Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] 1.2 DIGT - da się kiedyś zwiększyć moc ?


Tomi_St
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może trochę przedwczesne bo jeszcze długo gwarancja

ale ten sam silnik w Dusterze ma 125KM, w Megane 130KM.

 

Ktoś się orientuje czy da się w przyszłości wyciągnąć z naszego motorka więcej kucyków albo Nm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie - ciekawy jestem odpowiedzi :) poprosiłem kolegę z Renault aby sprawdził czy coś na ten temat wiedzą :) jak tylko da info podzielę się tym z Wami :)

 

ale z 2 strony podobno będzie nowy QQ 1.2DIG-T ze skrzynią automatyczną i moc pozostanie na poziomie 115KM lecz moment obrotowy podobno tylko 165Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno chodziło mi to po głowie,ale myślałem że za wcześnie na takie pytania ,a tu Proszę!

Ciekawe ile zaśpiewają za taką usługę jak opracują sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 2500 pln... akurat ci do tanich nie należą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj zatankowałem Vpower Nitro 95 na Shellu,I powiem wam,że zrobił sie mały wariat :D

Żwawy niesamowicie,bardzo wrażliwy pod nogą,miód malina sama jazda! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co z tego korzystają to nie mają pojęcia o tuningu wgranie gotowej mapy paliwowej + zapłon + doładowanie  może usmażyć silnik 

 

Po to są wskażniki   Temperatury oleju wody , AFR ,EGT

 

Lepsze efekty uzyskuje się przez przeluzowanie wydechy poprawienie dolotu łącznie z większym IC ...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz jest, zewnętrzny sterownik do naszej QQ. Zwieksza moc o ok 20-25KM. Nie powoduje utraty gwarancji , wypina sie go przed serwisem i silnik wraca do starych ustawień. Cena troszkę wysoka 2.800 PLN.. no ale zawsze to taniej niż 1.6 Dig-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym,troszeczkę zaporowa.I jeszcze trzeba spędzić pół dnia w warsztacie na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po modernizacji 1.2 tylko 23KM , ale zawsze to więcej. To fakt .

Koleś z którym rozmawiałem w sprawie modernizacji twierdzi że V-max wyniesie ok 195-200 kmh i sprint do setki poniżej 10 sek. Tak im wyszło na testach w Holandii, skąd przyszły sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z apetytem? Nie powiedział nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz jest, zewnętrzny sterownik do naszej QQ. Zwieksza moc o ok 20-25KM. Nie powoduje utraty gwarancji , wypina sie go przed serwisem i silnik wraca do starych ustawień. Cena troszkę wysoka 2.800 PLN.. no ale zawsze to taniej niż 1.6 Dig-t

 

Skąd to info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatankowałem Vpower Nitro 95 na Shellu,I powiem wam,że zrobił sie mały wariat  :D


Żwawy niesamowicie,bardzo wrażliwy pod nogą,miód malina sama jazda!  :D


 


Ale jak byś spróbował V-Power Racing to moze być rozczarowanie. Ale z ciekawości warto spróbować. Ciekaw jestem wrażeń. Różnie to bywa.


Ja w swoim J10 też czuję różnicę pomiędzy zwykłym Shellem a V-Power Nitro+95.


Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po modernizacji 1.2 tylko 23KM , ale zawsze to więcej. To fakt .

Koleś z którym rozmawiałem w sprawie modernizacji twierdzi że V-max wyniesie ok 195-200 kmh i sprint do setki poniżej 10 sek. Tak im wyszło na testach w Holandii, skąd przyszły sterowniki.

To ciekaw jestem jak by to wygladalo w przypadku 1.6 dig-t :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w Holandyi te sterowniki kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak cos sie z autem stanie (gwarancja) to sadze ze mogą jednak sie doszukać ze było cos grzebane. Pozatym to jest box z tego co rozumiem a to jak ja sie dowiadywałem na forach to box nigdy nie bedzie tak dobry jak nowy program do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogos dla ktorego kazdy grosz sie liczy takia przerobka moze byc jakims rozwiazaniem. Ale prawde mowiac ktos kto liczy kazdy grosz nie kupowalby nowego QQ.... tylko wybralby jakies duzo tansze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie róbmy klasy premium z qq:) Jest to i tak jeden z najtańszych suvow w klasie jeśli chodzi o stosunek ceny do wyposażenia ale wiec ludzie go kupujący liczą pieniążki moze nawet bardziej niż inni :) ale nie ma co generalizować przecież Radek Sikorski tez ma qq:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...