Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony MT - poradzcie proszę.


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech........ no i d..a :unsure:  Ale gyby felgi były tej samej szerokości, ale o różnym ET, to by się mogło sprawdzic... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny napęd przód/tył opony muszą być identyczne - to nie smart z napędem na jedna oś że dajesz z tyłu szerokie walce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, to nie ta dobranocka. I MT-ek na tył bo podstawowy napęd na tył a AT-ek na przód to też z bani rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie;

w temacie opon: Czy ktoś jeździ na Goodyear Wrangler Duratrac 235 r15? Potrzebuje zmienc opony na "bardziej" MT: jazda po błocie, lesie, ale też po asfalcie - raczej amatorsko niż profesjonalne błoto.

Czy te opony byłyby optymalne, BFG k2 wydają się niezbyt szosowe, nalewki ISA DAkAR również......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z forum jeep.org słyszałem, że duratrac jest bardzo dobrą oponą i nawet dobrze radzi sobie zimą. Jedyny minus o jakim była mowa to, że podobno szybko się zużywa. Jakby coś to dzisiaj na allegro widziałem bfg MT stary model w szukanym rozmiarze za 650zl komplet w niezłym stanie


KM2 raczej wszyscy chwalą podobnie jak cooper STT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTek z zasady jest niezbyt szosowy...

 

km2 nieźle robi w błocie, da się tym jechać po asfalcie... oczywiście należy pamiętać że ma się na kołach MTeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

w temacie opon: Czy ktoś jeździ na Goodyear Wrangler Duratrac 235 r15? Potrzebuje zmienc opony na "bardziej" MT: jazda po błocie, lesie, ale też po asfalcie - raczej amatorsko niż profesjonalne błoto.

Czy te opony byłyby optymalne, BFG k2 wydają się niezbyt szosowe, nalewki ISA DAkAR również......

popatrz na mtka Kumho, mam u siebie 235. Są ciche na asfalcie i na mokrym trzymają. W błocie całkiem dobrze, na piach za wąskie, na śniegu słabo, im głębszy tym lepszy. Co do zużycia to ciężko powiedzieć bo użytkuje pół roku.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie BfG MT "jedynki" i w terenie robią jak złe na trasie cicho nie jest, ale żeby jakoś strasznie głośno to też nie. Rozmiar 235/85/16 
Brat ma w Gelendzie BfG MT KM2 i są cichsze na asfalcie, a w terenie robią chyba ciut gorzej od moich.

 

No i trzeba pamiętać, że auto ładnie poszło w górę bo to już 32" ale straciło z dynamiki w trakcie jazdy po asfalcie (średnica i masa robią swoje)

 

Ostatnio byliśmy w terenie i był w szoku co Tyran robi na tych oponach ;)

 

Co do zużycia opon to słyszałem że "jedynki" prawie w ogóle się nie zużywają, a KM2 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wybralem KM2 i to nie dlatego, ze jest najlepsza, bo sa lepsze, tylko dlatego ze w razie W mozna w kazdej chwili dokupic nastepna. Wszedzie sa dostepne i w kazdych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja mam pytanie czy spotkal się ktoś z oponą Nexen Roadian MT. Myślę o takich w standardowym rozmiarze 235/75/15. Mają fajną cenę a bieżnik wygląda dla mnie dość agresywnie. Są teraz po niecałe 1100 pln z dostawą za 4 szt oczywiście nowe. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drążkach jest trochę obniżony od tego co kupiłem bo był wykręcony prawie na maxa, ale dużej różnicy już nie będzie. jaki Ty masz dokładnie rozmiar Dario?

Jak go kupiłem był na oponach 265/70/16

Opony w rozmiarze 30x9,5R15 to koszt 2000 niestety

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak tylko różnica w cenie jest okrutna, 2 raz tyle. Myślałem ewentualnie znależć coś na te moje 16 tylko to chyba mija się z celem.

Ruszam temat tutaj bo najpewniej tu znajdę jakieś wyjście z sytuacji. :dribble:

A no i nie chcę nalewek.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to tak, a bez opon już byłem :D ale faktycznie myślę czy 31" by nie weszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji opon, to zaraz po zakupie kupiłem 4 nowe opony wielosezonowe Lassa Competus tureckiego producenta.

Wyszło 350zł za sztukę.

Póki co całkiem fajnie się sprawują.

Lassa-Competus-AT.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper doscoverer stt ... Enzo miał je u siebie na zlocie, sam widziałeś jak robią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji opon, to zaraz po zakupie kupiłem 4 nowe opony wielosezonowe Lassa Competus tureckiego producenta.

Wyszło 350zł za sztukę.

Póki co całkiem fajnie się sprawują.

Lassa-Competus-AT.JPG

W sensie że powietrze nie wylatuje? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze do standardowego wchodzą ale 30" bezpiecznie bedzie wsadzic , chyba ze go podniesiesz o 2" to kapcie 31" jak najbardziej

Ja mam u siebie 235/85/16 BfG km1 i to jest prawie 32" na seryjnej wysokości trzeba było zdemontować chlapacze z przodu teraz po podniesieniu pewnie i chlapacze by nie przeszkadzały ;) 

 

Ale zastanawiam się czy w teren teren nie kupić szumeksów 33"  :gun:   

33x9,5-16 

33x10,5-16 

A co tam :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 235/85/16 BfG km1 i to jest prawie 32" na seryjnej wysokości trzeba było zdemontować chlapacze z przodu teraz po podniesieniu pewnie i chlapacze by nie przeszkadzały ;) 

 

Ale zastanawiam się czy w teren teren nie kupić szumeksów 33"  :gun:   

33x9,5-16 

33x10,5-16 

A co tam :whistle:

 

 

i nie obciera nigdzie jak śmigasz po dziurach? Ile masz podniesione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 cale maj sens raczej przy 12,5... ciężko będzie to upchać w nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że powietrze nie wylatuje? :-)

Powietrze powietrzem. Ot po prostu normalne opony, jak każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, może ktoś zrobić zdjęcie T2 z kołami 235/75/15, chciałbym zobaczyć bo Dario twierdzi że to może śmiesznie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...