Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam sparowany htc one m8 w trybie zestawu głośnomówiącego ale jak pisałem aplikacja nissan connect nie pozwala mi się zalogować w innym trybie niż gość. 

Sprawdzę jak się to zachowuję przy włączonej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie używam aplikacji nissan connect , a problem miałem dotychczas z : SGS 3, SGS 4 , Sony Xperia Z3 , Nokia Lumia 925 - na wszystkich telefonach ten sam problem z radiem. Jako że wśród testowanych była lumia z windowsem to skłaniam się ku tezie że to wina odbiornika w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam sparowany htc one m8 w trybie zestawu głośnomówiącego ale jak pisałem aplikacja nissan connect nie pozwala mi się zalogować w innym trybie niż gość. 

Sprawdzę jak się to zachowuję przy włączonej aplikacji

Mam ten sam telefon sparowany i żadnych tego typu problemów nie mam. Mam inny mianowicie jak jest duża wilgotność powietrza (deszcz) głośniki odmawiają posłuszeństwa. Miałem już taką sytuacje dwa razy i za każdym razem na drugi dzień ( niestety dopiero) wszystko wracało do normy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, aby zmiana softu spowodowała lepszą jakość dźwięku? gdyby dodali podbicie basów, to owszem, ale hm... w inne takie nie chce mi się wierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie problem, po przeprowadzeniu całego procesu rejestracji, aplikacja w telefonie twierdzi że jest nieprawidłowy adres email lub hasło. Pomimo tego że jest prawidłowy? Coś robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to samo co ja najprawdpopdobniej. Umnie dzialo sie tak poniewaz w bazie nissana moj n-tec nie widnial w wyposazeniu z nc2. Napisz lub zadzwon do wsparcia na you+nissan.

 

Aha jeszcze jedno czy po założeniu konta w Y+Nissan zalozyles konto w

przestrzeni Nissan connect? To moze byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem dzisiaj info z firmy GMS o nowościach w śród których będzie model dedykowany do nowego Qashqaia!!!

http://www.gms.pl/media_library/2015/7/29/143817365876.pdf

Cena około 2500zł  :D

Trza kaskę zbierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na co zwróciłem uwagę później to...niebieskie podświetlenie,dno i warstwa mułu :thumbsdown:

jak to bedzie wyglądać? Wszędzie bursztynowe podświetlenie a na multimediach niebiesko...bleeee....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na co zwróciłem uwagę później to...niebieskie podświetlenie,dno i warstwa mułu :thumbsdown:

jak to bedzie wyglądać? Wszędzie bursztynowe podświetlenie a na multimediach niebiesko...bleeee....

 

wg mnie to rodzaj podświetlania będzie można z menu wybrać bo inaczej byłoby to nielogiczne dedykować sprzęt do danego modelu z innym rodzajem podświetlania klawiszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiłkuję się tylko opisem,a tam wyraźnie stoi,podświetlenie niebieskie.

Poprzedni model w Note mial do wyboru dwa,albo i trzy kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem w ten sposób:

My jesteśmy inni, mamy zbyt wysokie oczekiwania wobec naszych aut (i pewnie całego świata), ale większość użytkowników (których na pewno tu na forum nigdy nie zobaczymy) uważa ten samochód jak i nissan connect 2 za szczytowe rozwiązania technologiczne. Dla nich funkcjonalność NC2 jest niesamowita i sam fakt że mają Mp3 z pendrive, muzykę ze smartfona przez bluetooth , wyszukiwanie głosowe google , kilka apek i w sumie całkiem przyzwoitą nawigację to jest wypas.

 

Tak więc przestałem narzekać że czegoś nie ma, że to nie jest np: system android do którego mam setki milionów apek i bajerów, że nie odtwarza filmów chocby z dvd, że nie mogę wgrać innej navi, że nie da się zaplanować (jak na filmach reklamowych) całej trasy a następnie wgrać jej do auta.

 

Zacząłem natomiast cieszyć się z tego co mam bo stwierdziłem że w prostocie jest również piękno a zarazem umiar które do codziennego wykorzystania tego auta mi osobiście wystarczają. A uwierzcie ze jestem gadżetomaniakiem, szczególnie gdy mowa o elektronicznych gadżetach. 

 

A może po prostu się starzeję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba - ale teraz gdy wyszedł Renault Kadjar mam żal, że nissanowskie NCII nie jest takie jak R-Link 2 [tym bardziej, że to prawie te same samochody i mogli to zrobić w obu takie same (fajne)]. NCII przy tym to jakby z poprzedniej epoki.

Ale.... czasami jadę jako pasażer z kimś i w ogóle jak widzę radyjko tylko z ubogim alfanumerycznym wyświetlaczem cieszę się z tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest sie cieszyc z tego co sie ma ale trzeba tez ulepszac co sie da i co ma sens. Dla mnie NCII jest OK, szalu nie ma ale tragedii tez nie. Za to denerwuja mnie stare mapy gdzie chronicznie brakuje rond i sposob obliczania trasy czesto przez jakies oplotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu nie masz możliwości wybrania optymalnej trasy dla Ciebie ?

-Najszybszej.

-Najkrótszej.

-Bezpłatnej

-Bez przepraw promowych 

Coś na zasadzie wyboru w AM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu nie masz możliwości wybrania optymalnej trasy dla Ciebie ?

-Najszybszej.

-Najkrótszej.

-Bezpłatnej

-Bez przepraw promowych 

Coś na zasadzie wyboru w AM ?

 

Sa tam takie opcje, jak wyladowalem na poligonie to zaczalem grzebac w menu i pokasowalem wszystkie drogi sezonowe i gruntowe. Jak na razie nie mialem okazji przetestowac czy faktycznie cos to dalo, okaze sie pewnie dopiero przy nastepnym urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jeżdżę aglomeracją śląską - więc nie ma mnie jak zaskoczyć jakaś nowa droga. Większy wyjazd w oparciu o nawigację będzie do Włoch za 3 tygodnie - chociaż i tak 3/4 drogi to mogę bez mapy jechać.

Więc przed wyjazdem skorzystałem z kilku map: google, viamichelin, Automapa, Nissan Connect.

Tak jak gdzieś indziej pisałem wszystko pokrywa się do Wenecji - później są dwie drogi długim łukiem autostradami czy ścięcie go drogami "poza terenem zabudowanym". I tutaj mogę sobie w nissan connect wybrać: "szybka trasa" wyznaczona tą autostradą przez Ferrara czy EKO - tym "skrótem". Ja wybieram EKO. Czasowo różnica 10 minut, za to krócej o 60km i brak opłat za autostradę, a także brak ryzyka częstego (prawie pewnego) korka na wyjeździe z autostrady.

Więc na tej trasie nie mogę narzekać na to co mogę wybrać w Nissan Connect. Uzbrojony w wydruki poszedłem do auta i leciałem pozycja po pozycji planu trasy wyznaczonej przez NCII i był w 100% zgodny z google maps, zas google wyznaczyło tak samo jak Automapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jeżdżę aglomeracją śląską - więc nie ma mnie jak zaskoczyć jakaś nowa droga. Większy wyjazd w oparciu o nawigację będzie do Włoch za 3 tygodnie - chociaż i tak 3/4 drogi to mogę bez mapy jechać.

Więc przed wyjazdem skorzystałem z kilku map: google, viamichelin, Automapa, Nissan Connect.

Tak jak gdzieś indziej pisałem wszystko pokrywa się do Wenecji - później są dwie drogi długim łukiem autostradami czy ścięcie go drogami "poza terenem zabudowanym". I tutaj mogę sobie w nissan connect wybrać: "szybka trasa" wyznaczona tą autostradą przez Ferrara czy EKO - tym "skrótem". Ja wybieram EKO. Czasowo różnica 10 minut, za to krócej o 60km i brak opłat za autostradę, a także brak ryzyka częstego (prawie pewnego) korka na wyjeździe z autostrady.

Więc na tej trasie nie mogę narzekać na to co mogę wybrać w Nissan Connect. Uzbrojony w wydruki poszedłem do auta i leciałem pozycja po pozycji planu trasy wyznaczonej przez NCII i był w 100% zgodny z google maps, zas google wyznaczyło tak samo jak Automapa.

 

Widze, ze profesjonalne podejscie do tematu. Ja sie powoli niesmialo przymierzam do wojazy po Niemcach (Bawaria) w przyszlym roku. Na razie naszkicowalem sobie wstepny zarys trasy na Google Maps, sprawdzenie 4000 km na NCII zajmie mi chyba z tydzien :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no, te mapy w autku są za stare. Mi przy wyjeździe nad morze NAVI w NC2 ześwirowała najpierw w częstochowie, a potem w łodzi bo jechałem drogami których nie miała na mapie. Poza tym: navi z google maps sprawdza natężenie ruchu i na tej podstawie oblicza najlepszą trasę, a w NC2 można chyba jedynie pomarzyć. Szkoda że w tym aucie nie ma funkcji "phone mirror" czy cuś takiego bo mam to w fonie xperia z3 - to rozwiązało by moje wszelkie ale względem NC2. Navi, apki, net, muzyka, filmy, wszystko na moim fonie przez USB dostarczane do wyświetlacza dotykowego NC 2 ...achh, ale się rozmażyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, te mapy w autku są za stare. Mi przy wyjeździe nad morze NAVI w NC2 ześwirowała najpierw w częstochowie, a potem w łodzi bo jechałem drogami których nie miała na mapie. Poza tym: navi z google maps sprawdza natężenie ruchu i na tej podstawie oblicza najlepszą trasę, a w NC2 można chyba jedynie pomarzyć. Szkoda że w tym aucie nie ma funkcji "phone mirror" czy cuś takiego bo mam to w fonie xperia z3 - to rozwiązało by moje wszelkie ale względem NC2. Navi, apki, net, muzyka, filmy, wszystko na moim fonie przez USB dostarczane do wyświetlacza dotykowego NC 2 ...achh, ale się rozmażyłem ;)

 

Mial byc w tym roku Android Auto w Nissanach, na razie nic sie kompletnie nie dzieje w tym temacie. Gdyby weszlo to faktycznie zamiast NCII mozna by uzywac Google Maps. Z tego co czytalem bedzie to wymagalo doinstalowania odatkowego modulu w samochodzie. Ile taki modul bedzie kosztowal i kiedy bedzie dostepny nie wiadomo ale nie nastawialbym sie entuzjastycznie na ten rok.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki intetes ma Nissan aby pozwolic na uzywanie Google Maps w swoim samochodzie? Zadnego. W koncu bierze nie male pieniadze za kazda aktualizacje wiec nie wierze w to zeby Nissan mial z twgo zrezygnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mi się wydaje, czy w poprzednich mapach google (tzw. klasycznych) można było wysyłać dowolny punkt do samochodu, a teraz tylko taki "konkretny" firmy. Np. mogę w google maps wpisać CASTORAMA i gdy się pojawi dany sklep i jego adres - jest opcja wyślij do samochodu, Gdy przesunę znacznik to już nigdzie nie widze opcji wyślij do samochodu? Hmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, te mapy w autku są za stare. Mi przy wyjeździe nad morze NAVI w NC2 ześwirowała najpierw w częstochowie, a potem w łodzi bo jechałem drogami których nie miała na mapie. Poza tym: navi z google maps sprawdza natężenie ruchu i na tej podstawie oblicza najlepszą trasę, a w NC2 można chyba jedynie pomarzyć. Szkoda że w tym aucie nie ma funkcji "phone mirror" czy cuś takiego bo mam to w fonie xperia z3 - to rozwiązało by moje wszelkie ale względem NC2. Navi, apki, net, muzyka, filmy, wszystko na moim fonie przez USB dostarczane do wyświetlacza dotykowego NC 2 ...achh, ale się rozmażyłem ;)

Dokładnie,głupawki dostawała i chciała mnie wlec dłuższymi drogami(starymi) w Łodzi ,bo przez Miasto Wielkiej wieży jedzie się prosto.

Powrotna droga przez łódź bez tego badziewia w NCII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...