Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to jeszcze jakie auto!

Dobra,ale kończmy ten rechot bo zaśmiecamy temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

wcześnie nie mogłem napisać nic w poscie z załącznikiem ... sorki

 

dziś odpalam start a kosiarka tylko kręci i kręci, daje sobie spokój a tu takie info jak wyżej

sprawdzam olej i faktycznie z 3/4 spadło do 1/2 ale to nie powód do takiego czerwonego larum

olej uzupełniłem i do końca dnia hulał silniczek aż miło, na pewno to komputerek namieszał cos podczas startu :)

Edytowane przez 3Rni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam pewien problem z moim QQ 1.2. Zdarza się, że przy intensywnym przyspieszaniu, a najlepiej pod górkę na biegach 5, 6 zaczyna słychać od strony silnika stuki jakby zaworów lub dźwięk też porównałbym z cykaniem przekaźnika. Silnik w tym momencie zaczyna falować mocą i ostatnio zaobserwowałem że w takich momentach kopci z wydechu. Po takiej akcji z kopceniem, już pod domem z ciekawości wkręciłem silnik na biegu jałowym na wysokie obroty. Tylko nacisnołem na gaz i odpuściłem. z rury poszedł piękny czarny dym, aż mi podjazd okopciło :->. Najgorsze jest to, że nie da się tych efektów wywołać na zawołanie-czyli nie wiadomo jak to przedstawić w serwisie. Napiszcie czy u Was coś takiego miało miejsce. pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zauważyłem,czasami miałem 4 osoby i kręcił jak wariat.Może to jest coś nie halo z czujnikiem faz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powtarzalnych choć na szczęście niezbyt często pojawiających się usterek w tym silniku wymienić można sondę lambda. Może warto pójść w tym kierunku? Choć równie dobrze może to być wypadający zapłon spowodowany niedomaganiem którejś ze świec zapłonowych, cewek czy choćby nawet przebiciem na kablach nadgryzionych przez jakiegoś kudłatego parszywca. Bez względu na przyczynę proponuję wizytę w ASO i diagnostykę na ich komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał przy 8 tys w tym silniku wymieniany łańcuch rozrządu bo się wyciągnął,też właśnie słyszał podobny dźwięk z silnika,coś jakby stukanie zaworów spowodowany złym paliwem,a to był łańcuch.Co ciekawe w Aso Nissan w Czewie twierdzili,że wszystko jest ok.Podjechał do serwisu Renault i tam mechanik stwierdził łańcuch,umówił się do Aso w Dąbrowie Górniczej i tam wymienili na gwarancji bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąbrowa Górnicza...Mówię,że te chłopaki mają dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to może ja tam pojadę ze swoim gwizdkiem? :D Bo w stolicy raczej marnie robią, gwarancja mi się skończy za niecałe 2 lata i mam obawy czy zdążą mi usterkę usunąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to może ja tam pojadę ze swoim gwizdkiem? :D Bo w stolicy raczej marnie robią, gwarancja mi się skończy za niecałe 2 lata i mam obawy czy zdążą mi usterkę usunąć ;)

To może lepiej do aso Renault podjechać, może w Wawie jest jakieś ok ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też pomysł, chociaż koleżanka z pracy pojechała do ASO na Alejach Jerozolimskich koło Reduty i nie była zachwycona. Coś tam jej powymieniali, jak wróciła do domu i pogadała z mężem, to się okazało, że wymienili jej część, której w ogóle nie ma w jej samochodzie :D Zrobili awanturę, postraszyli i serwis zwrócił pieniądze. Mam dobrego mechanika blisko domu, jestem pewien że w jeden dzień by rozwiązał problem, ale gwarancja... no i kasa, przecież nie będę płacił ponownie za coś za co już zapłaciłem, czyli za nowy sprawny samochód. Jest jeszcze jeden ASO na Górczewskiej, może u nich spróbuję jak się okaże, że nic w tym moim ASO nie zdziałają. Na razie milczą, a auto oddałem przedwczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też pomysł, chociaż koleżanka z pracy pojechała do ASO na Alejach Jerozolimskich koło Reduty i nie była zachwycona. Coś tam jej powymieniali, jak wróciła do domu i pogadała z mężem, to się okazało, że wymienili jej część, której w ogóle nie ma w jej samochodzie :D Zrobili awanturę, postraszyli i serwis zwrócił pieniądze. Mam dobrego mechanika blisko domu, jestem pewien że w jeden dzień by rozwiązał problem, ale gwarancja... no i kasa, przecież nie będę płacił ponownie za coś za co już zapłaciłem, czyli za nowy sprawny samochód. Jest jeszcze jeden ASO na Górczewskiej, może u nich spróbuję jak się okaże, że nic w tym moim ASO nie zdziałają. Na razie milczą, a auto oddałem przedwczoraj.

Górczewska to moje macierzyste ASO, zgłosiłem różne dźwięki, ale albo ich nie stwierdzono, albo uznano, że są prawidłowe. Spróbuj jak nie pójdzie Ci w obecnym miejscu, może masz bardziej ewidentne usterki.

 

Obok mnie jest jakiś specjalistyczny prywatny serwis francuzów, no ale tak jak piszesz, nie po to się kupowało nowe auto z gwarancją.

 

Ostatecznie jak chcesz iść na zwarcie z Nissanem to można wziąć opinię rzeczoznawcy PZM i wtedy z podkładką pomaszerować do ASO. Najwyżej Nissan cofnie gwarancję ja jak komuś tu na forum :)

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje nie ulubione ASO :)  za podejście do klienta jako idioty bo oni to się znają  i bezczelne golenie na wycenie  za części i robociznę !

Kiedy dla nich zmielone łożyska kolumny Macphersona to normalne dźwięki :)  to dla drugiego ASO w Alejach to już było  uszkodzenie i wymiana na gwarancji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to można tak na gwarancji?

Dopóki się Nissan nie dowie :D poważnie to można, ale trzeba zapłacić. + taki, że te silniki znają lepiej niż w Nissanie - taką mam koncepcję.

A to moje nie ulubione ASO :) za podejście do klienta jako idioty bo oni to się znają i bezczelne golenie na wycenie za części i robociznę !

Kiedy dla nich zmielone łożyska kolumny Macphersona to normalne dźwięki :) to dla drugiego ASO w Alejach to już było uszkodzenie i wymiana na gwarancji !!!

W Alejach to też chyba Oddysey?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał przy 8 tys w tym silniku wymieniany łańcuch rozrządu bo się wyciągnął,też właśnie słyszał podobny dźwięk z silnika,coś jakby stukanie zaworów spowodowany złym paliwem,a to był łańcuch.Co ciekawe w Aso Nissan w Czewie twierdzili,że wszystko jest ok.Podjechał do serwisu Renault i tam mechanik stwierdził łańcuch,umówił się do Aso w Dąbrowie Górniczej i tam wymienili na gwarancji bez problemu. 

Oczywiście nie neguję tego faktu, ale w pale mi się nie mieści jak łańcuch rozrządu mógł wyciągnąć się po zaledwie kilku tysiącach km? :wacko: Przecie łańcuchy w rowerkach dziecięcych robią większe przebiegi. :D Lepiej zapomnijmy o tym przypadku, bo gdy dowiedzą się o nim posiadacze VW z silnikami TSI, to dopiero będą mieli ubaw. Wszak u nich łańcuchy rozrządu wytrzymują czasem nawet 40 tys.km. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górczewska to moje macierzyste ASO, zgłosiłem różne dźwięki, ale albo ich nie stwierdzono, albo uznano, że są prawidłowe. Spróbuj jak nie pójdzie Ci w obecnym miejscu, może masz bardziej ewidentne usterki.

 

Obok mnie jest jakiś specjalistyczny prywatny serwis francuzów, no ale tak jak piszesz, nie po to się kupowało nowe auto z gwarancją.

 

Ostatecznie jak chcesz iść na zwarcie z Nissanem to można wziąć opinię rzeczoznawcy PZM i wtedy z podkładką pomaszerować do ASO. Najwyżej Nissan cofnie gwarancję ja jak komuś tu na forum :)

Na razie czekam, plus dla ASO Zaborowski jest taki, że główny mechanik w żaden sposób nie próbował mi wcisnąć, że ten typ tak ma, po jeździe zdecydowanie wiedział o jaki dźwięk chodzi i obiecał, że będzie dalej kombinował. Więc nie wiem czy opinia rzeczoznawcy coś da, bo przecież nikt nie podważył, że usterka występuje. Na początku miałem problem, tzn we wrześniu 2015r. "usterka nie została potwierdzona", ale w czerwcu 2016 zrobiłem akcję forum i mail do kierownika to zostałem potraktowany już poważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przykładu mojego serwisowania samochodów w ASO Nissan w Warszawie to ASO Zaborowski jest dla mnie  :spoko:

A mnie mało kto potrafi nerwowo znieść przy własnym i firmowym samochodzie pod podnośnikiem na serwisie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No teraz to ja się mogę ujawnić :D

W połowie lipca wlałem do mojej kosiarki ni mniej ni więcej tylko CERATEC ,tak Edwardzie  majonez :D

Zdecydowałem się za namową-rozmową z kolegą starym mechanikiem,który wlewa to do każdego swojego samochodu.(A miał ich już multum ma blisko 70 lat :D)

Po przejechaniu blisko 1500km mogę powiedzieć tak:Silnik jakby złagodniał,pracuje delikatniej(chociaż i tak niewiele pod tym względem miałem mu do zarzucenia),ale co najważniejsze robiąc ciągle te same trasy po mieście,o tych samych porach i w takim samym natężeniu,mogę powiedzieć z czystym sumieniem,że robiłem zawsze na zbiorniku 640...650km.Po pewnym czasie przebieg wydłużył się do 680-690km.Tankuję zawsze na tej samej stacji.

Mało tego,Czasami jeżdżę w kierunku na Zakliczyn A4 i zjazd na Wojnicz.Prędkość spokojna 120,czasami do 130 spalanie było 7.2 około.

Zaliczyłem w sobotę tą samą trasę,jazda taka sama,spalanie...6.5L!!!

Teraz możecie mnie zakrakać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Zapomniałem dodać,że mam już tzw trzeci soft wgrany w"silnik"

Pierwszy był oryginał,drugi muł,ten jest OK! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...