Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Turbo tak, (np Astra i inne Ople tylko z silnikami Turbo są fabrycznie montowane z LPG).. tylko ważny jest sposób podawania paliwa... jeżeli bezpośredni wtrysk to chyba nici z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Coś ostatnio czytałem o instalacji gazu w fazie cekłej które można montować do japonczyków i fordów. Potaniała z 8tysi na 4. Nie ma parownika ani lubrykacji tylko bezpośredni wtrysk gazu . Ale szczegółó nie pamietam . Na onet był artykuł

 

no ale admin wrzuci ten temat do <<Gazu>>

Edytowane przez mr Horhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gaz w fazie ciekłej. V generacja. Czy turbo czy nie nie ma różnicy. Można montować. Różnica to "gruszka" Która w razie "W" daje do pieca. Ale o tej cenie to chętnie bym poczytał gdzie za tyle montują. Właścicielka od której odkupiłem auto zapłaciła 2800€. Mam fakturę. Fachura od icoma (to jedna z dwóch firm która produkuje instalacje w fazie ciekłej) zakładał je w cenie coś ok 9tys. Wiec jak możesz daj chłopakom namiary pewnie nie jeden skorzysta bo to nie wiele więcej jak IV generacja a pamiętajmy że przy dobrym montażu V generacji można zyskać nawet do 5% mocy co przy tych dziadkowozach tez jest istotne ;). Na forum też jest Dino który zajmuje się iinstalacami. Może wam coś więcej podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfi, własnie w prospekcie jest wielopunktowy. Natomiast w testach (np Auto Świat nr 21/2014) i innychy czasopismach podają że wtrysk bezpośredni... nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

oglądałem Sportage, ASX oraz QQ no i cóż... QQ najbardziej przypadł mi do gustu. Przede wszystkim podoba mi się linia nadwozia, wnętrze oraz silnik. ASX ogólnie jakiś karłowaty mi się wydaje, z kolei KIA wygląda na lekko ociężałą - chociaż ma największy bagażnik.

 

Po jazdach KIA, ASX i QQ, najlepiej jechało mi się QQ - dobra widoczność, super duże lusterka no i silnik - Sportage i ASX musiałem mocno ciągnąć na wysokie obroty, żeby jechały. QQ dał mi największe wrażenia z jazdy.

 

Nie potrzebuje wyszukanej wersji, więc Visia 1.2 będzie OK.

 

W związku z tym dwa pytania:

 

1. Czy ktoś z Was kupował w 1.2 w wersji Visia i jeśli tak, to jaki rabat udało się Wam uzyskać?

 

2. Jak wygląda sprawa z kupnem auta w bardziej odległym mieście? Czy ew. problemy z autem załatwię w najbliższym ASO, czy muszę jechać do macierzystego?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 weź Accente. Róznica w cenie w moim przypadku była +2500pln. Visia ma zwykłe koła stalowe a na nich QQ bidnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta9

Wysłałem zapytanie ofertowe do kilku salonów. Przedstawiłem co mnie interesuje i jaką kwotę jestem skłonny zapłacić i rozpoczeły się negocjacje.

Mimo ,że do najbliższego salonu mam 25 km kupiłem auto z Dąbrowy Górniczej 210 km od mojego miejsca zamieszkania ( Podziękowania dla Pana Patryka )

Życzę powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dopłata do Acenty to 6k, Po sprzedaniu kompletu kół na 16 i wymianie na 17 dopłaciłem de facto 1500 i mam felgi dezenta takie jak chciałem od początku.

Oczywiście nie mam climatronica, składanych elektrycznie lusterek i podwójnej podłogi w bagażniku ale na tym mi akurat nie zależały - a przynajmniej nie za 6k. Jedyne czego mi brakuje to halogenów - bardziej wizualnie niż praktycznie.  Jest jeszcze różnica w głośnikach ale to już inna bajka bo jedne i drugie d*py nie urywają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 2

Ja kupowałem QQ w salonie oddalonym o 300km. Gwarancje możesz realizować w każdym ASO, nie ma znaczenia gdzie kupiłeś auto.

Aha, to super - dzięki za info.

Odkryłem, że można tutaj łatwo cytować wiele odpowiedzi - tak więc:

 

Ad 1 weź Accente. Róznica w cenie w moim przypadku była +2500pln. Visia ma zwykłe koła stalowe a na nich QQ bidnie wygląda

 

Interesujące - czy mógłbyś rozwinąć temat? Cennikowo, w aktualnej promocji, różnica to prawie 10k.

 

delta9

Wysłałem zapytanie ofertowe do kilku salonów. Przedstawiłem co mnie interesuje i jaką kwotę jestem skłonny zapłacić i rozpoczeły się negocjacje.

Mimo ,że do najbliższego salonu mam 25 km kupiłem auto z Dąbrowy Górniczej 210 km od mojego miejsca zamieszkania ( Podziękowania dla Pana Patryka )

Życzę powodzenia 

 

Dzięki za sugestie - pierwszą ofertę już mam, zaczynam zdobywać kolejne :)

 

W moim przypadku dopłata do Acenty to 6k, Po sprzedaniu kompletu kół na 16 i wymianie na 17 dopłaciłem de facto 1500 i mam felgi dezenta takie jak chciałem od początku.

Oczywiście nie mam climatronica, składanych elektrycznie lusterek i podwójnej podłogi w bagażniku ale na tym mi akurat nie zależały - a przynajmniej nie za 6k. Jedyne czego mi brakuje to halogenów - bardziej wizualnie niż praktycznie.  Jest jeszcze różnica w głośnikach ale to już inna bajka bo jedne i drugie d*py nie urywają :)

 

Całkiem sensowny pomysł - felgi dużo robią wizualnie, brak halogenów jakoś przeboleje, ale surowych stalowych felg raczej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta9.. za Visie nie chcieli niżej zejść jak na 73.000 PLN (oczywiście z lakierem metalik). Za Acente otrzymałem 75.500 PLN i samochody były od ręki. Dlatego nie warto kombinowac za te 2.500 PLN, a otrzymuje się dużo więcej (czujnik deszczu, lusterka chowane elektr, , 6 głośników, podwójna podłoga bagażnika, lepsze matreriały w środku tapicerskie, podparcie lędźwiowe, szyby x 4 elektr sterowane, lakier fortepianowy na kokpicie zamiast szarych plastików, klamki chromowane, zamiast czarnych, halogeny z obwódkami srebrnymi, podświetlenie czerwone tunelu środkowego (fajny bajer) no i felgi alu 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta9.. za Visie nie chcieli niżej zejść jak na 73.000 PLN (oczywiście z lakierem metalik). Za Acente otrzymałem 75.500 PLN i samochody były od ręki. [...]

 

No w takim przypadku to faktycznie - nie dziwię się, że dopłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visie spokojnie w ofertach na maila (czyli jeszcze do negocjacji) z metalikiem dostawałem na poziomie 70000...

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jak cena wyjściowa była 74.500 + metalik.

 

Ale bardziej zalezało mi aby dostać autko od ręki. A i tak uważam że warto dopłacic za te dodatkowe wyposażenie, tym bardziej że nikt chyba nie planuje tak pięknym autem jeździc na 16"" stalówkach. Tez kombinowałem  aby kupić taniej, potem sprzedac komplet felg.. no własnie albo sie sprzeda albo nie... szkoda zachodu, kombinacja. No ale róznica na poziomie min 6.000 PLN no to faktycznie bym sie 2 x dłużej zastanowił

 

A tak z ciekawości za ile teraz mozna dostać Acente?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby x 4 elektr sterowane, lakier fortepianowy na kokpicie zamiast szarych plastików, klamki chromowane

te elementy w wersji VISIA i ACENTA są takie same :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby tak, są w visia, pozostałe nie -klamki sa czarne a wstawki w drzwiach i przy kokpicie szary plastik, tylko centralny kokpit jest taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wierzę na słowo :D zobaczę dopiero w przyszłym tygodniu... wracając do tematu przy różnicy 2500 nawet chwili bym się nie zastawiał, wiadomo więcej = lepiej


Pytanie z innej beczki - orientujecie się może ile salony krzyczą za alarm?

U mnie negocjacje cenowe już zakończone a dopiero teraz sobie wymyśliłem że może bym chciał  :mad:

Można założyć poza ASO bez straty gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800pln płaciłem,jest wpis w książkę serwisową. Straszyli ze jak nie oryginalny to nieprawniona ingerencja w elektrykę i moze byc po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm powinni dawać w gratisie bo pózniej ac mozesz nie dostać.

też o tym myślałem ale ac już jest a alarmu niet :P chyba że na zasadzie "w końcu sam poprosi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza być 2 zabezpieczenia: albo alarm albo blokada mechaniczna. W razie kradzieży, czego nikomu nie życzę, zacznie się dochodzenie. Zrobią wszystko aby opóźnić wypłatę albo w cale nie wypłacić. Znam osobiście przypadek, gdzie właściciel miał dokumenty autka w schowku... i baj baj. Nie dostał nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza być 2 zabezpieczenia: albo alarm albo blokada mechaniczna. W razie kradzieży, czego nikomu nie życzę, zacznie się dochodzenie. Zrobią wszystko aby opóźnić wypłatę albo w cale nie wypłacić. Znam osobiście przypadek, gdzie właściciel miał dokumenty autka w schowku... i baj baj. Nie dostał nic!

 

może tak było kiedyś bo teraz np. Hestia (pakiet u dealera Nissana ) do 100.000zł wymaga 1 zabezpieczenia czyli wystarczy fabryczny immobiliser :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jednak zalęzy jaka firma ubezpieczeniowa, w PZU wierni są tradycjom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...