Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edek,opanuj się z tymi dywagacjami.Że sąsiad jeździ po mieście na 3cim biegu,to nie dziwne mi że tak jest.

Srednio jeżdżę po mieście ok 60 km dziennie.Nie wybieram stylu jazdy,jak można depnąć to i asfalt się zwija jak się da płynnie to też.I nie spaliłem więcej jak 8.2l/100km ,no chyba że na paliwie z molocha to było prawie 9l.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzacie troche ?

jest mnóstwo aplikacji wiec można sprawdzić a 11l to mi Juke nie palił po mieście ze 190 KM silnikiem 10mi spalił ale przy prędkości 240 km/h

wiec jest cos nie tak nawet jak bardzo depczesz moim zdaniem to zbyt wiele

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe dwa tankowania na zimowych Pirelli Skorpion i nie jest źle. 8.2  l wychodzi od odbicia do odbicia.


Paliwo Shell 95 Pb


Dzisiejsza cena 4.86zł za litr

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka by była różnica na 98 Ultimate?

Wczorajsza cena 5.20zł za litr i  słabo topnieje w porównaniu do 95  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W ogóle jakoś te paliwa u nas cienko tanieją.

Ja z racji ogrzewania olejem opałowym obserwuję ceny i raptem potaniało o 30gr na litrze!

Skubańce trzymają ceny bo wiedzą że jest sezon. Za naszą zachodnią granicą byłoby nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj przekrętów a i tak nie mogą ścierpieć że muszą obniżyć, bo jak ostatnio oglądałem sprzedaż benzyny Bardzo zmalała :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka by była różnica na 98 Ultimate?

Przypuszczam, że żadna. Raczej należałoby sprawdzić na SHELL Vipower Nitro+ 95. Ale to paliwo daje efekty po kilku tankowaniach i raczej w silnikach dłużej używanych (czyści m.in. wtryskiwacze).

 A czy zauważyliście, że kiedy tankujemy za granicą (zachodnią) to i silnik lepiej pracuje i spalanie jest mniejsze? Ciekawostka.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate czyści wtryskiwacze i zawory :)

Ja miałem zawsze różnice w każdym samochodzie mniejszą lub większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby was jeszcze poddenerwowac to powiem wam, ze cena hurtowa za benzyne 95 wynosi 3.52l (albo 3520 za 1000l jak kto woli). Czyli zysk stacji benzynowej to 1.50zl czyli daje to ok40% !!! marzy na paliwie.

Patrzac na ceny hurtowe:http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/default.aspx

Usuniete te wzgledu na bzdury ktore wypisalem :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jak drożeje to ludzie na ulice wychodzą piękna sprawa.

A Polska to norma króli złodziei i przekrętów ludzie tu nic by nie powiedzieli jak by 8zł było za litr 95.

Długo ta obniżka nie będzie bo Putin już klęka pomału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby was jeszcze poddenerwowac to powiem wam, ze cena hurtowa za benzyne 95 wynosi 3.52l (albo 3520 za 1000l jak kto woli). Czyli zysk stacji benzynowej to 1.50zl czyli daje to ok40% !!! marzy na paliwie.

Patrzac na ceny hurtowe:http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/default.aspx

Jeżeli Twoja pomyłka nie była świadoma - to biznesmenem być nie możesz hihihihih

Jak świadoma - to mianuję Cię forumowym macierewiczem od manipulacji faktami hihihi

Porównałeś cenę brutto na stacji z ceną netto w hurtowni - to się nie dziwię, że Ci taki zysk wyszedł :-D

A więc podana cena 5,04 przez jano2d - to 4,10 netto

Narzut stacji wychodzi więc: 4,10 - 3,52 = 0,58 co stanowi 16,5%

Dużo? Mało? Wg mnie w normie - raczej jak ktoś czymś handluje to ustala narzut na poziomie >20%, jakieś sklepy spożywcze na większość produktów w okolicach 35%

A są stacje gdzie ceny na dystrybutorze są o 20 groszy niższe.

A jak jeszcze płacisz kartą - to muszą jakiś malutki procencik od całej kwoty zapłacić akceptantowi karty.

A 98 kupowałem po 5,13 [na BP zaraz po odbiorze QQ do fula a niech ma]

To 5,13 brutto - jest 4,17 netto

Cena hurtowa 3,66

Narzut 0,51 zł (13,93%) - czyli jeszcze mniej niż na 95.

Ale ci wyszły te wyliczenia :hug:

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu moj blad z tym porownaniem cen netto -brutto :0recourse:

Ale zaobserwowales chyba, ze jesli cena ropy idzie do gory to wszyscy na wiwat podnosza cene na stacji, jak spada to juz symobolicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Podwyżki są prawie od razu, a obniżki to nie, albo w ogóle.

Tak samo jak są podwyżki dolara czy ceny baryłki - to skok w górę od razu.

Zaś w druga stronę to nie, bo dostawy już wcześniej zakontraktowane, że to nie jest taka prosta zależność cena $/baryłki - cena na stacji itp. pieprzenie.

Na razie się cieszmy tym czym jest. Oby jak najdłużej. Bo już mi wskazówka prawie o 1/4 spadła hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osiągów ma się tak, że za 100zł masz większy zasięg :devil:

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem zapytać czy k†oś ma już jakieś doświadczenie z jazdy modelem Qashqai 1.2 DIG-T 115KM Xtronic.

Autka szukam dla żona do jazdy w większości po Warszawie, rzadko trasa. 

Miałem okazję pojeździć DCI 130KM Xtronic. Bardzo dobre wrażenia z jazdy, również w środku auto wygląda świetnie. Myślę że za takie pieniądze (jest teraz promocja i fajna wersja N-Tec) jest to absolutnie najlepsza opcja w taj klasie. Zastanawiam się czy benzyna też da radę:) a takiej testowej wersji w Warszawie jeszcze nie ma:(

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem 1.6 ale forumowicze pisza ze 1.2 w miescie da sobie rade bez problemu. Ja tez jezdzilem 1.2 po miescie i calkiem sympatyzny samochod.Nie sugeruj sie tutaj niska pojamnoscia silnika- oslawiona kosiarka- samochod radzi sobie bardzo dobrze, a i wtrasie nie jest taki zly. Mysle ze dla malzonki do jej potrzeb bedzie  w sam raz.

Doczytalem pytanie- nie pisze tu o wersji xtronic bo nia nie jezdzilem.

Edytowane przez gregson
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga bo automat posiada jednak sporo mniejszy moment obrotowy niz 1.2 DIG-T 6MT.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Probuje umowic jakas jazde u deleara tym xtroniciem. Jak bede po to dam znac. Dla mnie xtronic w dieslu chodzil dobrze a podobno ten ma jeszcze zmodyfikowane oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem zapytać czy k†oś ma już jakieś doświadczenie z jazdy modelem Qashqai 1.2 DIG-T 115KM Xtronic.

Autka szukam dla żona do jazdy w większości po Warszawie, rzadko trasa. 

Miałem okazję pojeździć DCI 130KM Xtronic. Bardzo dobre wrażenia z jazdy, również w środku auto wygląda świetnie. Myślę że za takie pieniądze (jest teraz promocja i fajna wersja N-Tec) jest to absolutnie najlepsza opcja w taj klasie. Zastanawiam się czy benzyna też da radę :) a takiej testowej wersji w Warszawie jeszcze nie ma:(

 

Pozdrawiam

Też chciałem zamówić auto ze skrzynią X-Tronic, ale zaprzyjaźniony sprzedawca uprzedził mnie, że moment obrotowy wynosi 165Nm zamiast 190-ciu. Powiedział wprost, że wtedy to auto nie jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz kilkanaście kilometrów poza terenem zabudowanym. Tempomat na 91km/h. Spalanie 5,4 l/100

Potem autostradą z powrotem. Tempomat na 121km/h. Spalanie 8,3 l/100km

Prędkość wyższa o 33%, a spalanie o 54%. Dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...