Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Długie kolektory wydechowe PPE do 350z


Łukasz83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, gdzieś już je wkładał , ale im na większej grupie aut będą przeprowadzone testy , tym wyniki będą wiarygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rev Up-a i do DE je kładłem, w obu przypadkach podobne przyrosty 7-8KM i ok 10Nm.

Ciekawe jak w połączeniu z twoim wydechem to wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie taki przyrost jak piszesz to będę happy, a z wydechem też podziałamy jeszcze - przede wszystkim wywalimy te paskudne katy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie czy wymiana kolektorów wydechowych (przy obecnych jeszcze katalizatorach) wpłynie na odczyt z sondy lambda czy nie ma to nic do rzeczy? Chodzi mi o to czy po zmianie kolektorów muszę wyłączać programowo sondy lambda, czy to dopiero po wywaleniu katów się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero po wywaleniu katów...

Ale co się tym przejmować to tylko błąd który nie wpływa absolutnie w żaden sposób na pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wywalisz katy , a nie wyłączysz programowo tylnej sondy to zaburzy to pracę silnika i to bardzo. Po  takim zabiegu spadek mocy gwarantowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żadnego wpływu to nie ma wiem co pisze :)

Możesz dla testu odpiąć sobie tylne sondy lambda już teraz i tak śmigać - różnicy nie poczujesz ani nie wyjdzie ona na hamowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o tym ze jak się wywali katy a nie oszuka w jakis sposób tylnej sondy to silnik będzie nierowno pracował głównie w zakresiesrednich obrotow, że będzie więcej palil, w koncu ze spadnie moc i będzie krótsza żywotność.

To czemu jest taki ogolny poploch ze lepiej nie wywalac katow bo nie wiem jak obejść sondę lambda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio może wyłączyć ta sondę i nie będzie żadnego problemu :) będziesz zamawiał de caty gotowe czy ktoś Ci będzie je robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze moze wyłączyć ale pytanie moje po co wyłączać skoro nie ma to żadnego wpływu? Myślałem że się wyłącza bo silnik źle pracuje jak sonda dostaje nieprawidlowe spaliny i sa objawy jak pisałem wyżej czyli spadek mocy wyższe spalanie itp

Pojade do Coobcia na ogarniecie tematu decatow. Myslalem że pojadę 30 marca ale jednak wtedy nie dam rady bo nie będę miał zbytnio czasu w wawie. Kwestie decatow i ew x-pipe lub y-pipe będę ogarnął dopiero od 20 kwietnia. Nie wiem czy wytrwam z kolektorami do tego czasu :) moze je wrzucę wczesniej zwłaszcza ze i tak musze odstawic auto do Marcina Carzastego na pare dni to może dam mu od razu kolektory do zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o tym ze jak się wywali katy a nie oszuka w jakis sposób tylnej sondy to silnik będzie nierowno pracował głównie w zakresiesrednich obrotow, że będzie więcej palil, w koncu ze spadnie moc i będzie krótsza żywotność.

To czemu jest taki ogolny poploch ze lepiej nie wywalac katow bo nie wiem jak obejść sondę lambda??

Czytałeś gdzieś coś a nie sprawdziłeś tego na własnym wozie więc to się nie liczy ;)

Jak usuniesz katy to po 500-600km z reguły wylatuje CE i brzydko dyskomfortowo to wygląda na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wplywu nie mam na pracę silnika tak tylko pelno kontrolek na desce? Ale jak wylaczysz sondy to kontrolek też nie będzie i będzie miod malina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma katów i sonda zapaliła sie dopiero po 3 latach z winy utraty żywotności. Wg mnie nie ubyło ani jednego konia za jej sprawą a silnik pracuje jak pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi to słyszeć ;) myślałem że jest inaczej

Dawid a co masz wstawione w miejsce seryjnych katów? Musiałeś jakoś wyciszyć auto po ich wywaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też swojego czasu się naczytałem głupot nie tylko na forach ,ale i artykułach motoryzacyjnych. Wynikało z nich ,że po wycięciu spalanie rośnie, samochód się dławi i trzeba użyć emulatora sondy. Przez to właśnie zrezygnowałem z tego pomysłu. Po przeczytaniu Coobcia komentarzy ,może w takim razie na wiosne odrodzi się na nowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie sondy czyli te co są za katalizatorami służą tylko i wyłącznie do diagnozowania stanu katalizatora.

I w postaci CE na desce to ogłaszają - kat nie sprawny i nic pozatym się nie dzieje, chyba że rzeczywiście jest nie sprawny nie droży to mechanicznie wydech zapycha i redukuje moc...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie sondy czyli te co są za katalizatorami służą tylko i wyłącznie do diagnozowania stanu katalizatora.

I w postaci CE na desce to ogłaszają - kat nie sprawny i nic pozatym się nie dzieje, chyba że rzeczywiście jest nie sprawny nie droży to mechanicznie wydech zapycha i redukuje moc...

To naprawdę cenna informacja, całe życie myślałem że jest inaczej, bo sporo artykułow na ten temat jest w necie, na forach i gazetach.  Ale bardzo mnie to cieszy, bo powiem szczerze że obawiałem się tego zabiegu. A Co najlepisj wstawić w miejsce katalizatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi to słyszeć ;) myślałem że jest inaczej

 

Dawid a co masz wstawione w miejsce seryjnych katów? Musiałeś jakoś wyciszyć auto po ich wywaleniu?

Mam wstawione małe tłumiczki w miejsce katów później środkowy i końcowy.

Napewno jest głośniejszy od serii ale bez przesady zresztą napewno słyszałeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wstawię tłumiczki, żeby nie był za głośny - chciałbym by mieścił się w dozwolonym limicie , ciekawe jak się zmieni dźwięk po zapodaniu kolektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...