Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie,jeśli nie piłeś,to zacznij ;) a to co bierzesz,bierz połowę :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuje zapodam do samochodu to mnie odpręża :)

Nie leje 95 od 3ciego samochodu ja już zapomniałem jak ten tyfus śmierdzi bo rozlana 98 szybko odparowuje .

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić nowy temat: "Wacha vs 98".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chemii.... Dobre ;)

 

Kiedyś oglądałem program w którym testowano różne paliwa, dodatki, środki chemiczne, wynalazki, techniki, patenty i urzadzenia, których zadaniem było obniżanie zużycia paliwa.

Ten sam somochód, kierwoca, tor testowy i warunki dorgowe. Wszystkie coś tam dawały ale zawsze mieściło się to w błędzie pomiaru. Wicie co dało najepsze rezultaty i powtarzalny, mierzalny wynik ? Prowadzenie samochodu na boso! Tak, tak, bosą stopą operuje się delikatniej pedałem gazu i to dało największe oszczędności :).

 

Mój kolega z pracy ma do samochodu bardzo użytkowy stosunek. Jeździ nim codziennie po prostu do pracy ;). Też zawsze twierdził, że na Ultimate 98 od tankowania do tankowania robi zawsze więcej km niż na innych paliwach. Ale jak mówił, taki stan rzeczy powstał dopiero wtedy gdy pojeździł dłużej na tym paliwie. Ma to jakieś uzasadnienie, ponieważ sterownik silnika działa w trybie adaptacyjnym i niektóre paramaetry pracy są modyfikowane w trakcie eksploatacji - w stosunku do zapisanych na stałe w pamięci sterownika map. Możliwe, że z biegiem czasu niektóre silniki mągą częściowo "dostroić się" do lepszych paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to temat dotyczący opinii o silniku 1.2, a nie o żonach, niepalnych konarach czy wzajemnej miłości colinsa i Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - każda dyskusja bez bocznych torów i wątków z czasem staje się nudna. Pojechaliśmy sobie swobodnie a teraz wracajmy do głównego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze że zależy to od paliwa ;):D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny :)

Aż nie chce się wysiadać. Pora roku taka sobie na wyjazdy gdziekolwiek, ni to wiosna, ni to zima. Trzeba wymyślać jakieś powody, ostatnio żona była zdziwiona, że chcę ją gdzieś dalej zabrać, bo byłem gotów objechać wszystkie galerie w okolicy.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny , ale nie z Japonii figiel.gif

Tak się składa, że dwa porzednie moje auta były składane w Englandii (Civic UFO i Avensis T25) i o żadnym z nich złego słowa nie powiem. Mam nadzieję, że z Qq będzie tak samo.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten 1.2, bo z Renault więc zalewany olejem badziewnym i wachą chrzczoną, jak każdy wynalazek spod znaku "F", szybko się popsuje, co pozwoli nam, maniakom szukania dziury w całym, na wrzucanie bogatych opisów napraw - nieudanych zresztą.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o tym wiem, posiadam niejakiego Kangura - spaliłbym gada gdyby nie był potrzebny.....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i co , przestał być ... fajny ? ;)

Co by nie pisać ... każdy ma to co lubi  lub lubi to co ma ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzimy z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...