Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] 1.2 DIGT - da się kiedyś zwiększyć moc ?


Tomi_St
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś -"A poza tym jaki sens kupować 1,2 i później go czipować,nie lepiej od razu startować z wyższą pojemnością ?

Czy tu chodzi o cenę,czy o własne ambicje w dążeniu do doskonałości poprzez ciągłe poprawianie fabryki."

 

Cena jest znacząco wyższa i jest dla wielu osób  przeszkodą . Większy silnik , to też większe koszty eksploatacji (ubezpieczenia ,podatki i często paliwo ).To zresztą jak i u Ciebie .Kupiłeś 1,4  a "chciało by się..."

"Co by tu jeszcze zepsuć" dewiza majsterkowicza.

Do swojego dorobiłem tylko chlapacze i też oryginał.

Nigdy mi przez myśl nie przeszło,żeby poprawiać fabrykę, zeszło z taśmy i ma jeździć.

Oczywiście marzy mi się coś mocniejszego,cena może i wyższa,ale jak to mówią przyjemność kosztuje i nie wydasz na auto,wydasz na inne zbytki,ale w przypadku auta to zawsze będzie oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,teraz po zmianie softu nie wiadomo jak myśleć na temat "boxowania" silnika.Może się okazać że po podniesieniu mocy  i temperamentu znowu nabierze ochoty na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,teraz po zmianie softu nie wiadomo jak myśleć na temat "boxowania" silnika.Może się okazać że po podniesieniu mocy  i temperamentu znowu nabierze ochoty na olej.

Tak też być może ale nie musi, i nie będzie wiadomo dopóki ktoś nie przetestuje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,teraz po zmianie softu nie wiadomo jak myśleć na temat "boxowania" silnika.Może się okazać że po podniesieniu mocy  i temperamentu znowu nabierze ochoty na olej.

Chyba trzeba zrobić jakiś spot i porównać te softy. Bo mi mój nie wydaje się narowisty na niskich obrotach ani mułowaty przy wyższych i na dodatek nie bierze oleju - więc może mam już jakiś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając durną miarkę, na której niewiele widać, to nigdy ani nie ubywało ani nie przybywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. To wobec tego też dostałeś aktualizację czy piszesz tak na podstawie tego co miałeś w standardzie?

Pytam, bo mnie po zapytaniu o upgrade serwis olał tłumacząc to tym, że programowanie dotyczy jedynie silników biorących olej (pisałem w innym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając durną miarkę, na której niewiele widać, to nigdy ani nie ubywało ani nie przybywało.

Czemu narzekacie na miarkę oleju???

Są dwa nacięcia na których dobrze widać stan oleju.Macie inne miarki??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. U mnie nie ma problemu z odczytem poziomu oleju. Ale pewnie pamiętasz, że ktoś tu wrzucał niedawno bagnet cały "zakoksowany". W takim wypadku rzeczywiście może być problem z odczytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie colinsie, miałem tak od początku.

Jacku, postaram się może w sobotę zrobić fotkę i pokazać dlaczego twierdzę, że miarka jest do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaocznie zdecydowałem się stwierdzić,że jednak miarka jest do oleju.Nie do dooopy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam problemy z tą miarką. Muszę z 4 razy mierzyć aby mieć jaką taką pewność ile tego oleju jest. Wydaje mi się że ona jakoś niefortunnie ociera się przy wyciąganiu i rozmazuje mi ten olej w taki sposób, że nie mam pewności co do poziomu.  Tyle, że da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam tylko z pierwszego wyciągnięcia kija. :D  Ponownie nie ma sensu, bo jest tak jak piszesz. Wszystko się rozmazuje i już nic nie można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ten sam gadka ile miarka rozmazuje olej i jest zagadka ile jest tego oleju


mam ten sam problem bagnet rozmazuje olej i nie można odczytać ile oleju jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja tu nowy, ale w zakresie miarki oleju, to w pełni popieram opinię o jej kichowatości. Jacko pewnie nie ma problemów, bo kolorek oleju już pod ciemny kasztan mu idzie. Ja jeszcze mam jaśniuteńki i jedyną w miarę pewną metodą jest odcisk na papierowym ręczniku. No gorsze miarki to tylko w VW mają (czarne - tam ani świeżego ani starego oleju nie widać :)

Ja nie wiem - w poldku jakoś miarka była czytelniejsza.. No ale to była porządna technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CPA chiptuning z niemiec wykręca z QQ nawet 147KM

 

https://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-Nissan-Qashqai-1-2-DIG-T/motortuning_2749.htm

 

ale  z KADJAR-a aż 165KM - grubo:

https://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-Renault-Kadjar-1-2-TCe-130/motortuning_2920.htm

 

czy możej jest ktoś na forum kto się ma doświadczenie z CPA w Qashqai-u?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kadjar jest 130km w podstawowym wyposażeniu ,więc i więcej mogą wydoić.


Ciekawe jak później przedstawia się charakterystyka,w Opolu czarują pół dnia na hamowni i wołają 2800 zeta,a tutaj ten sam (prawie) box i tylko 399 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ,żeby na takim podniesieniu i głupawce zyskać aż 1l paliwa??? Bo chyba też tam tak czarują.

Poza tym,tak mi się przynajmniej wydaje ,mało jest "boxów" do silników benzynowych.Raczej gro jest do diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ,box ma mapę pod jeden konkretny model ,a to jest potem klonowane. Niestety ,ilu użytkowników ,tyle różnie "dotartych "  i eksploatowanych silników itp. A jak coś jest do wszystkiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew ale wyczuwam polemikę bez empiryki. Powszechnym jest że jak coś jest robione pod konkretny przypadek to z zasady powinno być lepsze. Argument o jakiejś szczególnej inności naszych J11 do mnie nie trafia chyba, że jest to ktoś kto ukręcił 150k km. 

 

a może crosfounding?- chętnie przyjmę 600euro od forumowiczów i sam zasponsoruję hamownię i podzielę się wynikami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to są boxy i boxy :)

W kazdym z moich ostatnich trzech aut miałem zamontowany box,ktory to mial bardzo duży zakres regulacji więc jeśli chciałeś byc eko bądź miałeś aspiracje kierowcy rajdowego to nie bylo problemu z dobraniem czegoś dla siebie.Za kazdym razem gdy kupowalem box auto bylo mierzone na hamowni w kilku wariantach ustawień,i zostawał najbardziej optymalny setup.

Mapa oczywiscie bedzie dokladniejsza,ale w moim przypadku za boxem przemawia to ,że jadąc na serwis wyciagam box i nie tracę gwarancji,jak również to że stary box oddaję w rozliczeniu a nowy wraz ze strojeniem kosztuje mnie tylko 40%ceny wyjsciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Znalalzem taka oto oferte:

http://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-Nissan-Qashqai-1-6-DIG-T/motortuning_2794.htm

 

Na ile jest bezpieczny taki tunning?

Najbardziej podoba mi sie przyrost momentu na niskich obrotach. Bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg ,może drożej o 4 stówki wyjdzie w firmie https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiFrM3ErfbOAhWFOhQKHaTrCjsQFggdMAA&url=http%3A%2F%2F44tuning.pl%2F&usg=AFQjCNFSeMMh16qFPOimdjGavcdA-o82Eg&bvm=bv.131783435,d.d24

Ale jest to moim zdaniem pewniejsze.

Poza tym,ile wytrzyma sprzęgło przy takim wzroście momentu?Już na pierwszym sofcie w 1.2 sprzęgła padały jak muchy(ja też mam objawy padaki,niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg ,może drożej o 4 stówki wyjdzie w firmie https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiFrM3ErfbOAhWFOhQKHaTrCjsQFggdMAA&url=http%3A%2F%2F44tuning.pl%2F&usg=AFQjCNFSeMMh16qFPOimdjGavcdA-o82Eg&bvm=bv.131783435,d.d24

Ale jest to moim zdaniem pewniejsze.

Poza tym,ile wytrzyma sprzęgło przy takim wzroście momentu?Już na pierwszym sofcie w 1.2 sprzęgła padały jak muchy(ja też mam objawy padaki,niestety)

Widzialem ta firme. Tylko nie widze tam silnika 1.6. Ale juz wczoraj wyslalem im zapytanie :)

 

To pewnie mnie tez zmodyfikowali silnik aby miedzy innymi sprzeglo wytrzymalo dluzej.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...