Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z zacinającym się radiem mam dokładnie tak samo. W serwisie rozkładają ręce i mówia, że to trzeba wgrać nowy soft którego jeszcze nie mają ale mają niedługo mieć. Coś nie wierzę tym kłamczuchom..

No niestety u mnie też to występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek.  Pogoń swoich w serwisie,bo nowy soft dostępny jest już od blisko roku!

Chyba że to ten nowy już pada u Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek.  Pogoń swoich w serwisie,bo nowy soft dostępny jest już od blisko roku!

Chyba że to ten nowy już pada u Ciebie!

Nie wiem, czy mam nowy soft (auto z wyprzedaży 2014), ale radio zacina się, tak jak to opisano powyżej. Rzeczywiście można tę usterkę poprawić wyłączając radio i po ponownym włączeniu przyciski wyboru stacji działają. Gorzej z BT, jak się nie włączy to nie wiem jak go podejść, żeby zauważył mój telefon. NC2 sam decyduje i pewnego pięknego dnia sam mi włączy BT, żeby później go wyłączyć i tak w "kółko Macieju". Paranoja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mam nowy soft (auto z wyprzedaży 2014), ale radio zacina się, tak jak to opisano powyżej. Rzeczywiście można tę usterkę poprawić wyłączając radio i po ponownym włączeniu przyciski wyboru stacji działają. Gorzej z BT, jak się nie włączy to nie wiem jak go podejść, żeby zauważył mój telefon. NC2 sam decyduje i pewnego pięknego dnia sam mi włączy BT, żeby później go wyłączyć i tak w "kółko Macieju". Paranoja !

Możesz to sprawdzić w serwisie podają swój VIN i pytając, czy Twoje auto objete jest akcją serwisową dotyczącą wgrania nowego oprogramowania. Ale z Twoich opisów wnoszę, że powinieneś wgrać nowe oprogramowanie, ja też miałem takie same objawy w obu swoich QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbowałem ściągnąć z tamtego linku, ale mój antywirus aż się zaczerwienił co to za syf ściągnąłem.

Więc nie polecam tych linków z posta 150 - jedynie traktować jako instrukcję.

Ja wcześniej ściągałem stąd:

http://ump.waw.pl/update/Jacek.zip.

Z tego co wyczytalem w instrukcji to powinien byc plik .csv Tutaj natomiast jest cos innego. Jak sobie z tym poradziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z pospiechu dałem link nie do tej zawartości.

Tu masz do całej strony:

 

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

 

A po prawej masz odnośnik: Radary CSV

Wgrałem to na szybko sobie wtedy, ale wg mnie tam chyba były trzy pliki: na foto radary stacjonarne, przenośne i miejsca gdzie często stoją policjanci - i miałem plan by to wszystko połączyć w jedną bazę danych.

Ale na chęciach się skończyło, bo jeżdżę lokalnie i sam wiem gdzie co stoi - ale teraz na pewno się za to zabiorę. Po drugie jadę w tym roku do Włoch i chce też to uzupełnić o zagraniczne fotoradary, bo na goole mapach (czy viamichelin już nie wiem) kilka po drodze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z pospiechu dałem link nie do tej zawartości.

Tu masz do całej strony:

 

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

 

A po prawej masz odnośnik: Radary CSV

Wgrałem to na szybko sobie wtedy, ale wg mnie tam chyba były trzy pliki: na foto radary stacjonarne, przenośne i miejsca gdzie często stoją policjanci - i miałem plan by to wszystko połączyć w jedną bazę danych.

Ale na chęciach się skończyło, bo jeżdżę lokalnie i sam wiem gdzie co stoi - ale teraz na pewno się za to zabiorę. Po drugie jadę w tym roku do Włoch i chce też to uzupełnić o zagraniczne fotoradary, bo na goole mapach (czy viamichelin już nie wiem) kilka po drodze jest.

Dzieki, zgralem :)

Ale tu z kolei widze tyko jeden plik jacek.gpi -co on zawiera?

NC obsluguje tez gpi , nie tylko csv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak wam to zadziała, wgrywałem wczesniej jakąś listę aktualną radarów PL ale guzik to działa, dalej w miejsach gdzie są juz dawno usunięte radary  pika, że są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3Rni - to w końcu Ci zadziałało czy nie? Aha - czytając drugi raz Twój post - "technicznie" działa, tylko baza fotoradarów jest nieaktualna?

Działa tak samo jak w każdej innej nawigacji. Zależy tylko skąd masz bazę danych.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie np. jeździć z telefonem przytwierdzonym do szyby (yanosik) wcześniej go włączać itp [jestem dosyć wygodnicki] czy "psuć" image samochodu i kabiny CB radiem.

Zresztą - oba rozwiązania nie są 100%. Jakoś tak z 90% zatrzymanych w UWAGA PIRAT ma bat anteny CB Radio.... więc? Skuteczność też wątpliwa. Nic nie zastąpi jazdy z przepisami - ale komu się chce tak wolno jeździć.


Ostatnio znów sobie poczytałem instrukcje Nissan Connect i natknąłem się na funkcję, z której często korzystałem w poprzednich nawigacjach - to jest wyłączenia komend głosowych (jako zbędnych.)

Oprócz oczywiście ustawienia tego w opcjach - komendy głosowe można szybciej włączyć/wyłączyć przytrzymując na 2 sekundy obrazek z kolejnym manewrem.

Może się komuś przyda kto "gardzi" instrukcjami hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel, to plik do ktorego dales link a w ktory nazywa sie jacek.gpi (nie jest to plik .scv) mozna wczytac do NC2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd na stronie. Chyba trzeba poczekać, aż to poprawią.

Tu właśnie ktoś o to pytał:

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=27&t=15481&start=0

 

i w odpowiedzi dostał ten link

http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=15&t=6651&p=185949#p185949

 

w którym ktoś już informuje, że dla CSV prowadzi do złego pliku:

Re: Porządkowanie bazy danych radarów

icon_post_target.gifprzez beetle-m » Wt, 12 maja 2015 9:37

Temat dotyczy porządkowania ale niekoniecznie bazy radarów.
Konieczna korekta linków na stronie UMP. Oba wskazane poniżej prowadzą do pliku .GPI

 

Musisz więc poczekać, aż naprawią link.

 

Tu możesz kupić:

http://www.poipoint.pl/pakiety.php

 

Jak masz konto na chomiku - to tu też znalazłem, ale nie sprawdzałem co tam jest:

http://chomikuj.pl/wladek14/WSZYSTKO+JEST+TU/NAWIGACJA/GARMIN+MAPY/Radary+i+pliki+csv+z+04.03.2014

 

EDIT

Tu masz jakbys chciał tylko przetestować zanim poprawią link - i tak jak pisałem jest to rozbite na trzy (a właściwie 4):

ump.waw.pl/update/radary-tylko-poprawki.zip

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jakie jaja z moim nissan connect :)

Ponieważ nie mogłem uruchomić aplikacji Nissan Connect w moim telefonie na androidzie mimo rejestracji na stronie Y+Nissan zaczołem do nich dzwonić i pisać.

Rozmowa zawsze się kończyła (2 razy u 2 konsultantów) prośbą o VIN auta. Po podaniu vin odpowiedzi: Pana auto nie widnieje w systemie więc nie posiada nissan connect i dlatego nie można zalogować się w aplikacji ani poprawnie zarejestrować na stronie :)

Wygląda, że moje auto nie istnieje w ich systemie ha ha:)

Troche już mnie to śmieszy ale dziś był zwrot w rozmowie otóż Pan stwierdził ze skoro nie istnieje musimy się dowiedzieć dlaczego i poprosił mnie o zdjęcia z menu serwisowego Nissan Connect w aucie.

Bardzo konkretnie to opisał i myślę, że z jego pomocą to jakoś się wyjaśni. 


Ja mam to samo do menu serwisowego nie da się wejść . W dodatku brak bluetooth za każdym wywala. Auto po przeglądzie, przedtem wszystko ładnie śmigało taki zaje..... serwis  :devil:

Panowie do menu serwisowego da się wejść ale trzeba:

Nacisnąć i przytrzymać setup - następnie gałką funkcyjną przekręcić w lewo, pożniej w prawo i znów w lewo

post-43427-0-76391400-1434483878_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o inne menu w którym można ustawić sporo parametrów związanych z np. odbiornikiem radiowym, i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jadę w tym roku do Włoch i chce też to uzupełnić o zagraniczne fotoradary, bo na goole mapach (czy viamichelin już nie wiem) kilka po drodze jest.

Nawigacja posiada wgrane włoskie fotoradary. We Włoszech są podobne znaki jak u nas - Kontrola radarowa i takie miejsca są na mapie nawigacji są oznaczone znaczkiem aparatu fotograficznego.

Nie wygrywałem żdnych aktualizacji ani baz fotoradarów i w innych krajach takich znaczków nie widziałem nie ma ale akurat na mapach Włoch są.

Niestety nawigacja nie emituje żadnego sygnału ostrzegawczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do menu serwisowego da się wejść ale trzeba:

Nacisnąć i przytrzymać setup - następnie gałką funkcyjną przekręcić w lewo, pożniej w prawo i znów w lewo

 

EEeeee... mi to nie działa. Może dlatego że mi ostatnio najnowszy soft w ASO  wgrali ?

btw: po wgraniu najnowszego softu w końcu często (ale nie zawsze) poziom głośności się podnosi wraz ze wzrostem prędkości (wcześniej nie działało w ogóle), natomiast problem z brakiem możliwości zmiany stacji radiowej po włączeniu auta się mocno nasilił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał dźwiękowy można włączyć w ustawieniach nawigacji

To prawda.

Jedyna jego wada, że jest jeden i trochę cichy. Przy głośniejszej muzyce można nie usłyszeć. Ale z drugiej strony - takie częste głośniejsze pikanie byłoby denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEeeee... mi to nie działa. Może dlatego że mi ostatnio najnowszy soft w ASO  wgrali ?

btw: po wgraniu najnowszego softu w końcu często (ale nie zawsze) poziom głośności się podnosi wraz ze wzrostem prędkości (wcześniej nie działało w ogóle), natomiast problem z brakiem możliwości zmiany stacji radiowej po włączeniu auta się mocno nasilił :/

 

Jaki masz soft wgrany? 

Moje auto ma 2 tygodnie i było świeżo z fabryki ściągnięte. Soft mam d302 i nie sządze abyś miał nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki masz soft wgrany? 

Moje auto ma 2 tygodnie i było świeżo z fabryki ściągnięte. Soft mam d302 i nie sządze abyś miał nowszy.

 

 

metodą prób i błędów  w końcu wlazłem do tego menu tak jak pisałeś. Co ciekawe mam d205 - skoro masz d302 to panowie w ASO mnie nieco okłamali w zeszłym tygodniu twierdząc że ten mój soft jest nówka i dopiero co wyszedł tydzień-dwa wcześniej a oni od kilku dni go dopiero mają ...albo mają takie lagi na tych swoich NISSANJAPANMOTOR łączach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Oni może i myślą ze mają najnowszy :)

Albo tak Ci mówką dla św. spokoju.

 

Zawsze możesz im udowodnić że tak nie jest wchodząc w to menu :)

post-43427-0-33732600-1434715279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sph,też mam ten problem.Nie można zmienić stacji,dopiero zmiana zakresu na długie,cyfrowe i znów ukf włącza możliwość zmiany stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sph,też mam ten problem.Nie można zmienić stacji,dopiero zmiana zakresu na długie,cyfrowe i znów ukf włącza możliwość zmiany stacji.

 

u mnie wystarczy wcisnąć przycisk on/off zeby wylaczyc radio, wcisnąć ponownie żeby włączyć i od tego momentu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w moim NCII problemów które opisujecie.

Wracając co do jakości dźwięku. Uważam że jest akceptowalna i wreszcie radio gra mi lepiej niż firmowe z grupu VW jakie mam w skodzie oktavia.

Może to zasługa właśnie tego nowego softu d302....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w moim NCII problemów które opisujecie.

 

A masz sparowany telefon po bluetooth z autkiem/nc2 ? Bo ten problem objawia się ponoć tylko w takim przypadku. Bez telefonu ponoć nic złego się nie dzieje.

 

 

Wracając co do jakości dźwięku. Uważam że jest akceptowalna i wreszcie radio gra mi lepiej niż firmowe z grupu VW jakie mam w skodzie oktavia.

Może to zasługa właśnie tego nowego softu d302....

 

Szczerze wątpie czy ma to cokolwiek wspólnego z wersją softu, ale przyznam że dźwięk jest wystarczający w tym autku i możliwe że jest w stanie przebić te z grupy VW - mam inne porównanie i wiem że przebija troszkę te z grupy GM (OPEL) ;), ma lepszy odsłuch w tonach wysokich w porównaniu do mojego opla astry 3 który miał podobny zestaw fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...