Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony MT - poradzcie proszę.


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Przyszedł czas na zmianę opon. Zdecyduje sie na 30x9,5x15 bo wejdą bez specjalnej walki o przestrzeń w nadkolach. Ponieważ mam zamiar nadal jeździć na AT, a MT zakładać tylko w teren szukam opony agresywnej, innej niż AT. Może być głośna.

 

BFGoodrich MT KM2

COOPER Discoverer STT

YOKOHAMA Geolandar MT G-001

HANKOOK RT-03 Dynapro

 

albo???

 

 

ponieważ zakup wyczerpie jakikolwiek limit zakupów na długie miesiące, chciałbym kupić porządne opony. Co doradzicie???

 

 

pozdrawiam  Witas :wave:

Edytowane przez regwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama to dość agresywny MT-ek, królował zanim wymyślono szumexa.

Porównaj może też masy opon - dłużej pożyje zawias.

 

Ja bym brał KM2, po co zawracać kijem Wisłę i na siłę się przekonywać się że są lepsze opony?

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z tych oponek

https://picasaweb.google.com/114788471820207779491/Terrano#5966494216390683842

są to nalewki ale dają radę (słabiej w piasku)

 

A na BF KM2 (załozone we wranglerze) widziałem jak koleś zaliczył drzewo bo się zsunoł, nawet kumho KL71 z podjechanym bierznikiem lepiej sobie poradziły od nich, ale to mogło być uwarunkowane  wieloma czynnikami.

Edytowane przez czifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma robić przebiegów tylko orać to nalewka z racji ekonomi zakupu może dawać radę. Ale...masa spora i przy dużym kole nie za dobrze na delikatne terrano. Choć 30" to jeszcze nie jest spore koło tylko należy pamiętać że nalewki są często ponad wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje to są 265/70r16 czyli cos koło 31", a nie są jakoś strasznie ciezkie co prawda nie ważyłem ale sporo lżejsze od dostawczych 215/70r16 na których jeździłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmieścić 31" i nie "wlazują". Tez w pierwszej chwili pomyślałem o KM 2, ale ponoć  bardzo szybko znikają i wbrew pozorom, bardzo słabo robią w błocie. Dlatego zawracam wam głowę. mam wrażenie, ze nalewki są zbyt Hardcorowe i miałem w ręku Insę Turbo - była bardzo ciężka, wręcz niebywale ciężka.

 

Chłopaki, dzielcie się wrażeniami, pomysłami. Wiedzy nigdy dość...

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito, wybacz, że zapytam ale czy na pewno MT? Aż tak hardcorowo chcesz jeździć? Wiem, że może ostatnie rajdy Cie skłaniaj do MT ale do takiej serii jak Twoja to chyba bym proponował BFG AT - znane, lubiane, polecane.

Jeśli chodzi o MT - na Kumho KL71 nie narzekam, sam widziałeś jak robią.

 

PS: kiedy jedziemy w śniegu pobuszować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clinic112 - ja AT już mam i to nie najgorsze. W śnieg?  Zawsze i Wszędzie

 

Panowie, ponieważ jestem w stanie "osłabić i zdezintegrować" auto w terenie nawet na AT, to nie chcę nalewki  - czyli szumeksy i hardcory odpadają. Do opon dokłada sie sponsor - więc to "zakup sterowany politycznie" - tylko nowe i na f- rę

 

Chcę załatwić dwie "pieczenie na jednym ogniu"  - odrobinę go podnieść i odrobinę poprawić trakcję w błocie i innych maziajach.

 

Czyli co? Tylko BFG KM2?

 

ps patrzyłem jeszcze na Inse turbo traction track - nalewka, ale ponoć bardzo dobra - nie jest ciężka, dobrze się wyważa (forum LR) - ciekawy bieżnik - niestety nie ma  rozmiarówki

 

trzymajcie kciuki - jadę na AT nad Pilicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% blokady brakuje :(

trzeba most od patrola wrzucić :D

Blokada tez nie pomogła by w tym przypadku :D

A most od patrola to mi sie maży :whistle:  ale chwilowo to inne wydatki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, niech i będą po 700 jak pójdziesz do chłopa co faktycznie ma te opony na półce i spytasz "a ile za 4?" to będzie dużo taniej

 

pytałem bo fajny bieżnik... gdyby były wyraźnie tańsze of BFG można by pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

 

Dostałem taka ofertę:

 

BFG Km2 30x9.5r15 565zł/szt
 

Felgi 15x7 et-10 czarne 200zł

 

co myślicie?

 

Witas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździłeś już na takim rozmiarze i tym odsadzeniu ?

że tak powiem "osobiście personalnie moja opinia" to bym brał felgi na 16"

 

to wychodzi jakieś 240/78/15 :)

 

a felgi to pewnie chińskie ? co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...