Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi, zdecyduję się na pakiet 3 przeglądów 1810 zł i jest to cena brutto, więc wychodzi całkiem dobrze - 600 zł na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze pawcio - w każdym samochodzie po około 3 tyś zmieniam olej - nie ma takiej konieczności ale zaszkodzić nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kupie pakiet przeglądów w jednym ASO to czy one obowiązują tylko w tym ASO w którym były kupione czy są przypisane do auta i gdzie nie pojadę tam zrobią w ramach pakietu ?

 

1) W dowolnym ASO

2) Pakiet przypisany jest do samochodu i przechodzi na kolejnego właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W dowolnym ASO

2) Pakiet przypisany jest do samochodu i przechodzi na kolejnego właściciela

 

dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu: downsizingowane silniki w SUVach Peugeot zamierza pakować swojego trzycylindrowego 1.2 do nowego 5008, który będzie o rozmiar większy od QQ:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż by mi dopłacali nie chciałbym mieć takiego perkusisty!

 

 

Bamaz np. miał zamiast perkusji instrumenty dęte :D

 

Nie chodzi o łomotanie, ale o układ pod maską jak z promu kosmicznego zaprojektowany przez Reno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten mały silniczek z QQ jest dość sporych rozmiarów jak na swoją pojemność.

Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Bo nigdzie nie mamy oznaczeń, że tam siedzi silnik 1.2.

Można więc po otwarciu maski ściemniać gawiedź, że tam siedzi motor np.2.1 zamiast 1.2. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten mały silniczek z QQ jest dość sporych rozmiarów jak na swoją pojemność.

Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Bo nigdzie nie mamy oznaczeń, że tam siedzi silnik 1.2.

Można więc po otwarciu maski ściemniać gawiedź, że tam siedzi motor np.2.1 zamiast 1.2. :D

Brakuje tylko dużego dekla bo to co ma Jacek to jakaś renault-popierdółka jest :P

Jak to nie ma oznaczeń???

attachicon.gif312.jpg

Odwrotnie przykleiłeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram moja QQ. Diagnoza- ubytek oleju ok.1,5 l po 6 tys. Tymczasowa próba naprawienia wady - upgrade softu. Obserwować przez następne 5 kkm. W razie powtórki  -wymiana pierścieni, w ostateczności - silnika. Obym zdążył do końca gwarancji (VI 2017). 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram moja QQ. Diagnoza- ubytek oleju ok.1,5 l po 6 tys. Tymczasowa próba naprawienia wady - upgrade softu. Obserwować przez następne 5 kkm. W razie powtórki  -wymiana pierścieni, w ostateczności - silnika. Obym zdążył do końca gwarancji (VI 2017). 

 

Standardowa procedura.

U mnie 54kkm i nic sie nie dzieje i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu będzie i tak brał,tylko mniej....

O kurna ! nie doczytałem!1.5L na 6tys!??? Toż to u mnie w tej chwili jest niewiele mniej siorbnięte!!! już po wymianie softu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruszyłem serwis w związku ze spadkiem poziomu płynu chłodnicy.Mają zagwozdkę.Kazali mi ...obserwować.Powiedziałem,że nie ma co,bo już jedna dolewka była,teraz jest druga większa,więc niech decydują co dalej.

teraz czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pijak ekstremalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie p....popija wachę, popija olej, popija glikol   :|

 

Dobrze, że jeszcze nie zagryza po przepiciu, bo Jacko poszedłby już w solidne koszta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oleum należy przepłukać gardełko i myśle że profilaktycznie Jacko powinien jakąś kanapeczkę położyć,niech bestia nie je gumy.

A tak na poważnie po tylu akcjach masz nerw na wodzy i tu szacun wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, już prawie miałem skomponowane ogłoszenie sprzedaży QQ, gdzie jak byk stało, że mój konkretnie oleju nie bierze, a teraz przez Jacka muszę jeszcze dokonać edycji i dopisać, że nie bierze też płynów chłodzących ;) (w przeciwieństwie do właściciela :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Colinsie!Musisz to rozważyć! Potrafi też szarpnąć z lekka...jak po pierwszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje przygody śmiem twierdzić, że mam zupełnie inny silnik. Ba, nawet inne auto, bo wszelkie problemy opisywane na forum mnie omijają. Dlatego właśnie rozmyślam nad sprzedażą, bo co to za przyjemność posiadać bolid, w którym nie można pogrzebać, bo nic się nie dzieje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sprzedawać!?...

 

 

Zamieńmy się !  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest rozwiązane :D , ale jak długo by się podobało te grzebanie w samochodzie Colinsowi jak tam często trza grzebać :P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, już prawie miałem skomponowane ogłoszenie sprzedaży QQ, gdzie jak byk stało, że mój konkretnie oleju nie bierze, a teraz przez Jacka muszę jeszcze dokonać edycji i dopisać, że nie bierze też płynów chłodzących ;) (w przeciwieństwie do właściciela :D).

nie jestes sam moj drogi Colins. Moj też nie bierze a już ma coś koło 38000 zrobione. Płynu wydawało mi się że bierze ale widocznie miał mało zalane w fabryce.

Może te wersje N-tec tak mają  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest rozwiązane :D , ale jak długo by się podobało te grzebanie w samochodzie Colinsowi jak tam często trza grzebać :P ??

Nooooo! Z patykiem szybko by przeklnął zamianę :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...