Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony MT - poradzcie proszę.


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie mam ujemne et -10 i skręt powinien być ok ale na maxa będą wystawać podejżewam bo 30 są na równo prawie z autem. wezmę komplet założe i zobaczę jak to będzie :) mam taką możliwość, ze mogę sobie na próbę założyć :) porobię foty jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szerokość samej felgi wyda? to już pewnie z 8" byłoby potrzebne , inaczej balon się zrobi i tym bardziej kłopoty ze skrętem będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega ma te opony na standardowej feldze patrola i jest ok


No dobra przed chwilą robiłem przymiarkę tych opon, a dokładniej bfg AT 32x11,5x15 na feldze 7,5cala et -25. Auto wygląda zaje...... Tyrran wygląda jak rasowa terenówka. Niestety opony nie pasują tak "plug and play" czyli jest troszkę zabawy. W moim konkretnym przypaku opony i z przodu i z tyłu wchodzą bez problemu i nawet jak na et -25 tak strasznie nie odstają 1-2cm poza obrys. Problem się robi w momencie skrętu koła, bo koło zawadza o zderzak i próg czyli w tych w miejscach trzeba ciąć. Przy zdjętym chlapaczu dosłownie delikatne cięcie z 2cm i powinno być ok. Będę się zastanawiał nad tymi oponami zobaczymy, bo planowałem tyrranem na dalsze wyprawy śmigać a obawiam się, że szerokość 11,5 cala może mocno nadwyrężyć przeguby i podnieść spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak ... ale nie zapominaj że w terenie czy nawet hopce na czarnym koło idzie w górę, do tego jeszcze skręt ...

jeśli chciałbyś sprawdzić krytyczne wychylenia koła na postoju to trzeba by na drążkach opuścić i wtedy, po oparciu o odbój kręcić sterem ... jeśli nie to w teren

tarcie przy skręcie możesz wyeliminować wkręcając ograniczniki w piastach, ale wtedy wiadomo ...

zresztą , do kogo ja mówię ...  :P

 

ja mam chyba standardowe patrolowe i na 8 cali mi wyglądają

 

przed chwilą sprawdziłem, faktycznie 8JJ15 ET(-)20 ... ale nie patrolowe, Mangelsy

jeśli Ci to w czymś pomoże to:

 

7dd7d1a9d3eeb82b.jpg

 

 


... kapcie 31x10,5 R15  ;)

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje fele z oponami będą może na sprzedaż późnym latem, jesienią ... nic pewnego ale gdyby ktoś miał zamiar się rozglądać to informuję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciągle się waham w którą stronę podążyć ... ale żeby nie paprać tematu to krótko:

- jeśli będę sprzedawał to dam znać 

- o wersji glamour w temacie "kamuflaż" , ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

parę mies. temu pisałem o radę odnośnie opon. Temat sfinalizowany :) Napisałem, że podzielę się obserwacjami, więc....

Padło na standardowe 235 75 r15, Goodyeary Duratracki. Na razie przejechałem ok. 200 km po asfalcie, w terenie jeszcze nie były.

Pierwsze wrażenia: po asfalcie super, cicho, nie śliskie w hamowaniu na mokrym, a dziś mokro było, naprawdę właściwości szosowe b.dobre jak na tego typu oponę, dużo lepiej niż poprzednie zimówki. W kałużach zero aquaplaningu, bieżnik ok 15mm, więc całkiem całkiem. Przy licznikowych 140 km/h (ale już na suchym :)) cicho! Auto naprawdę dobrze się prowadzi, nic nie drży, jedzie równo... z wyjątkiem kolein na asfalcie, bujnęło, ale przy takiej gumie to raczej norma.

 Jak  zrobię trochę terenu to opiszę co i jak.

Na tę chwilę oponki na 5, zobaczymy co dalej.

 

Ps. Mam do sprzedania zimówki 235 75 r15 BF Goodrich Winter Slalom , komplet 4 szt.: dwie 7-8 mm bieżnika, dwie 5-6 mm.DOT 2006

Zainteresowani proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. po prawie roku jeżdżenia na 33'' jedynym mankamentem jest promień skrętu (ET tylko takie - żeby nie robić poszerzeń nadkoli). jezdze do 100km/h autostrada - spokojnie daje rade, w terenie też go nie ruszaja te koła. na dowód zdjęcia;)

http://zapodaj.net/6d022be03f2a9.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ci to pali na tych 33? :) jaka szerokość 12,5? Daj więcej fotek bo wygląda męsko :)

Edytowane przez Qubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dziwie się że kolega jeszcze nic w terenie nie poukręcał - agresywny bieżnik i 33" zacne, ale jestem pełen obaw. Czekam na następne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zachorowałem na 33" z takim bieżnikiem w teren
Ale fundusze chwilowo nie pozwalają na zakup opon i felg żeby mieć drugi zestaw w teren ;)

Ale jak się u kogoś srawdziło to chyba zaryzykuje za jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda bardzo fajnie i bojowo, jak z mocą na takim kapciu?

Edytowane przez Qubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy 33 się przyda - u mnie na 31 daje rade bez - aczkolwiek są chwile że żałuje że nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód i tył wygladaja tak:

http://zapodaj.net/586445c9aa972.jpg.html

http://zapodaj.net/022b2031c7546.jpg.html

póki co nie ma zderzaków stalowych, oryginalne trzeba było troche powysuwać. wylatują wszystkie chlapacze i inne równie potrzebne elementy;)

mocy pod dostatkiem, 2.7 tdi(125KM), tylko przewody podciśnieniowe wymienione na nowe - nie mogą być spękane, a z gumą wiadomo jak po latach jest.

amortyzator skrętu - brak. jak sie nie jezdzi w stylu "ogień" (z paroma wyjątkami) - to raz, ze nie pourywasz, poukręcasz nic, a dwa nie wali kierownicą na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszły do mnie Wranglery Duratrac'ki w fabrycznym rozmiarze... Za jakiś czas będę mógł napisać jak się sprawują :) Pierwsze wrażenie jest takie, że lamelki nacięte są bardzo płytko... Kilka tys. km po asfalcie i zrobią się z nich typowe MT-eki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam cooperów stt 30/9.5 r15,jestem bardzo zadowolony,przy zakupie brałem pod uwagę bardziej wytrzymałość na przebieg jak trakcję,ale po przejechaniu 50tys,znikło 2mm gumy więc jak dla mnie super.

Wcześniej miałem BFG AT i wbrew obiegowym opiniom ja nie byłem zadowolony.

Ogólnie bardzo szybko znikały po 50tys.zostało mi 5mm.gumy czyli jak dla mnie do wymiany.

Trakcji raczej 0 na śliskim,w błocie totalna lipa,tak jak i na śniegu.

Za to cooper na śniegu pozytywnie mnie zaskoczył,nie jest to zimowka,ale robi dobrą robotę w porównaniu z BFG AT czy MT km1 bo takie też zajeździłem :dribble:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie doradźcie , zamierzam kupić opony mt , myślałem o rozmiarze 31 , przeglądając oferty natknąłem się na rozmiar 235/85/16 , z przelicznika wychodzi że są to 32cale ale  węższe , 31c to na nasze 265/70/16 tu to przeliczam http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html.Zastanawiam zastanawiam sie czy te 32 cale w podobny sposób obciążą auto jak 31  powierzchnia styku jest mniejsza mniejszy opór , większy obwód mniejsza siła auta wychodzi na zero :whistle:, to tak na chłopski rozum ,a morze o czymś nie wiem no sam nie wiem  :thumbsdown: .  . 

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30"na feldze 15",31 będzie obcierać o chlapacz z przodu,a 32 nie wiem czy o ramę nie będzie tarło.

Ja na twoim miejscu brałbym 31"(chlapacze można odkręcić),szersza guma=mniejszy nacisk jednostkowy co przekłada się na trakcję w grząskim terenie.

A to co obciąża półosie to właśnie obwód koła,ale 32 spokojnie zniosą .

Wybór jednak należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...