Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemożliwe przy jeździe w mieście. Bo po pierwsze w prawdziwym ruchu miejskim musisz się co najmniej kilka razy zatrzymać (biorąc pod uwagę odcinek ok.8 km).

moze niemozliwe ale prawdziwe - spalanie wedlog komutera oczywiscie i tak w miescie !

A w takim wypadku niemożliwe jest osiągnięcie średniej prędkości 55-65 km/h (pomijam fakt, że to już jest przekraczanie dozwolonej prędkości). :devil: Bo wtedy musiałbyś między skrzyżowaniami grzać ze 100 km/h aby taką średnią prędkość utrzymać.

 tu sie nie zrozumielismy  - sredna prodkosc (moj blad  :whistle:), mialem na mysli ograniczenie i  predkosci jakimi sie poruszam ...

 

jest to moj rekord, bo noge mam raczej ciezka ale po przekroczeniu 6500 km zdecydowanie spalanie zaczelo spadac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to czytałem z 10 razy i rozumiem to tak 

Masło smarowałem masłem, ale wiecie są lepsze masła ale ja akurat takie kupiłem masło, wiecie zawsze można kupić lepsze masło  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie masz trochę zapodałem ale tylko trochę aby myszów nie zobaczyć  :|  :D

Alle to jest fakt jak silnik się dotrze-ułoży  to spalanie spada !!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak się składa, że mój przyjaciel, fanatyk Alfy Romeo ma warsztat z hamownią. Oni to muszą mieć, if you know what I mean. Rano z ciekawości pojechałem. Musiałem jednak wyjść z pomieszczenia i odejść daleko, bo nie mogłem słuchać katowania silnika mojego QQ. Wynik - achtung, achtung - 119,6 KM przy 4708 RPM. 

To jest prawdopodobne  -wcześniej mialem p307 2hdi 110KM  po chipie 130KM (poprawienie mapy wtrysków nie zwiekszalem bo można bylo i 170KM wydusic ale FAP by ucierpiał chodziło mi tylko o zwiększenie ekfektywności silnika czyli zmniejszenie spalania) i powiem wam tak po jeździe próbbnej QQ bylem zaskoczony że tak fajnie się zbiera przyśpieszał w cłym zakresie biegów niestety nie probowałem przy większych prędkościachale do 100km nie mam zastrzeżen do tego silnika -wręcz miałem wrażenie przy ruszaniu że startuję swoją starą poczciwą szkapą z dużo większym silnikiem :)  tyle co moge powiedzieć na dzień dzisiejszy bo dopiero po niedzieli odbieram moją nową blondynę :)

Co do spalania które poruszacie w poprzednim średnie spalanie z całego okresu eksploatacji (prawie 13 lat) wyniosło 7,1 l / 100km  przy czym rekord niskiego spalania w trasie 5.2 l / 100km oczywiście ON :)

myślę że w 1,2 DIG-t spalanie będzie na podobnym poziomie czyli 7litrów /100km Pb w trybie mieszanym co będzie dobrym wynikiem  -cudów nie ma tą masą musi cos poruszyć.

A jeszcze jedno chciałbym wam powiedziec drogie koleżeństwo bo zauważyłem że niektórzy kręcą nosem na francuskie silniki ....  mozna psioczyc na francuskie auta , wino czy dziwki ale silniki sa akurat ba rdzo dobre zwłaszcza PSA fatalna opinie w francuzach robi osprzęt i serwisowanie które jest porażką wiem bo miałem wcześniej dwie cytryny i p307 i wszystko by sie posypało w nich ale nie silnik.  Także akurat tego silnika 1,2 Dig-T bym sie nie obawiał :)

PS Jacko siłowniki założone -teraz już nie będę się bał że dostanę ciężką maską w łeb :D

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no :) witam w klubie :) Na Nissan z**e też już się zameldowałem :)

No i proszę - kolejna biała perła w sosnowcu :)

 

 

Apropo silników francuskich. Miałem 206 od nowosci zrobiłem nią 280 tysięcy przy czym 220 tysiecy na gazie. SIlnik 1,1 i powiem wam ze do konca nawet oleju w silniku nie dolewałem. Wszystko chodziło jak w zegarku. jedyne co było w tym aucie udane.... bo cała reszta (mowa o zawieszeniu) to wielka porażka.

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie zamawiać podkładki i będziemy się obtrąbiać na mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba Twoję J11 widziałem pod centrum Plejada Jacko29. jedyne co mi nie pasowało to to, że było brudne ;) więc może to jednak nie Twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i moje było :D

Odmawiam mu mycia bonie ma sensu jak drogę remontują,zaraz po myciu wygląda identycznie jak przed :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i moje było :D

Odmawiam mu mycia bonie ma sensu jak drogę remontują,zaraz po myciu wygląda identycznie jak przed :D

I tak pada .... :)

Hehe propos deszczu.. dzisiaj chciałem już odebrać ale Pan z salonu powiedział nie, nie bo pada :D tak więc jutro mam rendez-vous z moją blond bestią :)

Jacko a co to za podkładki? bo ja nie w temacie :>

Mój wózek poznacie po antence CB zamontowanej na  tylnym małym okienku po stronie kierowcy:)

Dzisiaj widziałem kogoś na Giszowcu pomykającego białą perełką w stronę Katowic :)

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pada .... :)

Hehe propos deszczu.. dzisiaj chciałem już odebrać ale Pan z salonu powiedział nie, nie bo pada :D tak więc jutro mam rendez-vous z moją blond bestią :)

Jacko a co to za podkładki? bo ja nie w temacie :>

Mój wózek poznacie po antence CB zamontowanej na  tylnym małym okienku po stronie kierowcy:)

Dzisiaj widziałem kogoś na Giszowcu pomykającego białą perełką w stronę Katowic :)

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100077-ramki-iii-edycja/?view=getnewpost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to równego zdzierania gumek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko maseczka elegancko się unosi i opada :)
Najchętniej to wziąłbym kocyk i polazł spać w autku hahaha :D
Parrot Asteroid Smart działa super -polecam każdemu kto chciałby sobie fundnąć stację multimedialną na Androidzie :) rewelka :)
jak chcesz oblukać to możesz wpaść przy okazji jak będziesz w okolicy .... :)

to ci się mignie światelkami jak cię spotkam :)
Jaką wersję wybrales? Odbierasz w DG?

Ok ja operuje w rejonie centrum ...
Odbierałem w Sosnowcu na Stawowej :)
Wybrałem wersję acenta 1,2 DIG-T biała perełka ze stacją Parrot :)

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byli w salonie zdziwieni tą modyfikacją???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byli w salonie zdziwieni tą modyfikacją???

Niee wszystko w porządku :)  no może trochę ale te stacje mają w ofercie więc no problemo :)

A propos jak się  ustawia godzinę w lewym górnym rogu na wyświetlaczu między zegarami ? 

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee wszystko w porządku :)  no może trochę ale te stacje mają w ofercie więc no problemo :)

A propos jak się  ustawia godzinę w lewym górnym rogu na wyświetlaczu między zegarami ? 

Według instrukcji   :devil:  Sorki to żart , nie mogłem sobie odmówić  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w NCII w setup,następnie ,system, ustawienie zegara.Każda zmiana powoduje automatyczną zmianę na wyświetlaczu o który pytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam NCII Popytam w ASO czy da się to ustawić pod moje radyjko jeśli nie to też nie ma tragedii :)
A do żartownisia czytaj kolego ze zrozumieniem a potem się naśmiewaj ot taka szczypawka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz poprzez menu na ekraniku między wyświetlaczem. Jest tam na pewno taka opcja bo na nią kilka razy trafiłem i gdy chciałem wejść to miałem komunikat, że zegar mam ustawić przez NCII. Ty nie masz NCII - więc ta opcja menu będzie dla pojazdów bez NCII... tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...