Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podłączyć kamere cofania z Allegro do oryginalnego lcd?


harleydavidson88

Rekomendowane odpowiedzi

Siema koledzy. Posiadam Murano 2006 USA, bez navi i chciałbym podłączyć kamerę cofania z allegro ( gdyż w wyposażeniu brak ).

Ma ktoś jakieś pojęcie na ten temat? Bardzo proszę o pomoc. Potrzeba wiedzieć które kable idące do lcd odpowiadają za wyświetlanie obrazu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

Kamerę da się podłączyć, ale muszą być spełnione trzy podstawowe warunki:

 

Kamera w Twoim przypadku (USA), musi być  NTSC.

Działać na 6V.

W aucie musi być moduł kamery i okablowanie.

 

Te uwagi dotyczą oczywiście przypadku, gdy chcesz włączyć ją zamiast orginalnej, jako kam. cofania.

 

Jeśli chcesz wpiąć się bezpośrednio, to teź da się, ale musisz sięgnąć do serwisówki (za dużo pisania).

W procesorze AV jest wejście composite video oczywiście NTSC.

 

Pozdrawiam wkar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za podpowiedz, Gdzie ten procesor się znajduje? Wiem ze w serwisówce bym to znalazł, tylko że wole zapytać kogoś kto majstrował. Próbowałem to zrobić w swoim poprzednim Nissanie ( Pathfinder r51) lecz skapitulowałem. Murano jest mniej skomplikowane niż Path ( bynajmniej starożytni Amerykanie tak piszą). Muszę zmienić model auta przy avatarze :)

Apropo murano to mam z tego samego roku i tez mam amerykańca:) Jak na razie to się jeszcze przyzwyczajam do niego. A kamerę chcę zmontować gdyż żona marudzi że szyba z tyłu za mała :/   :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma absolutnie rację. Powiem więcej, przy parkowaniu jest też problem z w zasadzie brakiem widoczności prawego, tylnego słupka. Ja  ten problem rozwiązałem instalując dodatkową kamerę w klapie tylnej (poniżej wnęki na tabl. rej.).

Przy zastosowaniu kamery 180o widzę narożniki zderzaka. Polecam także nakładki na lusterka ze zmiennymi krzywiznami, co daje absolutny komfort przy częsrych zmianach pasów ruchu w mieście. Czczególnie prawe lusterko jest w Polsce nie do zaakceptowania.Lusterka też allegro. Obraz z dodatkowej kamery wyświetlam na dodatkowym 7'' monitorze (GPS, AV itp).

Procesor jest za prawym poszyciem bagażnika, na wysokości podłogi

Zasila kamerę i dodaje skalę odległości (tak z grubsza).

Jeżeli włączysz wsteczny i pojawia się skala poza ostrzeżeniem dla "sprawnych inaczej", to znaczy, że wyjęta jest tylko kamera itd,td tylko servisówka. Tam jest wszystko.

 

Pozdrawiam wkar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...