Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien. Rożnią się pojemnością - TCe to 1199 a DIG-T 1197. Poza tym rodzina TCe jest duża - od 900 (898 ccm) poprzez 1.2, 1.4 do 1.6. 1.2 DIG-T był zbudowany przez koncern R-N specjalnie do nowego QQ. Mało prawdopodobne więc, aby był reklamowany jako produkt tylko Renault. A silniki TCe w renówkach są już od dawna. Moim zdaniem to nie to samo, choć budowa może być bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... marketingowy bełkot :P

Zmiejszyli pojemnośc o 0002, dodali DIG-T i już jest nowy, dedykowany do QQ :D

Pozostałe parametry 1:1 :whistle:

 

1.2 DIG-T

12digt.jpg

 

1.2 TCe 115

TCe-115_new2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż - możliwe. Dziwię się tylko, że skoro to niby wspólna konstrukcja, to czemu Nissan się nie obrusza, że Renault promuje ten silnik jak swój ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym pod maska jest made in Renault i to bardzo wyraźnie akcentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale ...

Wiele marek tak kooperuje i nie ma wyboru :(

Trzeba się zdecydować ...chociażby na znaczek NISSAN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie tego zaniechania,wszystkie marki kooperuja więc co stoi na przeszkodzie mieć coś spod znaku danej marki ?To że nie ma w środku wszystkiego spod znaku nissana,VW,Renault,czy innych?W końcu ktoś firmując swoją nazwą wyrób świadczy za jakość.Czy Nissany spod znaku kwitnącej wiśni nie miały żadnych problemów?no chyba nie.Zawsze znajdzie sie COŚ,co komuś będzie przeszkadzało,lub KTOŚ kto będzie umiał przypiąć łatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakoś choćby nawet Mercedesowi nie przeszkadza sprzedawać klasy A z silnikiem 1.5dci oraz Renualt Kangoo z ich silnikami i skrzyniami biegów itd. jako CITANa tym co to przeszkadza zawsze mogą wybrać markę która wszystko sama produkuje np. Mazda ale czy to na 100% będzie lepsze i niezawodne ?  śmiem twierdzić ,ze nie ale może ktoś lepiej będzie się z tym czuł :)


a tak na marginesie jeżeli ktoś koniecznie chciałby w tym roku zasiąść za kierownicą QQ 1.6DIG-T to jest szansa na odbiór takiego samochodu w specyfikacji N-TEC w grudniu 2014 :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 a jaką wersję Ci wygrali? Daj też znać, jak przebiegło wyciszanie auta.

Co do wersji juz pisałem,co do wyciszenia to skromnie bo tylko moje drzwi.Od nich tylko dochodził niesamowity szum.Skupili sie tylko na lusterku i to był strzał w dziesiątke,jest o wiele ciszej.Powiem Wam ze jest kłopot ze zdejmowaniem tapicerki drzwi,przygladałem się temu z dalszej podległości i gostek bawił się z tym dobre 20 minut...a może i trochę więcej.

Po odkręceniu lusterka nałożono pastę głuszącą w ramkę w drzwiach i naklejono na plastik lusterka uszczelkę(pianka,coś w rodzaju głuszącej) no i powtórny montaż.Jest na prawdę ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z nissana to został znaczek  <_<  to ja dziękuje za takiego Nissana.

 

Każdy wybiera wg swoich kryteriów. Ja akurat wręcz odwrotnie - zainteresowałem się Nissanem tylko dlatego, że to właśnie Renault :-D

Teraz jeżdżę Renault i następne też miało być Renault. I będzie,  tylko że ze znaczkiem jakiegoś Nissana :devil: Lubię francuskie samochody m.in. za upychanie bajerów elektronicznych i przystepną cenę (stosunek tego co dają w wyposażeniu do ceny, a szczególnie na tle konkurencji), za design, wygodę itp.

Niestety nie ma samochodu idealnego - przekonałem się szukająć następcy scenica, a wcześniej samochodu z rodzicami. Raz nie pasuje że znaczek Renault innym razem jakieś durne rozwiązanie techniczne itp. W Nissanie też będę tęsknił za niektórym wyposażeniem z SII, ale za to będą inne [lepsze] "bajery" na wyposażeniu.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu - osiągi, to zrobiłem pierwszy tysiąc kilometrów i jak dla mnie silnik jest absolutnie wystarczający.

Jazda do pracy codziennie ok. 15km, część w korkach, część w miarę płynnie bez świateł, średnie spalanie 7,8 l/100

Trasę 400-600km robię 1-2 w miesiącu

Dzisiaj zrobiłem trasę Poznań-Wrocław-Poznań, średnie spalanie 5,8l/100 - jazda generalnie przepisowa, chociaż ani nie przekraczałem 3 tys obrotów, ani nie dusiłem pedału gazu do końca (do 3 tys robię dotarcie)

Żeby wyprzedzić trzeba zredukować, no ale nie spodziewałem się, że na 6 biegu będę wyprzedzał ciężarówki. Po redukcji wyprzedzanie jak najbardziej poprawne i dynamiczne (chociaż rozumiem, że to pojęcie względne - zależy jakim silnikiem się jeździło wcześniej)

 

A co do świszczenia i hałasów wiatru - też wygłuszyli mi w serwisie lusterko kierowcy, w sumie jest trochę lepiej, ale uważam, że nadal jest głośno, raz hałasuje już przy 60km/h, raz przy 100km/h. Takie świsty jak mam teraz w nowym aucie to miałem w Mondeo 2004 w tylnych drzwiach, jak mi w serwisie je źle wstawili. Umówiłem się w salonie, że oddam auto na jeden dzień i będą uszczelniać dalej - m.in. są dwie dziury w nadkolu, które też mogą hałasować, chociaż jak dla hałas jest w okolicach lusterka lub uszczelki szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie

Uszczelniajcie lusterka1 w nowych QQ ;)

Dzisiaj jadąc autostradą A1 do Yama Toruń świszczało strasznie przy prędkościach autostradowych. Po uszczelnieniu lusterek spowrotem było nieporównywalnie ciszej.

 

Polecam i ja... :P

Edytowane przez else
1. @Jacko29 wyjaśni o co kaman ;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie stylistycznie :D Nie o same lusterka chodzi ale o ich mocowanie w drzwiach "ten trójkąt plastykowy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie stylistycznie :D Nie o same lusterka chodzi ale o ich mocowanie w drzwiach "ten trójkąt plastykowy "

 

Kontekst... Wiedziałem, że zajarzysz... :lol: :lol:

Stylistycznie to piszę w pracy... tutaj to nawet czasami ortografia legnie w gruzach... :P

Doodałem przypis... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uszczelnianie dot. wszystkich QQ J11?

u mnie jakoś tego nie słyszę albo jestem "przygłuchy" lub mam wysoki poziom tolerancji na hałas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świstów to pytałem o to delera. W odpowiedzi usłyszałem, że faktycznie problem dotyczy określonej liczby samochodów od nr VIN... do nr VIN. Nowe auta już są fabrycznie uszczelnione oraz mają wgrany nowy soft do NC2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj wgrywali nowy soft, wersja 0053. Wyciszenie lusterka też zrobione, ale jeszcze nie testowałem na większych prędkościach czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle wypuscili zestaw "doswiadczalny' a teraz poprawiaja w oparciu o reklamacje :(

Skoro tak mówisz....to dobrze świadczy o inżynierach nissana,że udał im się tak wyjatkowy prototyp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i racja tylko pewnie posiadacze "prototypow" nie maja do smiechu.

 

zawsze powtarzam ze wole nie miec gwarancji niz caly jej okres spedzic na reklamacjach, ja samochod zmieniam co trzy lata ale nie wszyscy tak robia i co po gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczam się do nich,ale wierz mi ,wcale sobie nie krzywduję :D

Po prostu nie mam co!A to co jest to bzdety ,mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...