Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewniam Cię,że ani pupy,ani c*py,a tym bardziej genitaliów nie miałem na myśli,a był to wynik pisania na smartfonie(jak i teraz)i nie trafienia w malutką literkę. ;)

Pomyłkę naprawiłem.

 dlatego wlasnie pytam, bo mozna to interpretowac dowolnie ... ze silnik jest do d..py lub ze jest funny lub fajny ... tez moze byc :icecream:  

 

co do ciebie 

gregson  - to jak masz jakis problem to proponuje uporac sie z nim SAMemu   :thumbsdown: 

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre rzeczy poszły na śmietnik,reszta została.Co do loży szyderców,macie przecież HP


I przestańcie się prowokować,...jak dzieci,jak dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby odkurzyć nieco ten wątek napiszę sobie wiadomość zaczepno-obronną. :whistle:

No więc tak. Wróciłem właśnie moją francuską kosiarką 1.2 z ferii zimowych, a dokładnie z Gór Sowich. Przejechałem, proszę ja Was, ponad 700 km w te i nazad. :rolleyes: No i tak - mijałem wioski i miasta, wspinałem się trochę po górach, jechałem drogami lokalnymi, ale również wojewódzkimi (tak chyba się nazywają skoro prowadzą z województwa do województwa :P). Sporą część trasy śmignąłem także po autostradzie A4 trzymając tam stałą prędkość całe 130 km/h (tzn. tempomat trzymał). Parę razy jechałem nawet z włączoną klimatyzacją, ale nie za długo, bo jeszcze się zepsuje. ;) Pozostały czas piłem. :D Mam tu na myśli oczywiście czas wolny, a nie za kierownicą. ;)

Do czego zmierzam. Po przejechaniu całego dystansu czyli tych ponad 700 km w różnych warunkach, uzyskałem średnie spalanie w wysokości dokładnie 7 l/100 km. Nie wiem czy to źle czy dobrze. Myślę, że jak na francuski wynalazek całkiem dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że żaden TIR mnie nie wyprzedził, a ja wyprzedziłem kilka traktorów. Myślę, że wpływ na to miały moje ponadprzeciętne umiejętności. Prawie takie jak jednego mojego kolegi, który super wachę tankuje. ;) Też zatankowałem taką - na pompie pisało EŁROSUPER 95 więc to pewnie ta sama. Bo przecież SUPER. A potem to już samo poszło.

Jeśli coś chcecie wiedzieć więcej, to walcie śmiało, bo ja wszystko wiem więc porad chętnie udzielę. Tymczasem buziole i dobranoc. :wave:

Edytowane przez colins
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepoprawny jesteś :D

A spalanie norma,jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

francuską kosiarką  

 

Nie używajcie tak często słowa "francuska" bo już  google zaczyna zaśmiecać forum reklamami peugota,  a jak tak dalej pójdzie to kto wie co tam jeszcze francuskiego pojawi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żabi młynek do kawy" ???  gdzie wyświetlają się owe reklamy ? 

Na forum ?? 

A mówiłeś colins że chemii między wami nie ma  :) , jest  i nawet wygląda mi to na romans z przekorą cat_mouse.gif

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żabi młynek do kawy" ???  gdzie wyświetlają się owe reklamy ? 

Na forum ?? 

A mówiłeś colins że chemii między wami nie ma   :) , jest  i nawet wygląda mi to na romans z przekorą cat_mouse.gif

Ja Colinsowi po nocach spać nie daje, forum odpalone 24H  :devil:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colins a ile osób na pokładzie podczas tej trasy ?


Kto się czubi ten się lubi 

 

Ciekawe co by było, gdyby Edziu tez miał QQ ? ;):D  :0ulan:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by to wyglądało ?

post-68386-0-23783400-1408212911_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colins a ile osób na pokładzie podczas tej trasy ?

 

 

4 osoby - 2 duże, 1 średnia i jedna mała. :) Plus jakieś 50 kg bagażu. Na oko jakieś 300 kg. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Eduardo nie ma QQ?

 

a tyle ma do powiedzenia na jego temat..... hmmm

 

 Widzisz już mogę go mieć  :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ,toż przecie ma silnik 1.6 w ofercie(a nawet dwa) a ten to myśl Jaońska z Japoni ,tej co leży dallleko na wschód ,jak by co :devil: na trzęsących się wyspach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to on godny Twoich rąk i stóp dotykać???

bo już się pogubiłam... czy to francuski badziew czy japońska maszyna?

Z 1.6DIG-T do zaakceptowania i mniej Francowaty  :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o sednie tematu,znowu zaczynacie...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins jak sprawował się tempomat na trasie

Sprawował się dobrze. Choć chyba muszę potwierdzić wcześniejsze opinie kolegów o tym, że jazda na tempomacie skutkuje nieco wyższym spalaniem.

Ponadto troszkę brakuje mi też możliwości zwiększania prędkości skokowo, o 10 km. Myślałem, że dłuższe przytrzymanie pstryczka na kierownicy spowoduje taką skokową zmianę ustawień tempomatu, ale chyba jednak nie, bo musiałem każdy dodatkowy kilometr pstryknąć. :D

Jeśli piszę głupoty, to proszę o sprostowanie. Moja instrukcja leży gdzieś w śmietniku, a ja uczę się praktycznie. W związku z tym czasem się mylę. Nie to co mój kolega. ;)

 

Dodam, że silnik 1.2 z paliwem obchodzi się dość rozsądnie właśnie do prędkości ok.130 km/h. Przy takiej prędkości jesteśmy w stanie zmieścić się w ok.8 l/100 km, powyżej tej prędkości spalanie zaczyna rosnąć lawinowo. Przynajmniej w moim egzemplarzu.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twój kolega w Tidzie ma tępomat i przycisk na kierownicy co cyka po 10km  :devil:

U mnie zdjęcie to przykład- prawa strona na kierownicy i pierwszy z góry przycisk ciach +10km ciach -10km

 

Colins musisz mieć cykanie co 10km tylko nie wiesz gdzie przycisk na kierownicy :)

Wklej zdjęcie swojej kierownicy !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...