Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z turbo Golden Angel


Łukasz83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie następujące: powiedzmy, że uturbię teraz auto bez zakuwania i uda mi się przelatać sezon (nie urwie korby) i w następnym sezonie zakuje. Czy wszystko będzie super tak jak trzeba czy w silniku pozostaną jakieś inne zonki związane z tym , że przez sezon był nie zakuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korba się nie urwie to nic mu się nie stanie, no chyba że go przegrzejesz bądź olej bądź wodę i to tak solidnie że coś się przytrze :D

Duży przebieg ma twój silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealny do turbo  ,  ma już troche większy luz tłok cylinder  a to w przypadku turbienia jest pożądane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila, że przyjęli mnie na Targi Motoryzacyjne Motor Show 2017 w Poznaniu. Targi są 8-9 kwietnia. Coobcio damy radę??? f*ck musimy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze pod maską żeby było widać  :icecream:

Z zakuciem ile dłużej się zejdzi ? Daj mi ofertę na maila


Aktualnie myślimy o turbosprężarce Garrett T3/T4e

Może ktoś ma jeszcze jakieś inne sugestie?

Cele mam następujące:

1) Chcę takie turbo żeby wygenerowało 500+ KM (jednak nie chcę 600 i więcej - auto pozostaje typowo uliczne)

2) Ma szybko wstawać

3) Ma być trwałe (ponoć np garretty z rodziny gt35 są nietrwałe ze względu na łożyska kulkowe). T3/T4e ma łożysko ślizgowe

4) Raczej nie chcę Chińczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania znalazłem ciekawą używaną propozycję z taka turbiną:

https://tomson.com.pl/product-pol-3115-Turbosprezarka-Borg-Warner-EFR-7670-T4-A-R-1-05-Twin-scroll.html

 

Za 4500zł jest do pobrania, spełnia wszytkie kryteria ma potencjał pod 600KM, dobrze wstaje i jest na flanszę T3 open scroll 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to twin scroll czyli kolektory byłyby do wywalenia i bardziej skomplikowane orurowanie. Poza tym jest na łożyskach kulkowych wiec pewnie gorzej z trwałością.

W oczekiwaniu na dokoksowanie auta na zbliżający się sezon biorę sprawy w swoje ręce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja zapadła bo czasu nie starczy na wybór turbiny a co dopiero o stworzeniu zestawu do tego, moja popozycja dla tego proejktu oryginalny Garrett T3/T4E z powięksoznym o 4mm kołem kompresji (wymiary jak w GTX35):

20170214_105346_zpsb3qn7rfp.jpg

 

Wstanie myślę że rewelacyjnie, sądzę że od 2500obr.min będzie już czuć ekstra nacisk na plecy a i tchu nie zabraknie by się pojawiło 500+ na "Turbo wałeczkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kończ Waść te projekty co tam masz porozbierane i lecimy z moim szrotem bo zaraz otwarcie sezonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko w Kuby rękach. Mam nadzieję że się wyrobimy. Musimy :)

 

Sezon rozpoczęty - japoński duch opuścił dziś garaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załapię się na tegoroczną Złotą Malinę z moją najnowszą produkcją  :icecream:

 


Oj działo się dziś w stolicy - zdjęcie z cyklu ,,nienawidzę poniedziałku" choć warszawska władza okazała się bardzo spoko  :icecream:


.

post-82725-0-00229000-1488840701_thumb.jpg

post-82725-0-58155500-1488840858_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewinność  :gun:


A to pierwsze efekty poniedziałkowej wizyty w Warszawie
Niestety zdjęcie w pełnym rozmiarze 12 mega nie chce mi przejść.to ma 80 kilo :) - różnica jest drastyczna :)
Roleczka na niemieckiej autostradzie

post-82725-0-75057900-1489003370_thumb.jpg

post-82725-0-05350000-1489531262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoda że się ten czołg w kadr wrypał - byłoby idealnie! A światełko powinieneś mieć niebieskie jak ten odcień światła w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoda że się ten czołg w kadr wrypał - byłoby idealnie! A światełko powinieneś mieć niebieskie jak ten odcień światła w środku.

no też żałuję, ale będą jeszcze inne zdjęcia z rolki, których w sumie nie widziałem - może gdzieś będę sam - ale były robione ok 16-17 czyt powroty z pracy więc pełno czołgów na drodze. Światełka mam do wyboru 7 kolorów m.in niebieski

Lukasz będziesz na zlocie?

Mówisz o zlocie majowym w Warszawie? Postaram się być o ile auto będzie jeżdżące

Tym razem coś dla fanów Zombie :)

 

Trochę nowości - projekt na razie niestety stoi w miejscu - wciąż grzecznie czekam na swoją kolejkę w Coobcio Garage ale są już pewne decyzje. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia więc postanowiłem nie ryzykować i od razu będzie kute graty do silnika. A skoro silnik ma być już męski to wspomagać go będzie turbo kit na bazie turbosprężarki Precision PT6266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursy jazdy doszkalającej trzeba Cie będzie zapisać :D

Mimo że silnik kuty to przez najbliższy miesiąc jazdy i tak nie zalecam większego doładowania jak 0.5 bara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół bara pewnie i tak zrobi 500 koni wiec będzie się trzeba do mocy przyzwyczaić ale zastanawiam się jakie sprzęgło zapodać. A może wystarczy na razie exedy 250mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono najwiecej co mi przenosi to 750Nm na hamowni - na drodze nie sprawdzałem jak z takim momentem sobie radzi ale obstawiam że do takiego w szerszym zakresie to maks okolica 650 - dokładnie tyle ile generuje GTR rocznik 2017 - jak na 300kg lżejsze auto RWD myślę że wystarczy... Na jakiś czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACT boje się ze będzie ciężko chodzić poza tym to wyczynowe sprzęgło spiekowe nie wiem jak z trwałością a dwutarczowe organiczne są strasznie drogie chyba ze znacie coś godnego polecenia za rozsądny pieniadz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...