Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silniki w X-trailach między 2002 a 2005r.


Ekoludek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) literka C w nazwie

2) Di= 114KM, dCi=136KM

3) inne pompy wtryskowe

4) inne turbiny

5) inne deski rozdzielcze

6) inne roczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift T30 był wykonany w 2003 r i od tego dopiero momentu są w X-trailach montowane silniki 136 konne o oznaczeniu Dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift T30 był wykonany w 2003 r i od tego dopiero momentu są w X-trailach montowane silniki 136 konne o oznaczeniu Dci.

w 2003 produkowali też jeszcze wersję przed liftem i tam też pakowali dCI - czyli stare zderzaki i wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od gkowal w temacie "Chcesz kupić X-traila" się znajduje.

Poniżej wklejam:

To czy T30 miał DPF po VIN sprawdzisz tu:

http://nissan.epc-data.com

W odpowiedzi na stronie dostaniesz listę kodów w pozycję Spec code. Jak najedziesz kursorem na kod to pojawi się podpowiedź (dymek) opisujący kod.

W moim przypadku dla T30 który ma DPF występuje kod AIRPX, a w innym egzemplarzu, który nie ma DPF'u taki kod nie jest podawane.

Przy okazji inne kody podadzą Ci informację o dodatkowym wyposażeniu T30

Dla modelu T31 ta strona chyba nie działa.

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od gkowal w temacie "Chcesz kupić X-traila" się znajduje.

Poniżej wklejam:

To czy T30 miał DPF po VIN sprawdzisz tu:

http://nissan.epc-data.com

W odpowiedzi na stronie dostaniesz listę kodów w pozycję Spec code. Jak najedziesz kursorem na kod to pojawi się podpowiedź (dymek) opisujący kod.

W moim przypadku dla T30 który ma DPF występuje kod AIRPX, a w innym egzemplarzu, który nie ma DPF'u taki kod nie jest podawane.

Przy okazji inne kody podadzą Ci informację o dodatkowym wyposażeniu T30

Dla modelu T31 ta strona chyba nie działa.

Pozdrawiam.

Artur

A czy przypadkiem nie jest tak, że bez DPF to Euro 3 a z DPF Euro 4? To znaczy sprawdziłem w linku, który podałeś i dla mojego X-a właśnie nic nie wyświetla a jest Euro 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku akurat  X-traila norma Euro 3 to na pewno jest bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro mowa o silnikach w danych rocznikach... mam pytanie odnośnie silników benzynowych.

Po zakupieniu silnika okazało się iż kolektor dolotowy jest inny. W silnikach 2.5 jest dodatkowa przepustnica w samym kolektorze dolotowym, gdzie w silniku 2,0 jej nie ma i jsam kolektor jest mniejszy. Moje pytanie brzmi czy wie ktoś w jakim celu jest ona tam zamontowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o silnikach w danych rocznikach... mam pytanie odnośnie silników benzynowych.

Po zakupieniu silnika okazało się iż kolektor dolotowy jest inny. W silnikach 2.5 jest dodatkowa przepustnica w samym kolektorze dolotowym, gdzie w silniku 2,0 jej nie ma i jsam kolektor jest mniejszy. Moje pytanie brzmi czy wie ktoś w jakim celu jest ona tam zamontowana ?

Ta przepustnica podnosi moment obrotowy silnika w niskim i średnim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podepnę sie do tematu: Czy silniki 2.0 (QR20) i 2.5 (QR25) sa współzamienne? Serwisówka podaje takie same skrzynie biegów i sprzęgła - czy reszta jest taka sama? Innymi słowy - czy da się wymienić 2,0 na 2,5 bez wymiany komputera i innych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...