Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zacinający się NC2 w nowym QQ..


WuWojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kriso,objaw jest taki ,że po załączeniu stacyjki,lub włączeniu samego radia jest głucho.Wyświetlacz pokazuje  ale nie reaguje na dotyk,zmianę ,nie ma reakcji na sterowanie z kierownicy,nie pomaga powrót do ustawień fabrycznych.Po wyłączeniu stacyjki i odczekaniu ok 10 minut wszystko działa,aż do następnego razu,za tydzień dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne nigdy nie resetowałeś komputera komórki etc poprzez przycisk reset, bądź wyjecie baterii, czasami parogodzinne zabiegi przy komputerze nie dają wyniku a zwykłe ponowne uruchomienie pomoże, nie chodzi o akumulator tylko reset...

Spokojnie, bez urazy :)

Pewnie, ze resetowalem, nawet w qq.

Chodzilo mi bardziej o niedopracowany NC2 i metody "naprawcze" ;)

Kriso,objaw jest taki ,że po załączeniu stacyjki,lub włączeniu samego radia jest głucho.Wyświetlacz pokazuje ale nie reaguje na dotyk,zmianę ,nie ma reakcji na sterowanie z kierownicy,nie pomaga powrót do ustawień fabrycznych.Po wyłączeniu stacyjki i odczekaniu ok 10 minut wszystko działa,aż do następnego razu,za tydzień dwa...

O k...

Wymieniaj na nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wertowałem dzisiaj różne typy stacji multimedialnych pod katem zakłóceń pracy i uderzyła mnie jedna wspólna rzecz,otóż:zakłócenia pracy stacji objawiajace się brakiem możliwości sterowania,odtwarzania itp,są spowodowane zewnetrznym źródłem zakłócającym pracę mikroprocesora.Masakra.Jedynymi źródłami w naszych przypadkach są zazwyczaj telefony...Więc to co powinno i jest niejako przypisane do współpracy może blokować pracę urządzenia...perpetum mobile destrukcji...


Nie wiem ,czy coś jest na rzeczy ,ale po poście z 28.V. wykasowałem z pamięci urządzenia mojego LG-ka i NC II śmiga jak ta lala!

Za każdym razem odpala się przed włączeniem ikonka nissana i nie zacina się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie chodzi tutaj o wywalenie LG a samo "odświeżenie" konfiguracji. Podobna przypadłość spotykała użytkowników radia 2 DIN made in Daewoo, które Nissan zaczął montować od roku modelowego 2011. Warto spróbować dodać go ponownie i zobaczyć, czy zawieszanie powróci. Jeżeli tak, będzie przynajmniej wiadomo co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie mam go dodanego od ponad tygodnia i zupełnie inaczej się radyjko zachowuje.A dzisiaj dodatkowo dostałem info ,że NC II nie będzie wymieniany tylko będzie wczytany najnowszy soft,który otrzymali z Wa-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam LG i u mnie wiesza się w konkretnych miejscach. Jak jadę do np. Żar, to już wiem gdzie mi się zawiesi! Jak pisałem wcześniej, po odkręceniu anteny z dachu zawiesza mi się dużo rzadziej. Telefony usuwałem wszystkie, wyłączałem bluetooth i dalej to samo.

 

A nie wiesz przypadkiem kiedy będzie nowa wersja dostępna?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać w poniedziałek,ale że nie będę uchwytny przez tydzień więc dopiero mam się umówić na następny poniedziałek.

Którą mają wersję ,nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę w serwisie i czekam na nowy program... Zadzwonili do mnie dziś rano. Dam znać co i jak... Pozdrawiam.

No i zrobili. Wygrali mi D053 i jak na razie wygląda, że jest ok. Przejechałem bez zacięcia przez miejsca gdzie zawsze się zacinało i jest git. W końcu...byhy6esu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas mam pilne zapytanie powiedz mi proszę czy po aktualizacji softu masz opcję wzmocnienia basów w audio???? powinna być w rozwijanej liście w setup/audio i porem po tonach niskich, wysokich, fader i balans... jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu będę dopiero dzisiaj po południu, tak więc nie odpowiem Ci teraz...

ja6yny4y.jpgNiestety nic takiego nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy NC2 ma możliwość przypisania więcej niż jeden telefon (służbówka i prywatny)?

Jak następuje połączenie telefonu z NC2 ?

Czy dzieje się to automatycznie jak wchodzę do QQ czy muszę to w jakiś sposób za każdym razem zainicjować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można przypisać więcej niż jeden telefon, ale jednocześnie połączony może być chyba tylko jeden.

Jak wejdziesz do QQ z włączonym bluetoothem to automatycznie połączy się z NC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Chodzi mi właśnie czy mogą być jednocześnie podłączone 2 telefony. Tak mam teraz w zestawie głośnomówiącym w innym samochodzie. Jest to bardzo wygodne bo jeden lub drugi telefon mogę odbierać jednym przyciskiem. Ponieważ QQ będę odbierał z salonu niebawem chciał bym się upewnić czy taka funkcja w NC2 istnieje. Jak by mógł ktoś to sprawdzić to była by to pomocna porada  :thumbsup::nissan2:  :thumbsup:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Chodzi mi właśnie czy mogą być jednocześnie podłączone 2 telefony. Tak mam teraz w zestawie głośnomówiącym w innym samochodzie. Jest to bardzo wygodne bo jeden lub drugi telefon mogę odbierać jednym przyciskiem. Ponieważ QQ będę odbierał z salonu niebawem chciał bym się upewnić czy taka funkcja w NC2 istnieje. Jak by mógł ktoś to sprawdzić to była by to pomocna porada :thumbsup::nissan2::thumbsup: .

niestety tylko jeden moze byc podłączony. Jak wejdziesz z dwoma mającymi bt włączony to sparowany bedzie tylko ten którego nc szybciej zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na serwisie celem wczytania nowego oprogramowania do NCII ,jednak nowego nie wczytano,a tylko zaktualizowano obecne,które zostało poprawione.Zobaczymy co to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Chodzi mi właśnie czy mogą być jednocześnie podłączone 2 telefony. Tak mam teraz w zestawie głośnomówiącym w innym samochodzie. Jest to bardzo wygodne bo jeden lub drugi telefon mogę odbierać jednym przyciskiem. Ponieważ QQ będę odbierał z salonu niebawem chciał bym się upewnić czy taka funkcja w NC2 istnieje. Jak by mógł ktoś to sprawdzić to była by to pomocna porada  :thumbsup::nissan2:  :thumbsup:  .

 

Sprawdzałem w salonie i potwierdzam, że podłączony może być tylko jeden (sparować można chyba do 8)

Też jest to dla mnie problem, ponieważ idealna sytuacja to taka, że mamy dwa telefony w torbie i z dwóch możemy korzystać z poziomu Navi.

Może akutalizacja oprogramowowania to zmieni - nie jest to wyszukana funkcjonalność.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do auta pokazuje tylko 1 tel., ten który pierwszy wykryje. Natomiast można przełączyć sie ręcznie na drugi telefon z poziomu NC2 (setup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w salonie i potwierdzam, że podłączony może być tylko jeden (sparować można chyba do 8)

Też jest to dla mnie problem, ponieważ idealna sytuacja to taka, że mamy dwa telefony w torbie i z dwóch możemy korzystać z poziomu Navi.

Może akutalizacja oprogramowowania to zmieni - nie jest to wyszukana funkcjonalność.

 

Pozdrawiam,

Jacek

mozna kupić telefon z dual sim bo innej opcji narazie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie ma telefonów dual z LTE  :thumbsdown: .

Jakoś sobie poradzę. Mam zestaw głośnomówiący BT na osłonę przeciwsłoneczną i co dziwo obsługuje dwa telefony.

Szkoda że NC2 za tyle kasy takiej funkcji nie ma a zestaw samsunga za 99 zł obsługuje dwa fony.

Wiec jeden tel z LTE podłączę do NC2 a drugi do "osłony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że NC2 za tyle kasy takiej funkcji nie ma a zestaw samsunga za 99 zł obsługuje dwa fony.

W serwisie powiedzieli, że NC2 kosztuje 10 tys. - szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na serwisie celem wczytania nowego oprogramowania do NCII ,jednak nowego nie wczytano,a tylko zaktualizowano obecne,które zostało poprawione.Zobaczymy co to da.

Hi JACKO29,

first of all sorry for using English here, unfortunately I'm not able to write grammatically correctly in Polish. I wanted to ask you in which section of B2B portal you can download the update for NC2? I asked my dealer and was told that D053 is not available in my country. Thank you very much for your response.

Cheers,

duncho

Edytowane przez duncho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a to co ... ? ;)

Słyszałem , że NC2 w Nowym Qq jest już w jezyku polskim ........ :)

Może ktoś ten tekst przetłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak mniej więcej  :

Cześć Nissanmaniacy 

Przepraszam że piszę po Angielsku ,ale gramatycznie po Polsku nie potrafię ,

Chciałem zapytać w której sekcji portalu B2B można pobrać aktualizację dla NC2?

Prosiłem mojego dilera ,ale w moim kraju D035 nie jest dostępne.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam , Duncho .

 

 

Może ktoś ten tekst przetłumaczyć ?

Used/używajcie https://translate.google.com/#en/pl/

 

Może nie tłumaczy słowo w słowo , ale sens wypowiedzi jest. :wave:

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Nissanmaniac,

first of all sorry for using English here, unfortunately I'm not able to write grammatically correctly in Polish. I wanted to ask you in which section of B2B portal you can download the update for NC2? I asked my dealer and was told that D053 is not available in my country. Thank you very much for your response.

Cheers,

duncho

Hi

 

I don't think so software for NCII is available anywhere at Internet (due to a copyrights).

Some of our users confirm that version D053 definitely solved problem with jamming and unexpected stopping playing of NCII.

But probably even you could download version D053 you would have some of menu in Polish (even you'll choose other language).

Please ask your dealer for the latest version of software, it might happen that version number will be different but it will work properly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...