Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 117KM Jaki jest luz zaworowy??


Gość damianko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wszystko układa, bo kasowanie luzu zaworowego u mnie jest nie regulowane w manualu nie ma płytek!!

Jeśli szklanki zaczną dzwunić to do wymiany koszt wymiany duży  :angry:

 

Jacko dobrze prawił  :)

Baracuda,każdy silnik jako popychacze ma szklanki(oczywiście stare nie,bo mają pręty jako popychacze)

W zależności od tego czy ma szklanki hydrauliczne czy nie stosuje się płytki regulacyjne.Jeżeli ma hydrauliczne,nie stosuje się płytek,bo hydraulika niweluje luzy zaworowe.Jeżeli natomiast ma popychacze mechaniczne to koniecznością jest stosowanie płytek jako regulacji luzów zaworowych

Płytki są przypisane do danego modelu silnika,bądź średnicy siedliska w szklance,a dodatkowo są różnej grubości

Jeśli Aso piszę ci w ASO że masz płytki to masz regulowany luz zaworowy i u ciebie będzie taniej kiedy pojawi się problem :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i ch.. najlepiej bedzie jak do tego nie dojdzie :D

A wlasnie czy jest tu ktos kto mial takie doswiadczenie? Czy ktos z was robil te szklanki lub te podkladki?

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, na forum są opisane akcje z zaworami. Najlepiej znam przypadek z Note z HR16DE. Po 150 tys. gdzie większość na gazie, regulacja nie była potrzebna. I to jest optymistyczne. Ale same zawory wydechowe były spalone i wymagały wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,przecież był przypadek w Note,że po 60ciu tys jazdy na gazie trzeba było robić remont głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nawet do gotowania nie używam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość o tym,bo daliśmy słowo ,że nie będziemy o tym na forum utyskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich.Mam QQ 1.5 dci

I słychać jak grzechoczą mi zawory.powiedzcie mi czy to jest jakaś skomplikowana operacja w tym modelu żeby wykasowac luzy na zaworach? I jaki mniej więcej koszt takiej usługi

Z góry dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ponawiam pytanie :)

Czy jest to taki sam silnik (1.6) tylko wieksza poj. ?

 

Wg zebranej p.mnie wiedzy to dwie odrębne rodziny pochodzące z różnych okresów i linii produktowych:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_HR_engine

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_MR_engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...