Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie wyprzedziłeś ;) Wybrałeś fajny kolor ale myjka by się przy nim przydała ...:)  Po weekendowym testowaniu  małżonkę też 'ujął" ten Nowy tyle, że  ja jeszcze poczekam na tego z silnikiem 1,6 i jak co to ...cień nocy już mi się "opatrzył" to może biała perła lub brąz byłby odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brąz jest śliczny, really (mi się właśnie ten opatrzył, bo moja poprzednia Kasia miała właśnie kolor cafe latte). ja wybrałem czarny, właśnie podpisałem umowę. BTW - BartoszN jesteś wielki! Dziękuję Ci za bezcenne rady i pomoc. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to kwestia gustu osobiście jeżdżę szarym, który mi osobiście bardzo się podoba. Myślę, że rzeczą ważniejszą jest jak się tym autkiem jeździ i na chwilę obecną po przejechaniu 2000 km jest bardzo przyjemnie. Spalanie jest na dobrym poziomie, mogło by mieć trochę więcej "pary" ale nie jest źle. Generalnie pomimo kilku niedociągnięć (co przy tej cenie pojazdu nie powinno mieć miejsca) jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brąz jest śliczny, really (mi się właśnie ten opatrzył, bo moja poprzednia Kasia miała właśnie kolor cafe latte). ja wybrałem czarny, właśnie podpisałem umowę. BTW - BartoszN jesteś wielki! Dziękuję Ci za bezcenne rady i pomoc. 

 

nie ma za co :) czekamy na fotki i wrażenia po zmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem już ~7500 km nowym QQ - w zasadzie nie ma różnicy ani w spalaniu, ani w osiągach - jeździ tak jak miał 5km na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój nowy nabytek ( jeszcze czeka na mnie w salonie  :whistle:)

 

 

 post-83416-0-12423400-1402942008_thumb.jpg

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipa

...ale go obili - ale nie życzę  takich przygód, choć jak sam stwierdziłeś nie jest tak żle :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipa

...ale go obili - ale nie życzę  takich przygód, choć jak sam stwierdziłeś nie jest tak żle  :(

W porównaniu z pierwszym modelem jest o wiele lepiej ( przynajmniej na moje oko :)) ale nie chciałbym się przekonać osobiście !

do porównaniu testy pierwszego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja te ceny oceniam tak... jak to padło w modnym ostatnio nagraniu:

 (...), (...) i kamieni kupa.

Wyposażenie wersji bazowej za bez mała 115 000 rozwala swoim ubóstwem. No, ale to już nie moje zmartwienie. QQ 1.6 dci TEKNA też moim zdaniem jest za drogi. W przyszłym roku kupuję coś innego. Akurat w cenach niższych niż X-Trail 1.6 dci TEKNA to już całkiem sporo znajdę.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam że przegieli z ceną. Pewnie zaraz będą promocje.. Jeśli najtańsza wersja kosztować będzie 115tys to ile będzie kosztować QQ Tekna 1.6 w benzynie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że za te 115 000 to dostajesz wielkie nic... brak czujnika deszczu, brak czujnika zmierzchu, plastikowa kierownica i gałka zmiany biegów. I silnik 1.6 130 km. Mam ten silnik: jest ok, bez szaleństw, do QQ... ale nie do QQ+2 (oops... X-traila) .Pogięło ich. Może niech ludzie z Nissana spojrzą na ceny Mazdy albo Toyoty czy Hondy. Ja w przyszłym roku kupię CX-5, chyba że mi ochota na crossovera przejdzie w ogóle. Nowy X-trail pewnie większy jest od CX-5 ale mi wielkość CX-5 odpowiada (a przy niej QQ jest jakiś taki filigranowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Za 160tys można kupić bmw3 (nieco inny segment, ale jakby nie patrzeć marka premium) z xdrive, automatem i porządnym 2l silnikiem. 

 

A tu nie dość, że marne 130 koni, to jeszcze 1.6 i bez 4x4. Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam specyfikację nowego X i dziwi mnie to, że Nissan w samochodzie za 160tys. oferuje tylko otwieranie szyby kierowcy w trybie 'auto'. Moja 15 letnia astra ma wszystkie szyby sterowane w trybie auto. Większość marek japońskich, czy koreańskich tak robi od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem po pierwszym dniu zabawy z moją nową QQ. Jest dobrze, bardzo dobrze, ale....... audio... jezusie nazareński..od 1999 roku nie miałem auta z tak ch*j..m audio. I tu pytanie. W wersji bez NC jest w ustawieniach audio opcja wzmocnienia basów. W NC2 ta opcja znika, w starym QQ w NC 1 ona była i dawała wyjątkowo zadowalające efekty (wersja I-way). W NC 2 jej nie ma i zastanawiam się, że chyba po prostu ktoś tworzący soft zwyczajnie o niej zapomniał..... MOże update softu pomaga? A może jakiś magik to da radę to odblokować???? Ja podskórnie czuję, że te głośniki stać na wiele więcej, jedynie NC 2 pozbawiony opcji wzmocnienia basów  blokuje to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Za 160tys można kupić bmw3 (nieco inny segment, ale jakby nie patrzeć marka premium) z xdrive, automatem i porządnym 2l silnikiem. 

 

A tu nie dość, że marne 130 koni, to jeszcze 1.6 i bez 4x4. Szkoda gadać.

silniki bmw 2 litrowe są nędzne zwykle pierdziołki 4 cylindrowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja po obejrzeniu X-Traila oraz zapoznaniu się (wtedy nieoficjalnym) cennikiem tegoż - odpuściłem czekanie i kupiłem jednak QQ. 

Po 150 km i kilku godzinach zabawy z elektroniką oceniam:

 - wielki plus - silnik. Żwawy. Dla mnie, który przesiadł się z 1,6 benz. jest bardzo dobrze (lepiej, niż było). Jak ktoś miał 2.0 to może będzie miał odmienne odczucia. Spalanie na razie 9,8, ale tylko po mieście i... no nie mogę się powstrzymać od startów spod świateł :-0 

 - wielki plus - gadżety, tzw. bajery.Jak dla mnie to fantastyczne ułatwienie dla kierowcy oraz znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa. 

- NC2 ślicznie łączy się z smartfonem. Wyszukiwanie głosowe POI z google - rewelacja. Facebook w aucie - to już jest o jeden most za daleko IMHO. 

- rewelacyjnie szybko (w porównaniu do poprzedniej wersji NC) działa gniazdo USB. 

- o jakości dźwięku pisałem - słabizna, ale moim zdaniem wina tkwi w oprogramowaniu auta i zwyczajnym pominięciu przez progranistów możliwości włączenia tzw. loudness. 

- nie wiem jak u was, ale u mnie w Toruniu radio znajduje 5 lub 6 stacji DAB. To jest rewelacyjna jakość. najważniejsze, że w jakości DAB jest moja ukochana Trójka. Poza nią - jedynka, czwórka radio PIK1 i Radio PIK2. 

Ufff to tyle. BartoszN - jeszcze raz - wielkie dzięki. Twoje zdrowie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Seta21

 

Mam pytanie, jeśli to nie jest tajemnicą, czy możesz zdradzić za ile $ udało Ci się sprzedać swojego poprzedniego iWaya i ile miałeś km przejechane??

 


- o jakości dźwięku pisałem - słabizna, ale moim zdaniem wina tkwi w oprogramowaniu auta i zwyczajnym pominięciu przez progranistów możliwości włączenia tzw. loudness. 

 

 

Co do NC - to nie siedzę w aucie, ale z tego co pamiętam jest progresowa regulacja basów - kwestia loudness nie kojarze, jakoś szczególnie, gdzie to jest??

 

Pozdrawiam

FanJapan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! "Stary" QQ poszedł za 52,5 tys. z przebiegiem 70 kkm. Miał drobną ryskę na nadkolu, więc zapewne poszedłby o0 1 tys. drożej. Acha - poszedł bez opon zimowych. Co do basów - pamiętam, że w poprzednim NC w ustawieniach audio było coś w rodzaju podbicia basów (już teraz nie pamiętam nazwy tej funkcji, ale dawała systemowi audio kopa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie n ie będę tworzył nowego tematu, jak to jest z tymi naszymi 1.2 DIG-T... to jest wtrysk wielopunktowy czy bezpośredni? No i od razu nasuwa się drugie pytanie , jak wygląda zagazowanie naszego autka.. coś czuję w kościach że mi gwarancja w ciągu roku i tak przeleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie n ie będę tworzył nowego tematu, jak to jest z tymi naszymi 1.2 DIG-T... to jest wtrysk wielopunktowy czy bezpośredni? No i od razu nasuwa się drugie pytanie , jak wygląda zagazowanie naszego autka.. coś czuję w kościach że mi gwarancja w ciągu roku i tak przeleci

Nie znam się na tym, ale...czy turbo można gazować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...