Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponawiam pytanie. Prosze o PROCEDURE jak prawidłowo powinna wyglądać:

1. Struktura katalogów na PEN Drive.

2. Zawartość, czyli co i gdzie ma być.

Powyższe dotyczy własnych punktow POI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiuję mój tekst z innego posta:

 

Pliki z punktami POI - nie tylko przecież o fotoradarami - ściągasz z netu, albo tworzysz sam.

Plik ten musi być w formacie .csv

Plik csv można zrobić w notatniku wg schematu (szerokość geograficzna [przecinek] długość geograficzna [przecinek] dowolny tekst

np.:

50.01405,21.9991,TEKST

50.01442,22.0154,OPIS

Można tez go stworzyć w Excelu, pierwsza kolumna szerokość geograficzna, druga długość, trzecia opis - i zapisać w .csv

 

Plików możesz zapisać na pendrive wiele i wszystkie się wczytają i z wszystkich NCII będzie korzystać.

Wczytując pliki zawsze kasujesz te co już wcześniej wczytałaś.

Nie da się skasować punktów POI fabrycznych - one zawsze pozostaną. Kasujemy tylko te wgrane przez użytkownika.

Pliki z punktami POI musisz nagrać na pendrive w odpowiednich katalogach:

W katalogu o nazwie: myPOIs

 /myPOIs/

dla normalnych POI. Kategoria POI będzie wyświetlana w Nissan Connect tak jak nazwa pliku. W necie są rożne bazy danych, np. barów McDonalds czy BurgerKing itp.

 

 /myPOIs/myPOIWarnings/    [w kalogu myPOIs tworzysz kolejny myPOIWanings i do niego wrzucasz ostrzeżenia]

dla ostrzeżeń... czyli fotoradarów. Tu tez może być wiele plików i z każdych NCII będzie korzystać.

Pamiętaj, z czym sam miałem problemy - że katalogi muszą się dokładnie tak nazywać (istotne są wielkości liter). Ja zrobiłem go zgodnie z instrukcją jako  / myPOIwarnings - przez małe "w" i... nie były pobierane.

Ponadto w opcjach musisz włączysz ostrzeganie przez fotoradarami: może być graficzne, graficzne+dźwiękowe (jedno krótkie beep).

Po włożeniu pendrive i właczeniu NCII - zaraz wykrywa je i pyta czy aktualizować. Można też ręcznie je wczytać.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Microsoft Lumia nic nie działa... i z informacji jakie dostałem z Nissana nie przewidują softu na tę platformę :(

Edytowane przez mbudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego przez 2 lata obecności J11 na polskim rynku nie potrafili jeszcze przygotować apki do radia internetowego? Czy może o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego przez 2 lata obecności J11 na polskim rynku nie potrafili jeszcze przygotować apki do radia internetowego? Czy może o czymś nie wiem?

Pewnie z tym jest tak jak z komputerem "w zegarach" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z tym jest tak jak z komputerem "w zegarach" :/

 

pewnie tak nie jest , podobno nie ma polskiego menu z prostego względu , gdyż w zegarach pamięć w której są wgrane języki jest tak mała ,że aby tam pojawił się PL język musieliby usunąć inny co im się tak do końca nie opłaca gdyż samochodów z PL językiem sprzedaje się dużo mniej niż pozostałych więc to względy czysto ekonomiczne o tym zdecydowały

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak nie jest , podobno nie ma polskiego menu z prostego względu , gdyż w zegarach pamięć w której są wgrane języki jest tak mała ,że aby tam pojawił się PL język musieliby usunąć inny co im się tak do końca nie opłaca gdyż samochodów z PL językiem sprzedaje się dużo mniej niż pozostałych więc to względy czysto ekonomiczne o tym zdecydowały

widziałeś jakie tam "niszowe" są języki poza ANG? Nie jest filozofią aby serwis/importer mógł zmienić język. ile to KB niby ma zajmować te kilka słów po polsku? Poza tym koszt pamięci jest niewielki. Gdzieś czytałem, że z punktu widzenia SAMSUNGA różnica w koszcie produkcji telefonu z 8GB a 16 to kilka dolarów...

Brakami pamięci na język polski w radiach tłumaczyły się kiedyś serwisy VW a później się okazało, że magicy poza ASO nie mieli z tym problemów...

Edytowane przez mbudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos aplikacji radio internetowe, to znalazłem doskonałe obejście problemu - na telefonie odpalam apkę Digitally Imported i jazda - można nawet zmieniać stacje przyciskami na kierownicy. Działa pewnie tak samo z innego tego typu aplikacjami (ktoś wspomniał wcześniej o Spotify).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba miec aplikacje i sparowany telefon, konto na nissanie. Nie mozna zaladowac calej trasy z google a tylko punkt docelowy.

Często korzystam z tej funkcji wysyłania punktów docelowych do samochodu, aż mi się tych pozycji w aucie sporo namnożyło. Czy ktoś wie jak można tę listę w NCII wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często korzystam z tej funkcji wysyłania punktów docelowych do samochodu, aż mi się tych pozycji w aucie sporo namnożyło. Czy ktoś wie jak można tę listę w NCII wyczyścić?

 

Nie, zdaje sie ze po zapelnieniu dwoch ekranow zaczyna kasowac najstarsze punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos aplikacji radio internetowe, to znalazłem doskonałe obejście problemu - na telefonie odpalam apkę Digitally Imported i jazda - można nawet zmieniać stacje przyciskami na kierownicy. Działa pewnie tak samo z innego tego typu aplikacjami (ktoś wspomniał wcześniej o Spotify).

Probowalam wystartowac "FMF-on.pl" ze sklepu Play ale sie nie udalo  a na BT-radyjku za pare € smiga spokojnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tureckiej stronie jest fajny NCII :D

https://youtu.be/2kaCp_1AJfM


Jego cena w zł to ok 1800 zł,posiada kamerkę cofania,i TV wbudowane,łączność z internetem przez Wi-Fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam,

 

Piszę w sprawie wyświetlania włąsnych punktów POI w naszych Nissan Connect II.

Udało mi się wgrać włąsne punkty POI do systemu ale... no właśnei są ale, a mianowicie:

W NCII wyswietlają się one jako zwykle fabryczne ikonki fotoradaru (a jest kilka rodzajów plików z danymi - np. przejazdy kolejowe, progi, ryc). Na dodatek ostrzeganie dzwiękiem jest takie samo jak w standardzie (zwykły beep). Nadmienię, że WSZYSTIE pliki sa wgrane (pliki excella, pliki z dzwiekami i pliki z ikonami.

 

Ponawaim pytanie; w jakim formacie powinny być ikony by prawidłowo się wyswietlały (*bmp, *ico) i w jakim rozmiarze (16 x 16, 32 x 32... inne). Analogiczne pytanie o dzwięki (*wav). Wgrane mam *bmp 16 x 16 i dzwięki *.wav - i nie działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie da się wczytać własnych ikonek czy dźwięków.

Nigdy o tym nie słyszałem/czytałem (ani na forum, ani w instrukcji, anie w TVN Turbo ;-)

 

Nie udało mi się także uzyskać, tego o czym pisze Craigfishin tutaj:

http://forum.qashqaiclub.co.uk/how-to-create-your-own-pois_topic4348.html

 

czyli wyświetlenia teksy z trzeciej kolumny pliku .csv (chyba, że mój angielski jest na tyle słaby, że o czym innym on pisze?)

 

"I have got a warning that says “Warning The Wife is Watching” which pops up as I get near home, it gets a few laughs and another one “Drunks in the Road” as I get near my favourite pub."

 

I jak o NCII - to tutaj mój mini test po powrocie z Włoch - czyli co mnie zaskoczyło na plus poza naszym krajem (w Polsce jak zwykle nic nie działa):

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-5?do=findComment&comment=1068650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam przy granicy z Niemcami więc dość często mój QQ "łapie" komunikaty zza miedzy.

Nawet wczoraj w czasie słuchania radia "zapipkał" i zakomunikował na ekranie, że jakiś wariat jedzie pod prąd autostradą z Berlina w moim kierunku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam przy granicy z Niemcami więc dość często mój QQ "łapie" komunikaty zza miedzy.

Nawet wczoraj w czasie słuchania radia "zapipkał" i zakomunikował na ekranie, że jakiś wariat jedzie pod prąd autostradą z Berlina w moim kierunku. :D

 

a twoja pierwsza myśl: rany, jedzie nie jeden ale całe stado ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. nie odbiegajmy od tematu.

 

Czy ktoś wie co można zrobić by te cholerne ikony, dźwięki i ostrzeżenia (jak pisał kolega Karminandel) zadziałały w naszych Connectach II?

Jak widać próby podejmowane niezależnie przez większość z nas zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Informacja od osoby która kupiła to radio z tej aukcji nie jest zachęcająca.

 

 

"WARNING: THIS RADIO IS NOT COMPATIBLE WITH CAR STEEL WHEEL BUTTONS NISSAN QASHQAI 2015 DOES NOT WORK AND THE SELLER NOT RESOLVE THE PROBLEM ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...