Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż świateł dziennych w Juke + p.mgielne na ledach + doświetlanie zakrętów + dodatkowe ś.awaryjne.


skaktus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Okazyjnie zakupiłem światła dzienne (~ 40% taniej niż cena rynkowa), Osram, LEDriving. Są to światła okrągłe, 9 cm, posiadające w jednej obudowie światła przeciwmgielne oraz dzienne. Dodatkowe funkcje to doświetlanie zakrętów oraz dodatkowe światła awaryjne.

 

Sam montaż jest dość kłopotliwy - lampy nie pasują do Juke - kompletnie inne mocowanie. Aby zamontować lampy, należy zdjąć zderzak, zdemontować mocowania lamp. Następnie w mocowaniach należy wyciąć przeszkadzające plastiki i stworzyć własne mocowania (w sumie 3 śruby). Z tej operacji niestety nie mam fotek. Do prac polecam użyć miniszlifierki oraz inne precyzyjne narzędzia i koniecznie wszystko porządnie mierzyć. Ja za pierwszym razem nie pomierzyłem i pierwsza obudowa wyszła jakby chciała a nie mogła :P

 

Kolejny problem jest taki - po demontażu fabrycznego mocowania lampy nie posiadają regulacji wysokości. W tej sytuacji należy w pierwszej kolejności sprawdzić ustawienie fabrycznych halogenów, nastepnie zamontować nową lampę i na tej podstawie ustawiać nowe lampy, manewrując fabrycznymi spinkami a na końcu główną śrubą mocującą (jest tylko jedna). Po tych zabiegach mamy wyregulowane światła :) Taki mam efekt końcowy (sprawdzanie na ścianie):

 

post-81949-0-92865300-1398266739.jpg

 

Kolejna zabawa to samo podłączenie. Problemem jest znalezienie +, które pojawia się po odpaleniu silnika - w komorze silnika nie ma go w żadnym łatwo dostępnym miejscu. Ja wykorzystałem + z skrzynki bezpieczników a przewód przeciągnąłem, przebijając gumową uszczelkę na ścianie grodziowej. Dalsze zabawy to podłączenie całości. Jako że w trybie czuwania sterownik pobiera 11,88 mA, podłączyłem całość poprzez przekaźnik a sygnał dla przekaźnika pochodzi właśnie z skrzynki bezpieczników. Kolejne kroki to podłączanie się pod kierunkowskazy, światło postojowe oraz oryginalne gniazdo halogenów.

 

Sumując pełny montaż wraz z demontażem zderzaka itd zajęło mi to 4 godziny.

 

Efekt końcowy jest dla mnie fajny.

 

Światła dzienne:

 

post-81949-0-30935900-1398267860.jpg

 

Światła przeciwmgielne:

 

post-81949-0-37991800-1398267865.jpg

 

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje:

 

-po włączeniu kierunkowskazu np. w prawo, włącza się prawy halogen i doświetla zakręt, po wyłączeniu kierunkowskazu, halogen powoli przygasa

 

-po włączeniu świateł awaryjnych, światła dzienne mrugają razem z awaryjnymi

post-81949-0-92865300-1398266739_thumb.jpg

post-81949-0-30935900-1398267860_thumb.jpg

post-81949-0-37991800-1398267865_thumb.jpg

Edytowane przez skaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dużo przeczytałem na temat tych lamp.

Ale nigdzie nie spotkałem informacji, iż działają również jako światła awaryjne.  :wave:

Cena rynkowa = cena zaporowa = ok.  1.000 zł.

Duży "szacun" za znalezienie tak ciekawej oferty cenowej . :0recourse: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta znaleziona całkowicie przypadkowo, myślałem nad nimi dużo wcześniej, ale wspomniana cena to rozbój w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znalazłem opis produktu na stronie firmy Osram:

<<http://www.osram.pl/osram_pl/dla-prasy/komunikaty-prasowe/_trade_press/2013/led-fog-drl/index.jsp<<

 

LEDriving FOG to pierwsze na rynku światła w technologii LED, które pełnią funkcję zarówno lamp do jazdy dziennej jak i przeciwmgłowych. Mają homologację ECE R19 F3 E1 na światła dzienne (RL), przeciwmgłowe ( B), a także na dodatkową funkcję doświetlania zakrętów (K). 

Ale tu nic nie pisze o światłach awaryjnych.? Czyżby to był inny model.?  :innocent:

 

Poniżej lista modeli Nissana do których pasują (?) te światełka (na stronie jednego ze sprzedawców):

 
SENTRA 09/2006
ARMADA 08/2003
NAVARA 05/2005
FRONTIER NAVARA 2005>
PATHFINDER 2005>
TERRANO 2005>
CABSTAR 2 2006>
ELGRAND 2005>
SAFARY 2004>
X TERRA 2004>
X-TRAIL 03/2007
Edytowane przez Dzuker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pojęcie co to za model / czy to inny model. Po włączeniu awaryjnych, dzienne mrugają razem z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale migają w kolorze białym.

Nie znalazłem w kodeksie drogowym mowy o białych migających światłach.  :devil:

Do tego światła awaryjne to światła kierunkowskazów z obu stron włączane jednocześnie.

Liczba świateł kierunkowskazów i ich kolor są w kodeksie dokładnie określone.  :book:

Wystarczy jeszcze zostawić włączone światła mijania na postoju (niestety częsty widok na naszych drogach)

i mamy choinkę: światła mijania, pozycyjne, awaryjne, dzienne - świecące i migające.  :0ulan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mandacik a oni tylko na to czekają.

Nie tylko.

Wracasz późną nocą z np. Rzeszowa. Sześć godzin jazdy w plecach.

Oczy czerwone od olśnienia z lamp źle ustawionych świateł 

(są "spece" potrafiący odwrotnie założyć żarówkę H4).

I na wąskiej drodze pod Grójcem widzisz coś takiego. 

I masz dwie sekundy na zastanowienie się o co chodzi: awaria (?), wypadek (?) -> trzeba hamować

czy też gość poszedł do lasu za potrzebą.-> można dodać gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszych widuje a raczej nic nie widzę jak jedzie hardcore .

Takie cwaniaki co sobie palniki ksenonowe  zainstalowali do standardowej lampy z  odbłyśnikiem, daje  wszędzie a nie na drogę.

Jak to przegląd przechodzi??? za 100zł czy 200zł w łapę.

A i coraz więcej widze samochodów z  żarówkami -Osram Cool blue Hyper ,w dzień swieci to okrutnie na niebiesko w nocy mocna biel.

I opis dla tych co to instalują

Informacje prawne
Tylko do jazdy terenowej, niezatwierdzone do stosowania na drogach publicznych
Bez homologacji ECE
Nielegalna eksploatacja prowadzi do unieważnienia homologacji pojazdu oraz utraty ochrony ubezpieczeniowej.!!!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszych widuje a raczej nic nie widzę jak jedzie hardcore .

Takie cwaniaki co sobie palniki ksenonowe  zainstalowali do standardowej lampy z  odbłyśnikiem, daje  wszędzie a nie na drogę.

Jak to przegląd przechodzi??? za 100zł czy 200zł w łapę.

A i coraz więcej widze samochodów z  żarówkami -Osram Cool blue Hyper ,w dzień swieci to okrutnie na niebiesko w nocy mocna biel.

I opis dla tych co to instalują

Informacje prawne

Tylko do jazdy terenowej, niezatwierdzone do stosowania na drogach publicznych

Bez homologacji ECE

Nielegalna eksploatacja prowadzi do unieważnienia homologacji pojazdu oraz utraty ochrony ubezpieczeniowej.!!!!

 

Przegląd przechodzi z normalną żarówką, potem wpada xenon, prosta sprawa.

 

A CoolBlueHyper to żarówki które nie oślepiają - po prostu farba którą jest pomalowana żarówka blokuje tyle światła że oślepienie jest z automatu wyeliminowane. A że w nocy nic nie widać to już inna sprawa... Te żarówki jak już napisano nie mają homologacji, ALE nawet w razie wypadku ubezpieczyciel nie może się przyczepić, jeśli ktoś nam wjedzie w tyłek - tutaj światła nie grają żadnej roli.

 

No i na koniec - nie musicie się tak burzyć na te światła Osrama ;) Żeby działały światła awaryjne z dziennymi, musi być odpalony silnik auta, bez tego nie działają ;) Tak to sobie sam ustaliłem przekaźnikiem i odpowiednim podłączeniem w skrzynkę bezpieczników. Dodatkowo zastosowałem takie coś:

 

dodatkowy-bezpiecznik-ob_2160.jpg

 

I mam podłączenie pod skrzynkę bezpieczników, nie tracąc fabrycznego bezpiecznika + zabezpieczenie dla sygnału idącego z kabiny. Pełen luksus bez cięcia kabli.

 

PS-Oczywiście foto tylko poglądowe, ja zastosowałem gniazdo Mico lub tzw. MiniLowProfile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jak tak ci działa to w porządku ,bo jak miałbyś mrugać awaryjnie   biało-pomarańczowo.

To już miałem dzwonić  do dzielnicowego. :mobile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Okazyjnie zakupiłem światła dzienne (~ 40% taniej niż cena rynkowa), Osram, LEDriving. Są to światła okrągłe, 9 cm, posiadające w jednej obudowie światła przeciwmgielne oraz dzienne. Dodatkowe funkcje to doświetlanie zakrętów oraz dodatkowe światła awaryjne.

 

Sam montaż jest dość kłopotliwy - lampy nie pasują do Juke - kompletnie inne mocowanie. Aby zamontować lampy, należy zdjąć zderzak, zdemontować mocowania lamp. Następnie w mocowaniach należy wyciąć przeszkadzające plastiki i stworzyć własne mocowania (w sumie 3 śruby). Z tej operacji niestety nie mam fotek. Do prac polecam użyć miniszlifierki oraz inne precyzyjne narzędzia i koniecznie wszystko porządnie mierzyć. Ja za pierwszym razem nie pomierzyłem i pierwsza obudowa wyszła jakby chciała a nie mogła :P

 

Kolejny problem jest taki - po demontażu fabrycznego mocowania lampy nie posiadają regulacji wysokości. W tej sytuacji należy w pierwszej kolejności sprawdzić ustawienie fabrycznych halogenów, nastepnie zamontować nową lampę i na tej podstawie ustawiać nowe lampy, manewrując fabrycznymi spinkami a na końcu główną śrubą mocującą (jest tylko jedna). Po tych zabiegach mamy wyregulowane światła :) Taki mam efekt końcowy (sprawdzanie na ścianie):

 

post-81949-0-92865300-1398266739.jpg

 

Kolejna zabawa to samo podłączenie. Problemem jest znalezienie +, które pojawia się po odpaleniu silnika - w komorze silnika nie ma go w żadnym łatwo dostępnym miejscu. Ja wykorzystałem + z skrzynki bezpieczników a przewód przeciągnąłem, przebijając gumową uszczelkę na ścianie grodziowej. Dalsze zabawy to podłączenie całości. Jako że w trybie czuwania sterownik pobiera 11,88 mA, podłączyłem całość poprzez przekaźnik a sygnał dla przekaźnika pochodzi właśnie z skrzynki bezpieczników. Kolejne kroki to podłączanie się pod kierunkowskazy, światło postojowe oraz oryginalne gniazdo halogenów.

 

Sumując pełny montaż wraz z demontażem zderzaka itd zajęło mi to 4 godziny.

 

Efekt końcowy jest dla mnie fajny.

 

Światła dzienne:

 

post-81949-0-30935900-1398267860.jpg

 

Światła przeciwmgielne:

 

post-81949-0-37991800-1398267865.jpg

 

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje:

 

-po włączeniu kierunkowskazu np. w prawo, włącza się prawy halogen i doświetla zakręt, po wyłączeniu kierunkowskazu, halogen powoli przygasa

 

-po włączeniu świateł awaryjnych, światła dzienne mrugają razem z awaryjnymi

Witam Cię powiedz mi czy doświetlanie zakrętów zestroiłeś  w jakiś sposób z prędkością jazdy czy działają one przy każdej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa przy każdej prędkości. Dodanie elektroniki mierzącej obroty na podstawie impulsów z silnika / kompa nie jest takie łatwe. Podstawowe układy nie da się od tak przystosować a tworzenie nowego układu i pisanie oprogramowania zajęło by mi trochę czasu.

Edytowane przez skaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wie ktos gdzie w K-wie mozna profesjonalnie zalozyc swiatla do jazdy dziennej w miejscach przeciwmgielnych, oczywiscie okragle. A moze w autoryzowanym jest mozliwosc..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne światła nie pasują do żuka od tak. Wszystko można zrobić samemu, nie jest nawet potrzebny garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktos montowal w Juku w miejsce przeciwmgielnych okragle swiatla led, ale oczywiscie poza ledfog osram...?

Czy zna ktos autoryzowany serwis Nissana, który podjalby się montażu okraglych swiatel do jazdy dziennej (90mm). Auto jest na gwarancji..

Czy wie ktos czy jest możliwość w którymś z salonów autoryzowanych płd. Polski dorobienie okraglych swiatel do jazdy dziennej zamiast przeciwmgielnych. W wybranych przeze mnie swiatlach trzeba troche przerabiać uchwyty ponieważ nie pasują do tego auta. Nie chciałbym stracić gwarancji na aucie mocując je poza autoryzowanym serwisem. Byłbym wdzięczny za podpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...