Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maciu - spalanie Twojego auta jest rzeczywiste  i nie wymagaj aby taką masę poruszał silnik, który pali 4,2l ...może hybrydowy. A jeśli chcesz "zobaczyć" takie spalanie to skasuj komputer kiedy będziesz miał silnik rozgrzany i przy szybkości 60km/h . I  nie popadaj w nostalgię ;)                                       Testowałem auto z przebiegiem 7tyś. przez ponad 500km i też preferuję ekonomiczną jazdę ale takiego wyniku nie byłem w stanie osiągnąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jest możliwe ;) ale trzeba silnik trzymać w ryzach. Oczywiście że na dłuższą metę męczące stąd nie realne w normalnym codziennym ruchu.  Ale wczoraj trasa Berlin - Opole zakończona wynikiem 6.1 l/100km  tylko dlatego że od Wrocka dusiłem "bardziej" na gaz , bo inaczej byłoby 5,9l/100km.  .... a tutaj mój stary filmik z asterką http://www.youtube.com/watch?v=MJfaBNr22T4  .. też nikt nie wierzyła a jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wczoraj zrobiłem ok. 350 km trasę moim QQ 1.2. Bez autostrad, jadąc krajówkami i powiatówkami średnia spalania 6,2 l/100km. jestem pod olbrzymim wrażeniem osiągów tego silniczka. Zbiera się o wiele lepiej, niż poprzedni 1,6. Bardzo fajna dynamika na 5 biegu. Wczoraj odbył się też chrzest auta - moja córka tradycyjnie obrzygała cały tylny rząd. Na szczęście trzy ręczniki były w pogotowiu.  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bak jest 55 litrów, a prospekty informują że to 65 litrów.. myślałem że wersja 4x2 ma większy bak a jest odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romeosoul-no właśnie mam wątpliwości bo w instrukcji obsługi, na jej końcu, w specyfikacji technicznej jest napisane 58l lub 65l. Te 58 by się zgadzało bo po wyjechaniu z salonu weszło mi 55l do wybicia pistoletu, a w salonie powiedział mi sprzedawca, że w baku jest ok 4l paliwa. Autkiem jeździ się wspaniale-już nie mogę się doczekać wyjazdu na Chorwację-to już w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi wchodzi max 55 litrów. Już kilka razy tankowałem pod korek i nie miałem nic w baku. napisz po przyjeździe jak się Tobie sprawował samochód. Ja tez coraz bardziej lubię QQ... choć byłem sceptycznie nastawiony bo to wybór zony. Moim faworytem była Insignia 1.4 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzsiaj po wyjezdzie z salonu tankowałem poraz pierwszy .Starowałem z 8km. Tankowałem przy 17km. Weszło 58litrów. Od dilera dostałem ze 2litry . Tankuje pod korek zawsze, po odbicu ciurkam aż paliwo zobacze  wtedy dokręcam korek. 

Dzisiaj trasa z Chorzowa do Pruszcza Gd.517km. Spalanie narazie 8.1. Ale można zejść niżej. Faktycznie dynamika i elastyczność na lepszy poziomie niż 1.6hr.

Turbina robi robote a silnk naprawdę daje radę. Bardzo fajnie sie jezdzi. Moc jest rozwijana równomiernie i ciągne z dołu a nie jak poprzedni 16 przy 3,5tyś obrotów.Oczywiście nie ma KIK DOWNa ale to nie jest sportowy samochód do palenia gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swoją Kaśkę, zrobiłem 120 km (głównie miasto), jeździ się bardzo przyjemnie, potrafi zerwać się ze skrzyżowania. na razie spalanie wg komputerka 6.4, myślę że da się zejść niżej, tylko trzeba się nauczyć jeździć tym silniczkiem :). Oczywiście o sprinatch trzeba zapomnieć jeśli chce się utrzymać względnie niskie spalanie.

Generalnie na razie jestem pozytywnie zaskoczony, jutro spędzę z samochodem troszkę więcej czasu i zobaczę jak się sprawuje na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

To moja pierwsza wizyta na Forum związana z zakupem QQ.

W związaku z tym moje pierwsze pytanie i będę bardzo wdzieczny za odpowiedź posiadaczy samochodu QQ.

 

Otóż zamówiłem wersję Tekna ale ... z 17 calowymi felgami (tylko taka była dostępna na lipiec a nie chciałem czekać do października plus dostałem dobrą cenę).

 

Mój plan jest / był taki, że dokupię felgi 18 lub 19 cali z oponami na lato, felgi z produkcji zostawię na zimę i dokupię zimowe koła (letnie z kompletu 17 cali sprzedadzą sie na allegro oczywiście jeśli dam atrakcyjną cene).

 

Do rzeczy: w testowanych samochodach jeździłem tylko na 17 calowych i odczucia z jazdy bardzo przyjemne jeśli chodzi o pracę zawieszenia i komfort jazdy na nie równych drogach, progach, itp. Jak jest z 19 calowymi? Profil dalej przyzwoity, 45, ale czy możecie napisac czy komforotowo czy już bardzo duża różnica między 17 cali? Oczywiście zakładam, że 17 będą tutaj góra, ale będę wdzieczny za Wasze podczucia po przejechaniu x kilometrów na 19.

 

Dziękuje i pozdrawiam,

Jacek


Doprecyzowując:

Znalazłem już kilka opini na tym forum odnośnie różnic, ale na ogół widniała informacja, że 17 są wygodniejsze. Z tym zgoda.

Co dla mnie ważne to czy komfort na 19 jest dalej na dobrym poziomie, czy juz niekoniecznie i mocno czuć nierówności, dziury, itp.

 

Raz jeszcze dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam salonowe 19-tki i nie narzekam na komfort wcale, ale nie mam porównania do 17-tek. Założę dopiero na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest - ale czy duża to wg mnie nie - większa jest w tym jak wygląda QQ Tekna na 17" a 19" - tak jak do Acenty 17" wg mnie pasują tak Tekna na 17" wygląda ubogo :(

 

tylko ,że jak policzysz sobie opony letnia 19" + alufelgi + czujniki ciśnienia to trzeba było poszukać QQ Tekna 19" u innego delaera bo same opony to będzie coś koło 4tys a gdzie reszta

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze opinie. Będę wdzięczny za kolejne :)

 

@Bartek - sprawdzałem u 5 dilerów, w białej perle nie mieli nigdzie. Samochód dostaję 3 miesiące wczesniej - to w pewien sposób zadecydowało. Cenowo nie stracę tak długo, jak nie będę kupował po cenach nissana. Budżet na komplet (czujniki już mam jako dodatkowy komplet oprócz tego w 17) to 6k i myślę, że realny (koszt opony takiej samej jak montowana seryjnie - Bridgestone Dueler to po negocjacjach 750zł).

 

Dobra alternatywą może być też wybór felg 18 cali, na przykład z poprzedniego modelu, do tego opony rozsądniejsze cenowo - 550 zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w QQ 1.2 pokazuje się na desce rozdzielczej ilość oleju w silniku. W poprzednich samochodach jak uruchamiałem silnik to pojawiał się napis "Oil Ok" a po naciśnięciu przycisku mogłem zobaczyć jaki jest jego poziom. Czy w QQ też jest taka funkcja, czy zostaje nam tylko bagnet - czyli niewygodne rozwiązanie. Prawdę powiedziawszy w poprzednich samochodach nigdy nie sprawdzałem bagnetem bo wskaźnik elektroniczny pojawiający się przez kilka sekund po starcie był wystarczający, aby podjąć decyzje o ewentualnej dolewce oleju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.2DiGT nie ma tego gadżetu.

Wróciłem z dalekiej drogi,w ciągu tygodnia wykręcone ponad 2.5 tys km.Srednie spalanie ok 7l. Na pokładzie w większości 3 osoby i dużo bagażu,a czasami 5 osób.Jakoś ten silniczek sobie spokojnie dawał radę w górach.Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do częstych redukcji i zmian przełożenia.


Aha! Na Austriackiej benzynie z BP komputer pokazał 6.2l ,na naszej i Chorwackiej już było powyżej 7!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma takiej funkcji. Wydawało by się, że jest to już norma w dzisiejszych czasach. Taką funkcję już posiadałem kilkanaście lat temu.

Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie oleju. Zobaczymy. 

To jak jest z tym silnikiem wtrysk bezpośredni czy wielopunktowy?

Jakoś inaczej traktujecie sinik z turbiną?

Macie orientację jaki byłby koszt ewentualnej wymiany turbiny w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN dzięki za info ( chodziło mi o 1.2DIG-T )

Czy jest w instrukcji obsługi jakaś informacja kiedy trzeba wymienić ?

 

Nie wiem czy już było takie pytanie jak by co to przepraszam :

- Jaką benzynę mam tankować zwykłą 95 czy ultimate 98. Preferuje BP

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotmarta

bardzo dziękuje

 

A jak z paliwem ? 

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisane jest żeby tankować 95 lub lepszą.

Jak będę miał pewność jaki to rodzaj zasilania to będę tankował 98 gdy wtrysk bezpośredni, 95 okazjonalnie 98 przy wtrysku wielopunktowym.

Samochód będę miał za około 3 tygodnie więc może coś się wyklaruje do tego czasu jaki to rodzaj zasilania silnika 1.2  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...