Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam włączoną muzykę z któregoś ze źródeł SD ,USB, to trwa to od przekręcenia kluczyka max 6 sek .

Radio odpala prawie natychmiast , DVD nie sprawdzałem , 

Jeśli zostawiona była przed zgaszeniem navigacja to po włączeniu stacji muzyka rusza też max po 6 sek. po 10 odpala ostatnią mapę na ekranie  a aktualną pozycję łapie dopiero po nawet minucie (już w trakcie jazdy) .

Gdy jest dedykowana stacja do modelu auta to wtyczki są P&P .

Dino właśnie w tym ostatnim linku piszą że ekran jest dzielony między obrazy z kamer przy jednoczesnym wyświetlaniu , ale muszę zgłębić temat bardziej bo szukałem pobieżnie.

I jeszcze takie pytanko Dino , masz stację po kluczyku czy przed , po wyłączeniu traci nastawy ( godz. data) , bo to długo te 30 sek budzenie systemu , a może  antek 4.4 tyle potrzebuje?

Zależy jeszcze jaki procek włożyli i ile pamięci. 

Myślałem że mam nowoczesny i szybki lapek , ale jak kupiłem pół roku później córce lapka na studia to powiedzmy że mój staje na każdej stacji , a jej to TGV 

sprawa odpalania jest wyjaśniona :D u mnie stały + znika po czasie :D muszę podpiąć bezpośrednio do AKU i wtedy będzie gitt, jedno co zauważyłem, to jak gra radio to głos z NAVI albo Yanosika jest prawie niesłyszalny, tylko wiadomo, że coś się dzieje, bo ścisza muzę, jak jest na CD lub karcie to jest OK, nie wiem o co caman, no i zastanawiam się jak podłączyć sterowanie kierownicy, bo są dwa przewody ale jak będzie cieplej to pokombinuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SpeedCam Nissan PL i EU [2015-01-29]

2bc20bb8157695e8med.jpg

 

Szczegóły każdy użytkownik znajdzie również w załączonej do pojazdu "Instrukcji Użytkownika systemu Nawigacyjnego Nissan Connect"

 

DOWNLOA:

http://www.uploadable.ch/file/WZfneNV2rp92/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rarhttp://turbobit.net/zu1aqz0yp5uk/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rar.htmlhttp://uploaded.net/file/osqdgf7s/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rar 

A jak wgrać ikony dla tych różnych pstrykaczy oraz komunikaty ostrzegające ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niemoge sie polaczyc do nissana connect z moim iPhone 5 Caly czas jest nie polaczony ikona auta jest skreslona w aplikacji

iPhona podlaczysz tylko po przez kabel (niestety)

jezeli masz problem odinstaluj aplikacje i zainstaluj jeszcze raz bedzie dzialac ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wrażenie że nawigacja  w tym aucie to wielki bubel. Mam w telefonie Sygic GPS Navigation i w zasadzie jechałem w góry na oba urządzenia, wygoda użytkowania oraz wyszukiwanie tras jest o wiele wygodniejsze w telefonie i gdyby nie on to pewnie bym pobłądził. Startowałem z Gniezna do Piwnicznej, i zamiast pokazać mi trasę przez Łódź, Piotrków do Katowic i na Kraków, to usilnie mimo zmian w ustawieniach wyrzucał kierunek na Wrocław i potem A4, lub w ogóle minął autostradę i kierował na Jarocin itd... Oczywiście jak pojechałem po mojemu to dopiero przeliczał / zmieniał trasę. Może pomogła by aktualizacja? Jak ewentualnie to zrobić, bo np mapa nie widziała nowej trasy wylotowej z Łodzi i wg mapy jechałem po polach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jedynie przez wymianę karty SD. W praktyce to koszt od 300 do 700 zł w zależności od źródła zakupu. Ja próbuję przekonać się do tej fabrycznej nawigacji. Robię postępy ;) choć do Automapy jej daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos uzywal Google send to car? Nie moge nawet wywolac tej opcji w samochodzie. Czy bedac juz w aucie musze miec odpalona aplikacje nissana na telefonie i wtedy dopiero ta opcja pojawi mi sie na ekranie?

 

Juz sobie sam odpowiedzialem, odpowiedz na nie jest dokladnie taka jak skonstruowane powyzej pytanie :).

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Przez 2 lata darmowe jest korzystanie z aplikacji Nissan Connect na smartfonie

hmmm z tego co Pana w salonie dobrze zrozumiałem to mówił coś, że aktualizacje przez chyba 2alub 3 lata są gratisowe.

Jeszcze dopytam w przyszłym tygodniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata darmowa jest usługa tych wszystkich dodatkowych (a w większości zbędnych) bajerów typu Facebook, Twitter czy co tam jeszcze. Potem ma być wprowadzony jakiś abonament, ale jeszcze nie ustalili w jakiej formie (i ile) miałoby to być. Można o tym nawet poczytać gdzieś tam na stronie Nissana.

Natomiast aktualizacja nawigacji w NC2, to już zupełnie inna bajka. Mapy są na kartach SD więc żeby mieć świeższe (nie napiszę aktualne, bo z tego co widzę, to Nissan ciągle jest rok do tyłu z mapami), to trzeba po prostu kupić kartę z nowszym wydaniem map. 

Póki auto jest na gwarancji, to można też zapewne poprosić o bezpłatną aktualizację samego systemu NC2 (i radia). Z tym, że te aktualizacje wpływają raczej tylko na poprawę stabilności systemu niż wnoszą jakieś dodatkowe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka karta, czy też mapa na niej wgrana, musi być jakaś specjalna - w sensie typowo do Nissan NCII? W tej aukcji widać napis na karcie NAVTEQ, to jest program czy producent?

 

http://allegro.pl/karta-nawigacja-sd-nissan-connect-europe-2012-2013-i5102829588.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navteq jest dostawcą map. I akurat tu bym nie rozpaczał, bo to jeden z największych (najlepszych) dostawców map na rynku. Nie tylko dla Nissana, ale także dla wielu innych producentów systemów nawigacyjnych. Do tej pory nie udało się nikomu obejść zabezpieczeń Nissana więc skazani jesteśmy na oryginalne karty SD. Z tego co szukałem na zagranicznych forach (a i tu odkryliśmy), to zabezpieczenie wbudowane jest w kartę pamięci. Dlatego też skopiowanie danych na inną kartę nic nie daje, bo NC2 jej nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po początkowym wręcz znienawidzeniu tej nawigacji - się do niej przyzwyczaiłem i już jestem z niej bardzo zadowolony. Działa szybko , stabilnie i zawsze jest pod ręką. Mam wgraną listę fotoradarów, ładnie pika gdy się do takiego zbliżam.

Algorytm liczenia trasy raz jest lepszy raz gorszy. Ale tak samo i z Automapą. Akurat niedawno brat jechał do Niemiec i pożyczał ode mnie automapę. To jak nie ustawić - ciągle chciała mu wytyczać trasę przez Czechy gdy szybciej i wygodniej było przez A4. A np. nawigacja w Qashqaiu zaraz wytyczyła przez A4 i zrobiła to w góra 2 sekundy, gdy automapa mieliła i mieliła już myślałem, że się zawiesiła.

 

@CaptainRandall - aby odebrać w samochodzie wysłany wcześniej punkt docelowy z google maps musisz być połączony przez smartfona, następnie (piszę z pamięci, dopuszczam że coś pomylę) wybierasz Google Search i tam jest opcja wyślij do samochodu. Jak ją wybierzesz masz wszystkie dotychczasowe wysyłane punkty.

Wraz z tym przesyłany jest także tekst komentarz, który możesz wpisać w google w okienku wysyłania do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google nissan connect fotoradary i będziesz wiedział. Szkoda klawiatury na "otwieranie otwartych drzwi" ;-)

Dodam tylko, że sygnał fotoradaru na początku może trochę dziwić - ten beep jest za cichy i można go przeoczyć. Osobiście myślałem, że będzie bardziej donośny, a nie beep na 0,2 sekudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągnąć z tamtego linku, ale mój antywirus aż się zaczerwienił co to za syf ściągnąłem.

Więc nie polecam tych linków z posta 150 - jedynie traktować jako instrukcję.

Ja wcześniej ściągałem stąd:

http://ump.waw.pl/update/Jacek.zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągnąć z tamtego linku, ale mój antywirus aż się zaczerwienił co to za syf ściągnąłem.

Więc nie polecam tych linków z posta 150 - jedynie traktować jako instrukcję.

Ja wcześniej ściągałem stąd:

http://ump.waw.pl/update/Jacek.zip

Dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymienili mi w ramach gwarancji cały monitor nissan connect. Zaraz po zakupie jak już wspominałem pojawił się martwy pixel. Wymienili bez problemów, zrobili zdjęcia  w celu dokumentacji i potwierdzenia tego problemu wysyłając do centrali.  Po 2 tygodniach serwisant dzwoni do mnie, że nowa część przyszła i są gotowi do wymiany. Monitor wymienili sprawdziłem wersje oprogramowanie i mam D300 a wcześniej miałem D205 i  po próbie sparowania z telefonem zamiast  nazwy NISSAN CONNECT wyświetla mi MYCAR. Nie wiem czy jest to zmiana nazwy z nową wersją oprogramowania  czy  już tak po prostu  od 2015. Monitor mam z  tego roku. Co najciekawsze. Zapytałem serwisanta o koszt tego monitora i sprawdzając w komputerze wykaz części i cen powiedział oszałamiającą cenę 16.700 zł !. Nie do wiary, że taki wysoki jest koszt tego. A dopłata do całego systemu w podstawowych wersjach  QQ to tylko 5.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oszołomię Cię jeszcze bardziej.

Koszt elementów elektronicznych zastosowanych w NC2 to około 500zł  :dribble: Do tego dochodzi obudowa plus sam koszt montażu. Razem max 800zł ale w praktyce sądzę, że znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie udzielić odpowiedzi na pytanie: Czy u mnie działa funkcja NEWS ( i gdzie ona jest)  podczas słuchania ze CD lub AUX. Dokładnie chodzi o to, czy włącza się stacja nadająca info. podczas słuchania innego źródła. Oczywiście w NC2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchajcie, uwierzycie w takie cuda? Po trzeciej próbie (nieudanej) naprawy czujnika parkowania oprogramowanie NC2 doznało downgrade'u - miałem D053, mam D024... Acha - żeby nie było - prosiłem o upgrade. Poinformowano mnie, że to... niemożliwe. Czyli update - tak, ale tylko w tył :blink: . Jestem deczko zniesmaczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem w tym tygodniu na przeglądzie upgrade do D205... Nie wiem co oni Ci tam zrobili

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem w tym tygodniu na przeglądzie upgrade do D205... Nie wiem co oni Ci tam zrobili

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Coś się zmieniło, czy tylko łatają dziury?

Słuchajcie, uwierzycie w takie cuda? Po trzeciej próbie (nieudanej) naprawy czujnika parkowania oprogramowanie NC2 doznało downgrade'u - miałem D053, mam D024... Acha - żeby nie było - prosiłem o upgrade. Poinformowano mnie, że to... niemożliwe. Czyli update - tak, ale tylko w tył :blink: . Jestem deczko zniesmaczony. 

 

Już Ci się przyznaja że popierniczyli pliki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...