Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka zamkniętych drzwi


matrix_1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tu nowy i nie bardzo się orientuję czy wybrałem dobry dział. Mam taki problem, że w moim Nissanie Note 1,4   2006r., którego posiadam dopiero od sierpnia 2014r. nie gaśnie lampka sygnalizująca zamknięcie drzwi. Stało się to po nocy, która była mglista i wilgotna. Na drugi dzień lampka świeciła i zaczęła cyklicznie co jakiś czas gasnąć (było to wczoraj ciepły dzień 19.10.14r.), aż w końcu całkowicie zgasła. Dzisiaj zapaliła się ponownie i świeci na razie się cały czas:( Drzwi były zamknięte i wszystko sprawdzone. Proszę o podpowiedź, co może być tego przyczyną. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij klosz i sprawdź włącznik /styki-nagnij, odegnij w/g potrzeb/ i styki żaróweczki również. Takie objawy są częste prawie w każdym modelu Nissanka. 

Dziękuję bardzo za podpowiedź, ale o jaki klosz chodzi i jak sie go zdejmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego, już robię edycję swojego postu.

Cały czas  /nie wiem dlaczego/ miałem na myśli lampkę oświetlenia wnętrza. I o niej właśnie pisałem.

Teraz to sprawdź wyłączniki krańcowe przy drzwiach, użyj jakiegoś sprayu "kontakt".

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego, już robię edycję swojego postu.

Cały czas  /nie wiem dlaczego/ miałem na myśli lampkę oświetlenia wnętrza. I o niej właśnie pisałem.

Teraz to sprawdź wyłączniki krańcowe przy drzwiach, użyj jakiegoś sprayu "kontakt".

Dziękuję bardzo za podpowiedź :) , dziś już nic nie kupię, ale jutro tak zrobię i napiszę czy pomogło. Pozdrowionka :wave:

Niestety nie pomogło. Kupiłem spray kontakt K2 i prysnąłem wszystkie krańcówki. Dzisiaj chcę odpalać, a tu ledwo kręci - akumulator padł. Chyba musi być gdzieś zwarcie i go  rozładowało. Może jakieś sugestie koledzy? Będę wdzięczny. W ostateczności wizyta u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem :) Dziękuję, zaraz sprawdzę. Pozdrawiam


Jeszcze raz rozkręciłem i prysnąłem wszystkie krańcówki - raz mrugnęło przez ułamek sekundy i już się nie świeci :) Dziękuję za pomocną radę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Jasne, jeżeli ja będę mógł w czymś pomóc, polecam się. Na autach tylko trochę się znam, ale za to: komputery, telefony, nawigacje mam w małym palcu :thumbsup: , w razie czego służę radą i pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Jasne, jeżeli ja będę mógł w czymś pomóc, polecam się. Na autach tylko trochę się znam, ale za to: komputery, telefony, nawigacje mam w małym palcu :thumbsup: , w razie czego służę radą i pomocą.

 

To zerkaj również na główną stronkę http://forum.nissanklub.pl/tam jak otworzysz i wejdziesz w odpowiednie to pewnie znajdziesz coś z Twojego "konika" aby innym podpowiedzieć, dopomóc i doradzić. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko bardzo ładnie się sprawowało do...1 listopada :). Pojechałem rano na cmentarz, a tam klapa bagażnika otwarta i dobrze, że wiązanki nie wyfrunęły. Okazuje się, że klapa się nie zamyka. Bagażnik jest elektryczny, więc odkręciłem zamek, wypinam go z kostki i na złączu 2 piny z 4 zupełnie zielone (zaśniedziałe). Rozebrałem cały serwo mechanizm, wyczyściłem papierem styki (nie ma tam żadnego elektromagnesu - jak pisali inni koledzy na forum), nasmarowałem końce wirnika i plastikowe tryby smarem silikonowym. Silnik 12 V przesuwa ramię, które zamyka lub otwiera zamek klapy bagażnika - chodził bez problemu w obie strony, a zaczep od strony mechanicznej zahaczał na 2 razy, czyli wszystko o.k. Okazuje się, że przyczyna tkwiła we wtyczce, gdzie zaśniedziały 2 tzw. konektory żeńskie. Czoło wtyczki da się wysunąć do przodu ostrym nożem i po włożeniu szpilki w otwór danego PIN-u, można nacisnąć wąs plastikowej blokady w dół, a wtedy pojedynczy PIN wychodzi z gniazda. Po wyczyszczeniu i potraktowaniu "Kontaktem" w sprayu wszystko przeszło. Na trop bagażnika naprowadził mnie kolega mirekg9 i za to wielkie podziękowania.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma u Was w Note, również wyłącznika w klapie bagażnika, zamek-klamka?

 

Ciesze się że mogłem pomóc. Olejek silikonowy, to bardzo dobry pomysł. Też go wszędzie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...