Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Problemy wieku dziecięcego nowego QQ...?


zybiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam problem z trzeszczącą gałką. Byłem nawet w serwisie przy okazji regulacji przednej klapy zwróciłem na to uwagę. Oczywiście "serwis" nic nie słyszy :thumbsdown: . Faktycznie teraz przy niższych temperaturach odgłos trzeszczenia jest trochę cichszy. Ale tematu nie odpuszczę. Odgłos jest na tyle wnerwiający przy jeździe nocą że będę upierdliwy na maxa.

Mam jednak poważniejszy problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem (raczej odczułem), że klimatyzacja na ustawieniach manualnych zaczyna grzać zamiast chłodzić! Po chwli w aucie jest nie do wytrzymania. Pewnie w T-shir'cie byłoby ok, ale nie w ciepłym ubraniu.

W serwisie twierdzą ,że jest to normalna praca klimatycacji ?? Jeżeli w kabinie jest chłodniej niż ustawiona temperatura to bedzię najpierw grzać. OK, ale w kabinie robi się cholernie gorąco i zaczynają parować szyby!!!. Jedyna możliwość chłodzenia to ustawić klimę na LO. Wtedy to mam chłodne powietrze, ale chyba nie o to chodzi z klimą, albo chłodzi na maxa albo gorąco jak w piekle.

Czy w Waszych QQ jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziele sie ciekawą historią, cos mi delikatnie stukało na wybojach w okolicy drzwi kierowcy na wybojach, niebawem przegląd więc postanowiłem poczekać. dziś wziąłem się za montowanie dodatkowego oświetlenia diodowego z tyłu pojazdu, w tym celu musiałem zdjąć plastikowe osłony progów a tam...śruba a właściwie blacho-wkręt, dość duży, latający sobie luźno...z niczego się nie wykręcił, dokładnie sprawdziłem, poprostu sobie leżał i postukiwała na dziurach....ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziele sie ciekawą historią, cos mi delikatnie stukało na wybojach w okolicy drzwi kierowcy na wybojach, niebawem przegląd więc postanowiłem poczekać. dziś wziąłem się za montowanie dodatkowego oświetlenia diodowego z tyłu pojazdu, w tym celu musiałem zdjąć plastikowe osłony progów a tam...śruba a właściwie blacho-wkręt, dość duży, latający sobie luźno...z niczego się nie wykręcił, dokładnie sprawdziłem, poprostu sobie leżał i postukiwała na dziurach....ciekawostka

Jeżdżę nowym QQ od września i co kilka dni wyciągam z wnętrza luźno poniewierające się czarne blachowkręty...ot, brytyjsko/pakistańska dbałość o jakość produkcji, żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzie mi czy silniki ktore montuje nissan sa zywcem przejete z reni czy nissan je modyfikuje po swojemu.

 

Zależy które silniki Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o wszystkich.

 

W pierwszej generacji QQ montowano silniki:

1.6L benzyna - Nissan HR16DE

2.0L benzyna - Nissan MR20DE

1.5L diesel - Renault K9K

1.6L diesel - Renault R9M

2.0L diesel - Renault M9R (konstrukcja wspólnie z Nissanem)

 

Nissanowskie silniki diesla które można spotkać w obecnych modelach to YD22 w X-Trailu i YD25 - Pathfinder/Navara. Jest jeszcze V9X (3.0L, 236KM) ale to konstrukcja wspólna z Renault.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 dci mnie interesuje.

Raczej nie modyfikuje. Jak zerkniesz pod maskę 1.6dCi to znaczek Renault widnieje praktycznie na połowie elementów pod maską,na każdym plastiku, rurce i spince. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Od jakiegoś czasu zauważyłem (raczej odczułem), że klimatyzacja na ustawieniach manualnych zaczyna grzać zamiast chłodzić! Po chwli w aucie jest nie do wytrzymania. Pewnie w T-shir'cie byłoby ok, ale nie w ciepłym ubraniu.

 

Miewam raz na jakiś czas ten problem, niby nic wielkiego ale potrafi wyprowadzić z równowagi. Nie zgodze się, że to kwestia temperatury we wnętrzu bo w lato też mi się to zdarzyło i jak na razie jedynym rozwiązaniem jest zjazd na LO. Wyłączenie i ponowne włączenie systemu nawiewu też nie pomaga. Już myślałem, że to jakieś zabezpiecznie elektroniczne klimy przed zbyt częstym włączaniem czy coś.

 

Natomiast mam wrażenie, że w QQ mam dużo większy problem z parującymi wewnątrz szybami, porównując do innych samochodów, którymi miałem okazję jeździć. Praktycznie cały czas muszę jeździć na włączonej na przednią szybę klimie. Ktoś ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii jest więcej wilgoci w powietrzu niż w Polsce i fakt w 4 osoby na pokładzie potrafi zaparować , włączam klimę na 2-3 minuty i znów z 10-15 minut można jechać bez .

W innych autach miałem podobnie 3-4 osoby parowało na szybach (w dni deszczowe)

Gdy jadę sam Qq lub z żoną zjawisko parowania przedniej szyby nie zachodzi , ale nadmuch świeżego powietrza (bez klimy) jest na 1 lub 2 biegu włączony .

Paruje intensywnie gdy jest wewnętrzny obieg powietrza , gdy jest świeże powietrze z zewnątrz ,paruje dużo słabiej .

Pomaga przemycie szyb preparatem antyfog , kiedyś kierowcy załatwiali to myjąc szybę od wewnątrz zwykłym szamponem (brzozowy/pokrzywowy itp)

Dobrze jest pod dywaniki włożyć gazetę , całą , sobotnia Wyborcza wchłania wilgoć z podłogi najlepiej .

W Polsce zimą woziłem na gumowym dywaniku(korytku)  gąbkę z mopa , taką co gdy jest sucha ,jest twarda jak kamień , gdy ma kontakt z wodą szybko mięknie i absorbuje ogromne ilości wody .

Takie patenty podpatrzone z TAXI 

Edytowane przez Fergul11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w zeszła niedzielę (niestety z braku czasu) na myjni szczotkowej Orlen. Lakier mam tak zmatowiony jakby po drobnym papierze ściernym :(  całe boki czyli te najbardziej wystające i załamane elementy oraz tylna klapa w tysiącach drobnych rysek. Fakt że da się to z nowy wypolerować dobrą pastą z Woskiem ale to tylko jedno mycie! chciałbym  widzieć ten lakier po roku użytkowania na myjniach miejskich. Efekt stosowania lakierów na  bazie wodnej bo ekologiczne ale ich trwałość jest kiepska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak pojechałem na myjnię BP. Nie chciało mi się go myć na ręcznej i dostałem za swoje. Cały bok do lakierowania bo polerka już rady nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lakierami nie można jechać na szczoty bo niszczą lakier u mnie szmatka do polerki potrafi zarysować ten wodny lakier!!!

Z takim lakierem to tylko na bezdotykową 1)aktywna piana z gorącą wodą 2)woda demineralizowana 3)wosk-  wyjeżdżamy wycieramy irchą naturalną i tip top.

Teraz po szczotach najlepszy wosk regenerator wam nie pomorze tylko maszynowa polerka i to też u fachowca! 

 

Zapomniałem nie zbliżajcie dyszy pistoletu za blisko bo już jeden z nas sobie obrał bezbarwny lakier z zderzaka !!!!

 

Romeosoul to już było pojechać na Statoil tam szczoty mają z materiału  ja jebnął bym na zawał po takim czymś.

Ja Orlen omijam wielkim kołem syf nad syfy.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest robiony z akwareli,bo ja sobie porysowałem maskę gąbką usuwając muchy - i teraz niestety mam bardzo przykre zakola na lakierze gdzie energiczniej próbowałem pozbyć się owadów. Na myjnie szczotkową bym się nie odważył pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.waxparadise.pl/produkt,ClearKote-Vanilla-Hand-Glaze,6458.html


http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=11


wystarczy poczytać i pewne niedoskonałości lakieru da się usunąć samemu bez dużego nakładu € i pracy własnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po przeglądzie gwarancyjnym na 30tys (teraz mam 33tys zrobione). Jedyne co było to uzupełnienie oleju (pojawiła się też koło 29000 informacja, że Oil Level Low) - a tak to bez żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedziec ze nowy QQ ma tak kijowy lakier, ze nawet do myjni mechanicznej nie mozna jechac bo zaraz caly samochod bedzie porysowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który samochód ma inny lakier? Wszystko jest pro-eko i malują lakierami wodnymi.

Moj obecny ma inny. Ale jest dzisiecioletni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedziec ze nowy QQ ma tak kijowy lakier, ze nawet do myjni mechanicznej nie mozna jechac bo zaraz caly samochod bedzie porysowany?

Idz do salonu i zobacz że paznokciem zarysujesz ten super lakier, efekt będzie jak po gwoździu.

Szmatą do polerowania rysy stawiasz na tych lakierach ,a po szczotach na automatycznej myjni to już jest do malowania tyle głębokich rys! 

Super są te dzisiejsze lakiery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam jak to możliwe, że dali System Rozpoznawania Znaków i nie ma opcji, żeby go sprzęgnąć ze Speed Limiterem. Nie mogę też odżałować, że auto które ma wszystkie czujniki i kamery, żeby mieć na wyposażeniu Adaptacyjny Tempomat, nie posiada tego systemu. Gdybym wcześniej nie pojeździł Golfem, który miał ten tempomat to nie wiedziałbym jakie to pożyteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam jak to możliwe, że dali System Rozpoznawania Znaków i nie ma opcji, żeby go sprzęgnąć ze Speed Limiterem. Nie mogę też odżałować, że auto które ma wszystkie czujniki i kamery, żeby mieć na wyposażeniu Adaptacyjny Tempomat, nie posiada tego systemu. Gdybym wcześniej nie pojeździł Golfem, który miał ten tempomat to nie wiedziałbym jakie to pożyteczne rozwiązanie.

Żartujesz chyba ?

Sądzisz że byłby choć jeden klient który by chciał aby autem nie dało sie pojechać ani trochę szybciej niż dopuszczony limit ? Pomijam, ze to mogłoby być wielu przypadkach skrajnie niebezpieczne.

 

Co do aktywnego tempomatu to fakt, szkoda ze tego nie ma, pewnie stwierdzili, że skoro mało osób decyduje sie na automatyczną skrzynie (dostępną tylko z jednym silnikiem) to nie ma sensu opracowywać takiego gadżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...