Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Problemy wieku dziecięcego nowego QQ...?


zybiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powaga w najnowszym QQ za tyle pinędzy nie ma teleskopa maski??????

Uuuuuu a w Renault najnowszych od dawna pomątowane teleskopy nawet teść w Draculi duster ma teleskop w masce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam nic w budzie auta nie wiercisz !?

Wykorzystujesz oryginalne otwory montażowe .

Jedyne co musisz przewiercić to otwór Fi 10mm w uchwycie ,

Ze zdjęć wynika że to do Qq i któregoś Mitsubishi .

Tylko tak jak mówię pomyliłem się bo to do J10 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul ale założę się bo ja raz zniszczyłem jeden teleskop bo nie wiedziałem że jest za silny jestem :)

Że jak by zamontował pojechał na przegląd obowiązkowy to wymieniacz nie wie że jest takie cacko i co rwie mache do góry.

A jak by uszkodził to by dopiero była akcja w ASO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie założone w Galancie i fakt  jak mechanik maskę uniósł na 15 cm i uciekła mu z rąk do góry to był nieźle zdziwiony , mina mecha. bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda.Ja szukałem automatu do tylnej klapy a o przodzie ...nie pomyślałem :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ,raczej zbedne.Bo mieć to pod maska ,nawet otwierajac raz-dwa razy w miesiącu to jest fajna rzecz..Pomaga,nie jakiś wieś tuning.Klapa w bagazniku miałaby lepsze rozwiązanie z automatem,ale tam to już wydaje mi się ingerencja musiałaby być większa w blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często otwieram kontrola kontrola jeszcze raz kontrola wszystkiego!

A otwierałem bo ktoś mnie pytał czy poduszka silnika ta po lewej stronie jest taka miękka?

O tuż szarpałem odpalony silnik w te i wewte i nie ugina się tak jak ktoś opisywał jest sztywno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty myślisz o samoczynnym unoszeniu klapy , elektrycznym ewentualnie pneumatycznym ? 

Samoczynne odryglowanie zamka np z pilota to nie problem , gorzej wypchnięciem klapy do punktu gdzie sprężyny gazowe zaczynają pchać do góry .


to ja pytałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.Jak patrzałem po markach które to mają to  raczej nieciekawie wygląda przekładka do Qq.A stricte do Qq nie znalazłem kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma :( , przeleciałem całe chińskie targowisko wpisując Qq i jeśli oni nie mają to na zachodzie też nie ma , jedynie złota rączka i szlifierka z palnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o elektrycznym.

Nowy X-Trail ma elektryczne zamykanie/otwieranie klapy bagażnika.

To mogłoby podpasować ale tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać,może jakiś rozbitek się trafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul,ja tam w opisie zestawu nie znalazłem aby było tylko do J10,oznaczenie rocznika jest 08-2014 więc myślę że i pod J11 podejdzie.

Muszę sprawdzić w moim jak wychodzą te otwory montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem przed chwilą pod maskę.

Nie wiem z jakiego auta pochodzą te zdjęcia ale na pewno nie jest to J11 i załączonych w zestawie blaszek nie da się tak wprost wykorzystać.

Trzeba by kupić po prostu siłowniki i samemu dorobić podobne blaszki ale z tego co widzę pod maską, wykorzystując tylko istniejące otwory montażowe będzie to trudne i nie wiem czy wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o masce silnika ?

Pisałem z gościem (z linka) pół roku temu że ma zdjęcia z Mitsu. a sprzedaje do Qq ?

Odpisał że to ,to samo do Qq potrzeba dwa uchwyty a do mitsu jeden ,tylko do Qq w uchwycie trzeba przewiercić dodatkowy otwór , ale to jest J10 , weź pod uwagę ,że to Chiny i w Azji J10 jest bardzo popularny a nazywa się DUALIS i czy czasem jeszcze go nie produkują na równi z J11 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że kształt komory silnika i maski powodują, iż blaszki które są w zestawie nie będą pasować a i siłownik nie bardzo jest jak przykręcić do maski wykorzystując istniejące otwory lub śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi_St  siłownik do maski przykręca się za pomocą Uchwytu z blachy do śrub od zawiasu pod lub na zawias .

Ale porównywałeś do komory silnika Qq J11  to są siłowniki zaprojektowane do wersji J10 (tego jestem pewien ) 

W Mitsubishi mam podobnie , uchwyt do maski jest przykręcony pod zawiasem i do niego siłownik , natomiast w komorze silnika wystarczyło odkręcić jedną ze śrub mocujących błotnik ,nagwintować Fi 8 i uchwyt kulowy spełnia rolę śruby i jest mocowaniem dla siłownika .

W Galancie to dopiero nie ma miejsca na teleskop w Qq to z traktora by się zmieścił chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...