Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już o spalaniu i jeździe. Nie wiem jak to jest - ale jazda QQ sprawia, że chce jeździć jak najoszczędniej. Sam nie wiem z czym to związane: czy z podpowiadacza biegów, do którego jak się stosujesz to zbyt zrywnie nie pojedziesz, wskaźnika chwilowego spalania - który pokazuje średnia i widzisz, czy jesteś pod czy nad nią.. czy może po zgaszeniu silnika raport z aktualnej jazdy i porównanie z kilkoma ostatnimi i "rekordem". Heheheh sam nie wiem, ale te dodatki jakoś tak na mnie działają, jakaś chęć rywalizacji sam ze sobą - że chce się osiągnąć jak najmniejsze spalanie - a to nie można połączyć z wariowaniem na drodze. Poprzednim samochodem jeździłem co najmniej dwa razy ostrzej. Te auto wymusza na mnie podświadomie taką "dostojne", delikatne toczenie się. Nawet łapię się, że rzadziej przekraczam prędkość w mieście.

To samo mam w Note,Choć to nie ta klasa,ale też Nissan i od samego początku daje znać o sobie dziwnie głośna praca skrzyni biegów,jak by bez oleju i pewnie to podświadomie zmusza mnie do wolniejszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie obrzydzałem QQ tylko pisze na tym forum o nowych silnikach jakie montują w QQ.

Każda krytyka z samego założenia ma zniechęcać. Edku a Ty mnie nie przekonasz, że zachwalasz  na tym forum silniki renault  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zachwalałem  nawet podkładki od śrubki Renault.

 

Porter jeśli zaczęła ci wyć skrzynia to może być z nią problem,kiedy olej wymieniałeś?? a stan kiedy sprawdzałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zachwalałem  nawet podkładki od śrubki Renault.

 

Porter jeśli zaczęła ci wyć skrzynia to może być z nią problem,kiedy olej wymieniałeś?? a stan kiedy sprawdzałeś??

Wyje od początku,auto salonowe,olej pewnie jest 5000km na liczniku.Za bardzo to nie przeszkadza,ale podświadomie zmusza do wolniejszej jazdy i nie jest to moje pierwsze nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę przebieg należy sadzić ze masz go na gwarancji, byłeś w serwisie ? Co powiedzieli ?

 

Edku to był sarkazm :-)

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświeciła się pierwsza rezerwa od wyjazdu z salonu, więc zatankowałem znów do pełna, ale na innej stacji choć z tego samego koncernu.

Weszło do pierwszego odbicia (więcej już nie leję) 48,72 l, a przejechany dystans 529km - czyli wyliczone spalanie 9,2 l/100km, a wg komputera 9,1 l/km - więc dokładność komputera idealna.

Dotychczasowe jazdy były dosyć paliwożerne, każdy chciał się przejechać, sam jeździłem do pracy zamiast iść pieszo (w linii prostej 200m), a samochodem (bo ulice kierunkowe i trzeba zrobić małe kółko) niecały kilometr - więc ssanie..ssanie itp.

Zresetowałem  wszystkie wskazania i ten bak będę starał się jeździć aby uzyskać jak najmniejsze spalanie (mój realny cel jaki sobie daję: 8,5l/100km). Nie wiem czy dam radę się tak powstrzymywać. Już dzisiaj kilka razy dałem turbince robotę - że niby tak dla testów tiaaaaa... musiałem kilku powyprzedzać bo tak :-P

Pozwolę sobie jeszcze porównać do silnika 2.0 (benzyna) w Scenicu, osiągi na papierze prawie takie same (minimalne różnice pomijalne) - jednak tam (w Scenicu) spalanie miałem wg komputera w granicach 11,5 - 11,8 a i 12 się zdarzało jak żona jeździła. Więc teraz 2,5 - 3,0 litry mniej za te same osiągi - a nawet teraz z turbo w QQ wrażenie zrywniejszego samochodu - to dobry wynik. Mnie cieszy - choć oczekuję wyniku spalania 8.x l/100km.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja mam nadzieje ze z silnikiem 1.6 spalanie bede mial ponizej 10l. To taka granica psychologiczna. Juz nawet czy bedzie 8-9 to bez roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka drobnostka ... czy wiecie ze na wyswietlaczu miedzy zegarami mamy srednie spalanie ale i z aktualnego przejazdu ?

 

przypadkiem zauwazylem ze jezeli przelaczymy na drugi licznik spalania - on pokazuje spalanie aktualnego przejazdu  :whistle:

 

wiedzieliscie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bo czytamy instrukcję :P

Tak samo z licznikiem kilometrów i czasem jazdy (tym na wyświetlaczu między zegarami - nie tym na dole trip A i B. W QQ mamy aż 4 rożne liczniki kilometrów: TRIP A, TRIP B - każdy można kasować osobno i liczą ciągle, nie resetują się p wyłączeniu zapłonu - oraz ten między zegarami: z jedynką "1" liczy ciągle, a z dwójką "2" dla aktualnej jazdy. Resetuje się po każdym zgaszeniu silnika. Po co aż tyle?... nie mam pojęcia.

Te między zegarami dodatkowo liczą czas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie, obok kierownicy. Nad przyciskami do wyłączenia ESP itd - a dokładnie obok przycisków do regulowania intensywnością podświetlania zegarów. Naciskanie - przełączanie. Przytrzymanie wciśniętego - resetowanie.


To jeszcze info wyczytane z instrukcji nawigacji. Przytrzymanie na >2 sekundy przycisku z księżycem/słoneczkiem do wyboru wyświetlania tryb dzienny/nocny - wyłącza ekran nawigacji - a właściwie nie wyłącza tylko robi się cały czarny, a na środku wyświetla dużymi czcionkami zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadelku, choćbym bardzo chciał, to z tej instrukcji niewiele jestem w stanie się nauczyć. Leży więc już w kącie, a ja próbuję sam praktycznie, na samochodzie przećwiczyć wszystkie opcje. Dlatego też to podwójne spalanie odkryłem już sam. Natomiast w tych TRIPACH, sripach  ;) jeszcze się nie połapałem, ale to też rozgryzę sam albo dzięki Waszej pomocy. :0recourse:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak się składa, że mój przyjaciel, fanatyk Alfy Romeo ma warsztat z hamownią. Oni to muszą mieć, if you know what I mean. Rano z ciekawości pojechałem. Musiałem jednak wyjść z pomieszczenia i odejść daleko, bo nie mogłem słuchać katowania silnika mojego QQ. Wynik - achtung, achtung - 119,6 KM przy 4708 RPM. 

 

Ostatni w ramach wolnego czasu podjechałem na hamownię która jest w okolicy.

Niestety wynik badania trochę rozczarowuje.

Wyszło że ma  111,5 KM @4962 obr/min oraz 178Nm @ 3227 obr/min.

 

Przy okazji wyszło, że auto ma ustawione ogranicznik prędkości i odcina przy 200km/h i nie udało się pojechać z obrotami powyżej 5900obr /min

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zalać centralę Nissana skargami na moc nie spełniającą warunków zapisu w homologacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne oko mój QQ również nie ma deklarowanej przez producenta mocy.

Zresztą pewnie pamiętacie, że pisałem o tym w jednym z wątków, że nie rozwija deklarowanej prędkości maksymalnej.

Łudzę się, że jeszcze się rozkręci, ale po przejechaniu 6000 km to już chyba tylko złudne nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojeździłem sobie dla porównania Oplem Merivą 1.4 (turbo) 120KM i szału nie zrobiła. Wrażenie, że zbiera się wolniej - ale napewnop głośniej. Samochód tak mocno basowa burczał dla obrotów do 2000. Już tak nie narzekajcie kubice Wy moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zalać centralę Nissana skargami na moc nie spełniającą warunków zapisu w homologacji???

Ja bym zrobił test jeszcze raz ale na innym paliwie - BP Ultimate, Shell V-Power itp. Zresztą 4 konie różnicy mocy z podawaną w specyfikacji to jest błąd pomiarowy :P

 

A co do prędkości maksymalnej - nie liczyłbym na to. Mi się na mocniejszym silniku 1.6dCi nie udało dojść do 200km/h mimo bardzo długiej niemieckiej autostrady. Znaczy się licznik doszedł do 200km/h,ale GPS pokazywał wyraźnie 190km/h i chyba musiałoby być z górki żeby coś tutaj wymęczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wyciskam 190 kmh (licznikowe), ale fakt jak jest pod wiatr to ledwo zipie. W Oplu Astrze tego nie miałem (diesel), ona szła czy pod górę czy z góry jak oszalała a miała "tylko" 100KM

Edytowane przez romeosoul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek jadac rano do pracy (okolo 8km.), bez korkow okazalo sie ze spalilem w miescie 5.5l na tym odcinku srednia predkosc to oklo 55-65km/h.

nie wiem czy to malo ale jest to moj rekord :icecream:.

 

przy czym jazda normalna bez nacisku na oszczednosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe przy jeździe w mieście. Bo po pierwsze w prawdziwym ruchu miejskim musisz się co najmniej kilka razy zatrzymać (biorąc pod uwagę odcinek ok.8 km). A w takim wypadku niemożliwe jest osiągnięcie średniej prędkości 55-65 km/h (pomijam fakt, że to już jest przekraczanie dozwolonej prędkości). :devil: Bo wtedy musiałbyś między skrzyżowaniami grzać ze 100 km/h aby taką średnią prędkość utrzymać.

Podejrzewam więc, że mówisz o jeździe po jakiejś obwodnicy ze stałą prędkością. Wtedy by się zgadzało, bo mi w takich właśnie warunkach (na drodze z delikatnym spadkiem), z podobną prędkością i na podobnym odcinku drogi udało się spalić 4.9 l/100 km.

I to jest mój niepobity dotąd rekord, a na upartego też mogę napisać, że spaliłem wtedy poniżej 5 l/100 km w ruchu miejskim. :whistle:

Jako przeciwieństwo mogę podać mój wczorajszy rekord - ze 30 km po autostradzie z prędkościami 140-180 km/h (też jestem niegrzeczny :devil:) i średnie spalanie ok.9 l/100 km.

Jednocześnie dodam, że w normalnej eksploatacji (czyli przy rozsądnej jeździe) moje średnie spalanie waha się w granicach 6 - 7.5 l/100 km.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...