łańcuch rozrządu nie nosi znamion zużycia. Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Podmieniali w autoryzowanym serwisie, wiec sądzę że zrobili to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 

Co to znaczy? Podmieniali w autoryzowanym serwisie, wiec sądzę że zrobili to dobrze.

 

Może trochę późno, ale jeszcze odpowiem i podpowiem.

Jeśli były kłopoty w układzie paliwowym, to mogło dojść do rozregulowania parametrów na podzespołach. Często po wymianie zaworu SCV trzeba przeprowadzić adaptację zaworu na pompie, pompę, ale wymagana przy tym jest jeszcze regulacja wydatku paliwa na wszystkich wtryskach. Zresztą program-oprogramowanie Consult zawsze przypomina o tym podczas kalibracji zaworu regulującego ciśnienie paliwa wychodzącego z pompy wysokiego ciśnienia.

Czy fachowcy to robili, to tego nie wiesz, chyba że masz to wyszczególnione w specyfikacji na rachunku. Słyszałem już o "mechanikach", którzy nie wiedzą co to znaczy.

Proponuję jakiś dobry warsztat Centrum Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi to wygląda na problem elektryczny. Sprawdziłbym najpierw jak wyglądają klemy akumulatora i podłączenie do masy. 

Trochę późno ale obstawiam stacyjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...