Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w przyszłym tygodniu odbieram autko i właśnie zastanawiam się jakie paliwo zatankować. Po odbiorze czeka mnie jeszcze 200 km do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam analogiczną sytuację, tez mnie czeka 250 km do domu, więc zatankuję na początek do pełna 98. 

 

wg mnie nie ma takiej potrzeby aby tankować 98 choć z 2 strony różnicy w cenie za wielkiej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko obebrane.

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Banan nie schodzi z gęby.

Rewelacyjnie się prowadzi.

Dziś pokonałem 210 km spalanie 5,7 l ( Prędkość między 80 a 110 km ) Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrys - powiem Ci szczerze. Pierwszy raz w życiu mam auto, do którego zbliżając się mam z daleka już banana na gębie. Uwielbiam nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko obebrane.

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Banan nie schodzi z gęby.

Rewelacyjnie się prowadzi.

Dziś pokonałem 210 km spalanie 5,7 l ( Prędkość między 80 a 110 km ) Jest dobrze.

 

Nie jechał kolega wczoraj przypadkiem koło Statoil w Ostrowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrys - powiem Ci szczerze. Pierwszy raz w życiu mam auto, do którego zbliżając się mam z daleka już banana na gębie. Uwielbiam nim jeździć.

Nie jesteście osamotnieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wtrysk bezpośredni, w renault troszkę to dokładnie podają, chyba że w Nissanie są błędy w katalogu bo opisali jako wtrysk wielopunktowy.

 

Spalanie: QQ jest bardzo wrażliwy na wiatr i np zmienne warunki pogodowe. wczoraj wracałem w deszczu i spalanie od razu +1l/100km więcej. Pomimo prędkości 120 kmh nie chciało zejsć poniżej 7.2 l/100km. A jhak jest sucho i słonecznie to 6.0 wychodzi. W Asterce nie miałem takich wahań w spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale...Qq jest cięższy,jest szerszy i wyższy.Zupełnie inny współczynnik oporów powietrza niż astra.Już samo spojrzenie na pyszczysko Qq daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania, to potwierdzam, że samochód ma spory rozstrzał wyników. Przy spokojnej jeździe na trasie z Bydgoszczy do Torunia, niedziela szósta  rano (tak, tak...) wyszło mi 5,8 l/100 km. Po zatłoczonym Toruniu w godzinach szczytu, z ostrym ruszaniem spod świateł - nawet 11,2 l/100 km. Ale jest dobrze. Mam zrobione obecnie 1100 km 60% w mieście, 40% w trasach - średnie spalanie wychodzi 7,6 l/100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, a nie śledzi za często youtube:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8mgI_kxRjZU

 

Użytkownicy 1.2 - co sądzicie?

Ja jeździłem, tylko testowo ale około 3,4h i nie miałem problemu z dynamicznym pokonywaniem zakrętów i nadwrażliwym ESP.

Edytowane przez JacekCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jechał kolega wczoraj przypadkiem koło Statoil w Ostrowie?

 

Wracałem do domu o 19 00 niestety przy statoilu mnie nie było ale przejeżdżałem obok shella

pozdrawiam

Makrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy 1.2 - co sądzicie?

Ja jeździłem, tylko testowo ale około 3,4h i nie miałem problemu z dynamicznym pokonywaniem zakrętów i nadwrażliwym ESP.

 

Nie stwierdziłem póki co tak nerwowego zachowania ESP u siebie.

Wg mnie zawieszenie jest optymalnie i komfortowo zestrojone a na pewno w tej wersji (belka skrętna) jest sztywniejsze niż w poprzedniku J10.

 

Co do bananów... do dzisiaj jak tylko chwytam kierownicę w QQ pojawia mi się na twarzy :P:D

Przejechane 4100km / średnie zużycie do tej pory 7.5l/100km (50% miasto /50% trasa). Do 90-100km/h nic nie pali, a że na trasie lubię czasem przycisnąć... ;)

W poprzednim QQ J10 1.6b śr. zużycie na poziomie 9l/100km

Może kogoś zainteresuje, a nie śledzi za często youtube:

 

...

 

Właśnie miałem wklejać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie pokonałem traskę na Chorwację tj. jakieś 950km autostradami-spalanie 6,8l przy prędkościach od 100-120 z naciskiem na 120 przy tempomacie. Pomimo tylu kilometrów-oczywiście z krótkimi-przerwami bardzo nikłe zmęczenie ciała i umysłu  :punk: . Autko prowadzi się rewelacyjnie. Jeszcze jedna uwaga-QQ ma rewelacyjny promień skrętu-przy Chorwackich wąskich uliczkach w centrach miast, bez problemu zawrócisz na dwa razy. Pozdrowionka-jutro 290 km do Wenecji. Już się cieszę...A, no i zapomniałem napisać:4 osoby(2 dorosłych, 2 dzieci) + bagaże. Pozdrawiam z Chorwacji :icecream:

Edytowane przez bluesbrothers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Wczoraj wczesnym rankiem trasa 100 km bez większego ruchu pomiędzy miastami. jechałem sam, śr. prędkość 90-100 km/h. Spalanie z całej trasy - 5,6 l/100km!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie Panowie że się da oszczędnie jechać... spalanie na trasie (bez autostrad) na poziomie 5,5-5,8 l/100km nie powinno być magią, ten silnik na małych obrotach jest niezwykle oszczędny. Gożej jak ntrzeba troszkę podgonić, spalanie rośnie a tchu też mu zaczyna brakować.

QQ jest bardzo szybki do prędkości ok 120kmh, niezwykle łatwo przyśpiesza (oczywiście biegi III, IV). Poźniej idzie coraz gorzej  do tego stopnia że pod górkę na autostradzie trzeba redukować.. w tym przypadku widać znaczną różnicę do Diesla


kolejny rekord, średnie spalanie na odcinku (niemałym bo 270km) .. 4,1 l/100km !!! Prękość stała 85kmh , nietstety na kole zapasowym dlatego tak wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Droga powrotna z Chorwacji-spalanie 6.2 przy tych samych warunkach i stylu jazdy. Pewnie cały czas z górki było :thumbsup: .

Ciekaw jestem czy przy nowym silniku jest ustawiona jakaś inna mapa spalania przez parę tysięcy kilometrów. Coś takiego miałem przy nowym MINI ONE 1.6-sprzedawca od razu powiadomił nas o wyższym spalaniu przez ok 5tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie Panowie że się da oszczędnie jechać... spalanie na trasie (bez autostrad) na poziomie 5,5-5,8 l/100km nie powinno być magią, ten silnik na małych obrotach jest niezwykle oszczędny. Gożej jak ntrzeba troszkę podgonić, spalanie rośnie a tchu też mu zaczyna brakować.

QQ jest bardzo szybki do prędkości ok 120kmh, niezwykle łatwo przyśpiesza (oczywiście biegi III, IV). Poźniej idzie coraz gorzej  do tego stopnia że pod górkę na autostradzie trzeba redukować.. w tym przypadku widać znaczną różnicę do Diesla

kolejny rekord, średnie spalanie na odcinku (niemałym bo 270km) .. 4,1 l/100km !!! Prękość stała 85kmh , nietstety na kole zapasowym dlatego tak wolno ;)

Czekamy na kolejne rekordy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój test mikro-spalania 1.2DIG-T ;)

Dzisiaj krótka trasa nieco ponad 60km w trybie EKO :P - Miasto ok 60km/h / obwodnica 3City do 120km/h i... generalnie tryb emeryta ale bez blokowania ruchu :D

Na pewno zero frajdy z jazdy natomiast wynik... Spalanie uwaga - 4,7l/100km :D Odpowiednia technika jazdy + dobre paliwo i da się... Tylko kto chciałby tak jeździc na dłuższa metę???

Przy normalnej średnio-dynamicznej jeździe ta sama trasa ok 7,0-7,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada spalanie przy jezdzie stalej 140 / 150km/h, typowa autostrada?

Sprawdz ;)

Nie wiecej niz 1.6 benzyna bez turbo.

No i na 6-tym biegu 2.5-3k rpm, w 1.6 bylo 4-4.5k rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...