Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem. Może i QQ prowadzi się lepiej od kijanki i hultaja, ale twierdzenie, że nie czuć że to crossover to chyba jednak lekka przesada. No chyba że w nowym QQ dokonano CUDU. Ja tego jednak po jazdach próbnych nie doświadczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rozciaglosci Jeżeli chodzi o właściwości jezdne to jak dla mnie jest ok. O ile można to stwierdzić po jeździe testowej. Mam porównanie do ix35. Osobiście uważam, że oba pojazdy wypadają w tym względzie dobrze. Na pewno lepiej niż mój obecny złom czyli Opel Astra II którym bujam się już 14 rok i przyszedł czas na zmiany. To że to nowy, świeży model może też być wadą niestety..... Obecnie negocjacje trwają wyłącznie w salonach nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem. Może i QQ prowadzi się lepiej od kijanki i hultaja, ale twierdzenie, że nie czuć że to crossover to chyba jednak lekka przesada. No chyba że w nowym QQ dokonano CUDU. Ja tego jednak po jazdach próbnych nie doświadczyłem

 

porównuję do Opla Astry III i mogę stwierdzić że nie odstaje komfortem i prowadzeniem od niej , a astra swego czasu zawieszeniem ustępowała tylko focusowi. QQ reaguje dosyć spontanicznie na ruchy kierownicą , wspomaganie ładnie reaguje.. może nie dokonali cudu, tylko nowy model, nowe standardy. Pamiętajmy że to konstrukcja 2014 a nie 2006/2007. trochę sie zmieniło od tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że to konstrukcja 2014

 

 

raczej kilka lat wczesniejsza:)  niemniej samochód prowadzi sie zdecydowanie lepiej niz poprzednia wersja QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i zawieszenie jest w nowym inne.Przód jest na sztywnej ramie,a tył belka ,a nie wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej kilka lat wczesniejsza:)  niemniej samochód prowadzi sie zdecydowanie lepiej niz poprzednia wersja QQ

 

Potwierdzam - prowadzi się zdecydowanie lepiej niż J10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest tak na prawdę z felgami 19''? Kompletnie nie warto ich brać, lepiej zamieniać na 17? Faktycznie tak bardzo czuć wtedy każdy kamień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i zawieszenie jest w nowym inne.Przód jest na sztywnej ramie,a tył belka ,a nie wahacze.

no trochę przegięli z tylnym zawiasem powinno być wielowahaczowe niezależnie czy to 4x4 czy 2wd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę przegięli z tylnym zawiasem powinno być wielowahaczowe niezależnie czy to 4x4 czy 2wd

Inaczej bys pisal gdyby Ci poszlo... ;)

Mysle, mimo wszystko, ze prostsze i sprawdzone rozwiazania sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że życie pokazało, że wielowahacze w samochodach o gabarytach i masie QQ są raczej nie trwałe i szybko się zużywają. Konstrukcja obecnego QQ to wg. mojej opinii (i nie tylko ;)) raczej zaleta niż wada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest tak na prawdę z felgami 19''? Kompletnie nie warto ich brać, lepiej zamieniać na 17? Faktycznie tak bardzo czuć wtedy każdy kamień?

Nigdy nie jeździłem QQ na 17', więc nie mam porównania. Co do 19 to czuć dziury, ale nie jest to dla mnie uciążliwe. Jak bym miał wybierać drugi raz wielkość felg, to wybrałbym 19, bo samochód się wtedy o wiele lepiej prezentuje. Ale jeśli Ci na wyglądzie nie zależy to lepiej 17, wygodniejsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej piszą ci co z wielowahaczowym nie mieli nic wspólnego albo kupili używane auta, miałem w focusie, mondeo mk 3 i aktualnie mondeo mk 4, 4 lata nic się nie dzieje komfort ok, 19 w nowym qq też ok ale na zimę raczej zamienię na 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej piszą ci co z wielowahaczowym nie mieli nic wspólnego albo kupili używane auta, miałem w focusie, mondeo mk 3 i aktualnie mondeo mk 4, 4 lata nic się nie dzieje komfort ok, 19 w nowym qq też ok ale na zimę raczej zamienię na 17.

Nie mowimy o focusie czy mondeo ale o podwyzszonym kompakcie na sterydach jakim jest qq. Jezdzilem poprzednim modelem z zawiasem wielowahaczowym.

Duzo bylo juz nt zawieszenia, tylnych amorkow na tym forum. Byly tez akcje serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisio,nie możemy porównywać innych marek do Qq,nie ta specyfika.Co w Fordach się sprawdza,nie koniecznie bedzie sie sprawdzało w innych markach.Skupmy się na Qq,porównując starszy do nowego i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej bys pisal gdyby Ci poszlo... ;)

Mysle, mimo wszystko, ze prostsze i sprawdzone rozwiazania sa lepsze.

w bmw mam wielowahaczowe i nigdy nie miałem problemów z tym zawiasem ;) no chyba ze ktoś jedzie na wprost nie patrzac czy sa dziury to moze i wtedy lepiej belka bo tansza ale za to  gorsza w prowadzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich oględzin QQ2 w stosunku do Hyundaia czy Kia jest gorzej poskładany, ale designem bije na głowę ;)

pozwolę sobie się nie zgodzić, miałem rok KIA SPORTAGE wersja L i miałem kilka zastrzeżeń do "poskładania" tego auta, poczytajcie na forum SPORTAGE , w porównaniu z QQ KIA wypada gorzej zarówno jeśli chodzi o jakość materiałów czy wygląd samego wnętrza. Także spasowanie elementów nadwozia jest dokładniejsze w QQ, co do wielowachaczowego zawiasu, takie właśnie było w SPORTKU i po przebiegu koło 20 tys km zaczynały się z nim problemy, zdecydowanie uważam że belka w QQ wystarczy zwłaszcza że to nie auto sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja nie potwierdzona ale ... nowy Qashqai 1.6DIG-T będzie dostępny prawdopodobnie dopiero od stycznia 2015 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja nie potwierdzona ale ... nowy Qashqai 1.6DIG-T będzie dostępny prawdopodobnie dopiero od stycznia 2015 :(

No to tym bardziej nie doczekalbym sie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja nie potwierdzona ale ... nowy Qashqai 1.6DIG-T będzie dostępny prawdopodobnie dopiero od stycznia 2015 :(

ulalala no to zaszaleli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bmw mam wielowahaczowe i nigdy nie miałem problemów z tym zawiasem ;) no chyba ze ktoś jedzie na wprost nie patrzac czy sa dziury to moze i wtedy lepiej belka bo tansza ale za to gorsza w prowadzeniu ;)

...albo mysli ze QQ to SUV do jazdy w terenie ;)

Czy belka jest gorsza? Tez mnie to dziwi ale odczucia w przypadku QQ mam zupelnie inne. Zawieszenie jest moze troche bardziej sztywne ale komfort jazdy jest lepszy. Jak dla mnie idealny kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że nissan kiedyś stosował niezniszczalną belkę Scotta-Russela nawet w flagowym modelu Maxima, ja ją miałem w N15.Ciekawe czy ta teraz , to rozwinięcie "ich" myśli technicznej,czy poszli na skróty (renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skroty :D

A polepszenie wlasciwosci jezdnych to efekt uboczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przymierzam się do zakupu nowego qashqai 1.2 DIG-T tekna. Mam pytanie ile wynegocjowaliście na zkupie nowego.

Rozpusciłem wici po dealarch  na początek daja 5% dla wybranych grup zawodowyw plus 1% wartości zakupu auta na ubezpieczenie w ramach zniżki lojalnościowej. Tak że szału nie ma.Podchodzę do tematu bez pośpiechu i bede czekał na oferty . W Bielsku samochody do odbioru z <<placu>> od ręki czas oczekiwania max 2 tygodnie na wybrane kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja nie potwierdzona ale ... nowy Qashqai 1.6DIG-T będzie dostępny prawdopodobnie dopiero od stycznia 2015 :(

 

No to wtopa :(, w sobotę wybiorę się do salonu Mazdy przejechać się CX-5, jeśli będzie ok, to chyba niestety zmienię barwy, jeśli nie to chyba zastanowię się jeszcze raz nad QQ 1.2.

W każdym razie dzięki za info, będę musiał zaatakować lokalnych dilerów, jak tam u nich z info na temat benzyny 1.6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...