Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny z sufitu...159tys za powiększonego Qashqaia...

Myślę że to przesada.

 

może wydaje nam się te ceny z kosmosu :) ale i tak będzie się sprzedawał wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... dziś w Toruniu w Yama jadę go sobie obejrzeć, ale... to już chyba pozamiatane. nie chcę diesla, na benzynę tyle czekał nie będę, cena rozwala. And QQ is back in the game. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na tego "X-a" i... proponuję Nissanowi zmienić nazwę modelu z X-Trail na Qashqai+2 i będzie git...  :P

Nawet silnik ten sam 1.6 dCi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 skonsumował x-a. Wewnętrzny kanibalizm to genialny sposób na podniesienie ceny qq+2 o 30tys :)

 

Na rynku Australijskim nowy X-trail pojawił się już jakiś czas temu z silnikiem 2.5l benz 170km... Łudziłem się, że w Europie będzie to samo :(

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem X-Traila. To naprawdę nadmuchany QQ. ładny, ale... sorki, nie dopłaciłbym za żadne skarby 35 tys. biorąc pod uwagę uzysk  miejsca w aucie i w bagażniku. Moja opinia. No cóż. Jeszcze raz sobie posiedziałem w QQ. Dziś jadę do Mitsubishi oglądać Outlandera City Style. 


Właśnie gadałem z dilerem z zachodniej Polski. Twierdzi, że w Tekna są lepsze głośniki (jakościowo i mocniejsze), aniżeli w Acenta. Prawda to? Ktoś słuchał? Ja słyszałem tylko w Acenta - jest słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w środku jak komuś podoba się wnętrze QQ to będzie czuł się jak w domu  :thumbsup: 

 

widać że Nissan podąża drogą VW - takie samo wnętrze od Polo do Passata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z oględzin Outlandera. Spotkałem tam podobnego mi poszukiwacza. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że brak 1.6 DIGT u QQ to strzał w stopę. Zapewne jest wielu takich jak my dwaj, którzy wzięliby QQ natychmiast, gdyby był mocniejszy motor. Tymczasem rozłazimy się mu jako klienci wybierając Outlandery, ix35, czy inne KIe. Szkoda, że NIssan dał d*py nie zdążając z paletą odpowiednich silników. Z X-Trailem zaś to już jest zwykła żenada. JEDEN silnik do wyboru. Wow. Szkoda.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież 1.6 będzie, no chyba że potrzebny Ci nowy samochód na już ... tak jak, mi :), ja chyba nie będę czekał na 1.6. Umówię się na jeszcze jedną jazdę, tym razem troszkę dłuższą, zawierającą miasto i trasę, tak żeby lepiej poznać działanie 1.2. W moim przypadku samochód będzie służył do dojazdów do pracy i na sobotnio-niedzielne wycieczki w góry, więc jestem w stanie jakoś przeboleć braki w mocy (szczególnie że budżet mi się zmniejszył i Mazda CX-5 odeszła w zapomnienie :( ), a dodatkowo że nie zamierzam się z nikim ścigać tym wozidełkiem :P. Cóż zobaczę jako to wyjdzie po jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaruu,kulałem się  już 1.2 w górach we trzy osoby i poza tym ,że trzeba umiejętnie wachlować biegami aby wyciągnąć z niego to co się powinno,to raczej nie miałem uwag.Tak jak piszesz,nie kupiłem go po to aby się ścigać,chociaż łapię się na tym ,że na światłach odchodzę od innych i wygląda to tak jakby inni stali w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaruu, silniczek 1.2 radzi sobie z tym autem do 100-120 kmh. Powiedziałbym jest nawet dynamiczne . Siły opadają mu dopiero na 5 i 6 tym biegu. Niestety tutaj tylko Diesel pomoże, bo każdy benzyniak ze współczesnych wypada mizernie w próbie elastyczności na wyższych biegach... chyba że Szkoda TSI. Nie sądzę żeby Mazda w tej kwestii coś więcej pokazała (miałem wyniki elastyczności ale od Mazdy 3 120KM i niestety wypadło blado mimo 2-litrówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mi chodziło o to, że chciałbym mieć wybór kupując samochód za 100 k zł. Dlatego Nissan stracił sporo klientów na rzecz wspomnianych przeze mnie modeli. I nie chodzi tu o ściganie się, ale np. bezpieczne wyprzedzanie z czteroosobową rodziną na pokładzie. Wracając do ix35 - wiecie ile mi ten samochód wczoraj spalił po mieście? Silnik 1.6 (nota bene  - słabizna) - uwaga... 13,6 l/100 km... Zwykła jazda, dynamiczne ruszanie spod świateł. Wszystkie te dane - jak widać nie tylko w przypadku QQ - podawane przez producentów to jest hiper-surrealizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta,no więc przy takiej jeździe w mieście 1.2 spala mi ok 8.5l(nie komputerowo,ale dane z dystrybutora)

Przy ciut spokojniejszej,te same odcinki,7.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta21...kup Citroena C4 Picasso..maja silnik 1.6 i 155km :) Właśnie zacząłem się jemu przyglądać ..nie powiem..autko robi wrażenie

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki.... zarezerwowałem QQ .... żona jeszcze nic nie wie :devil: jakby co moja 2011 QQ 1,6 benz na sprzedaż znów 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej żona powinna jemu!....chyba ,że się nie spodoba,to te kwiatki ładne muszą być ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fuksa, bo stoi na placu w Toruniu to co chciałem -  Tekna 1,2; kolor czarny 

mam fuksa również, bo po 32 minutach ogłoszenia na otomoto sprzedałem swoją Kaśkę I generacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fuksa również, bo po 32 minutach ogłoszenia na otomoto sprzedałem swoją Kaśkę I generacji. 

 

 

Oby fuks Cię nie opuścił, gdy się żona o wszystkim dowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam fuksa, bo stoi na placu w Toruniu to co chciałem -  Tekna 1,2; kolor czarny 

mam fuksa również, bo po 32 minutach ogłoszenia na otomoto sprzedałem swoją Kaśkę I generacji. 

 

 

Gratulacje!
Zonie na bank sie spodoba.
Moj tez czarna perla i tez z Torunia ;)
Bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord świata bez trzymani!Szybciej to sprzedałem tylko CC w1992r.bo nawet nie wiechałem na modną wtedy giełdę.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem troszkę Kaśką po mieście i na trasie. Wnioski, do miasta jest ok, z 3 osobnikami na pokładzie (po około 100kg) zbiera się całkiem ok, na trasie powyżej 100'ki już tak cudnie nie jest, ale myślałem że będzie gorzej.

 

Generalnie wyszło na to że zamówiłem nówkę sztukę w kolorze Cień Nocy.

 

Jacko (na priv poszła wiadomość :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3ma osobnikami na trasie spoko 150 sie leci.Owszem nie jest to ferrari do wyprzedzania,ale też w tyle nie zostaje.PW poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...