Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wykres z hamowni - Problemy z kolorowym silnikiem TD27T


hugh_h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym aucie awaria będzie niesamowicie durna, drobna i podstępna

 

ja myślę że tutaj mądre słowa padły, mimo że to humanista :P

 

na pewno jest gdzieś jakiś mądry człowiek który by jednym ruchem ręki to naprawił

 

nie ma żadnych ograniczników, tu nie ma nawet komputera, linka chodzi w pełnym zakresie,

 

na 1, 2 do 5000obr doszedłem na 3 już jakieś 4750obr

 

ja wiem że mam wolniejsze przełożenia ale są większe kapcie, a gps pokazuje prawie to samo co na liczniku,

nie chodzi o osiąganie prędkości ale o to by ten silnik chodził jak nominał, a jednak wygląda na to że mu trochę brakuje, inna sprawa to dobrze by jednak mieć zapas bo jak 120 max i to widzieliście po jakim czasie to chyba tylko jako samochód miejski a nie w trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz jakoś wypiąć całą tę barakudę co zmontowałeś do przeliczania obrotów i bez tego spróbować, już tylko na GPS-a? 

żeby silnik pracował sam , bez żadnej kontroli , tak jak na palecie ...

 

a teraz z innej beczki: 

maszyna dziewiarska kompletna, silnik na falowniku... obroty mierzone na kole pasowym silnika, zaprogramowane na 18/min ... i takie odczytuje z koła, i z taką prędkością się kręci maszyna

ta sama maszyna bez zmiany nastawień, ale ze zdjętymi zamkami czyli goły cylinder bez oporów ... obroty tak jak wcześniej zaprogramowane na 18/min. ... a odczyt pokazuje 38/min. i tak też to się kręci ... wiem, że to przykład dla Melexa, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mój układ jest podłączony tylko i wyłącznie do obrotomierza niczym nie steruje ...

prędkościomierz pokrywa sie z gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z gościem co robił pompę, oczywiście trzeba podjechać ... ale w najbliższym tygodniu jakoś nie dam rady

ma mi też podesłać mailem dane regulacyjne pompy, co on tam po ustawiał bo mówię ze nie mogę zejść z obrotami poniżej 750 mówi że może po prostu dźwignie od linki złożył o ząbek za daleko.

mówię że nie specjalnie mi też cokolwiek na moc ta naprawa wpłynęła on jest chętny zobaczyć.


a teraz doczytałem po nr pompy jednak powinno być 0,38 .. ale ciekawe że nie zauważyłem różnicy :) to o czymś też pewnie świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych manualach: ros. i suplemencie do TD27T masz 0,59 z tolerancją a nie 0,38 ... może te są prawdziwe

nie, to też już było

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już znalazłem że 0,38 które ustawiłem na początku dotyczy właśnie mojej pompy 0,59 dotyczy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki tak czytam i myślę że jak to autko zacznie Hubertowi śmigać to ja się opiję z radości. Toż to doktorat niedługo będzie, a auto chyba potrzebuje cudu. :whistle: Czy jest jeszcze coś co nie było ruszane w celu prób rozchulania tego motoru?

Edytowane przez gruby357
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość chętny niech zagląda i niech co zrobi żeby było OK

 

jak uradzi to chwałę zyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrotów to poluzowałeś śrubę odboju? bo tu może być pies pogrzebany, przynajmniej z wolnymi obrotami. Ja tak robiłem jak mi jałowe były zbyt niskie. To może spróbować z drugim odbojem żeby się więcej otwierało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrotów to poluzowałeś śrubę odboju? bo tu może być pies pogrzebany, przynajmniej z wolnymi obrotami. Ja tak robiłem jak mi jałowe były zbyt niskie. To może spróbować z drugim odbojem żeby się więcej otwierało? 

 

no pisałem że ograniczniki są cofnięte (obydwa) aż tak że linki nie starcza żeby do nich doszło, a było wcześniej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie poradzi to zlot u ciebie zrobimy a ognisko i oranie podjazdu u pana od pomp ;-)

 

Hubert, czujesz presję ?co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak złapał górskiego powietrza w płuca to musiało się polepszyć przynajmniej mentalnie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objechał 1070km wyszło,

generalnie no nie mogę narzekać ale ciągle jakby mocy na górze brakowało, ale cóż może tak jest,

nie mogę sobie też pozwolić na pomiary na hamowni za każdym razem, ale jednak muszę sie chyba wybrać i sprawdzić, na szczescie spalanie w trasie przy ekonomicznej jeździe koło 10/100 co już jest do przeżycia.

trochę nie miota na zimnym ale to wina chyba zaworka, coś bedzie trzeba eksperymenty porobić, tak samo mokro mam koło wężyka powrotu z wtrysków, testuje czy to wężyk czy może wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... legendarne górskie powietrze ... łamie drążki, uzdrawia silniki, zżera klocki, prostuje prostaty  :whistle:  :icecream:  :wave:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie robię hamulce,

mam podejrzenia ze mi ten zaworek od wyprzedzenia kąta wtrysku cieknie, muszę go podmienić,

walka jest długotrwała, nie poddam się, aczkolwiek na razie musi być jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

daj mu spokój , już zapomniał

teraz most pomalował i ...rozumiesz, nie chcę być złym prorokiem ale ...  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po turbo i pompie sie poprawiła dynamika, prędkość została, ... nie wiem co dalej w temacie - na razie blachę robię, dziury łatam , w moim wątku jest info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...