Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nic się nie dzieje. Specjalnie daję mu czasem po zaworach żeby rozsypał się na gwarancji, a ten łyka jedynie benzynę i nic poza tym. Czas chyba sprzedać i wrócić do VW, bo co to za przyjemność, gdy przy aucie nie można podłubać. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy ktoś z kolegów zakupił pakiet przeglądów okresowych, ewentualne przeliczał  lub korzysta z z tych pakietów. Jeśli jest ktoś taki to jaki pakiet zakupił. Proszę o wasze odczucia, a nie informacje z serwisu, bo oni zawsze zachęcają. Sam zastanawiam się nad zakupem pakietu 3 przeglądów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ceną tego pakietu, ale możemy tutaj napisać jakie był kwoty za poszczególne przeglądy poza pakietem. Ja miałem dopiero roczny, ale zmieściłem się w kwocie 550 zł robiąc wszystko to co napisane było w instrukcji obsługi. Nie wiem czy taki pakiet się opłaca, straszyli mnie kosztami rzędu 750 zł, a na koniec policzyli 200 zł mniej, może podobnie straszą ludzi żeby zakupili pakiet, a potem się okazuje, że kwota wyszłaby podobna. 

Edytowane przez bamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kupiony. Płaciłem za pakiet 5 przeglądów 2990pln.\

Osobno suma tych przeglądów wyjdzie Cię ok. 5000 - więc 2000 zaoszczędzone.

Kupione na początku z kasy, którą uzyskałem ze sprzedaży poprzedniego samochodu - więc nie bolało.

Z tego pakietu zrobiłem dopiero jeden przegląd, teraz będę miał drugi. Zero problemów z ASO, na nic poza przeglądem nie naciągali.

Dla mnie to jest super oferta: leasing na 5 lat, gwarancja na 5 lat, dokupione przeglądy na 5 lat.

Teraz nic tylko jeździć - i nie muszę biedować jak tu zaoszczędzić na przeglądzie jadąc ze swoim olejem.

Ponadto chyba trzeci przegląd kosztuje ponad 1000pln - mogłoby być żal tyle wydać. A tak.. średnio za przegląd wyszło po 600pln - akceptowalne.

Niektórzy tutaj jako wadę pisali - że jak Ci zwędzą auto - to stracisz kasę. Cóż - może tak być, ale trzeba by mieć duuuużego pecha.

 

EDIT: takie ceny przeglądów otrzymałem od pracownika ASO: (ceny netto)

1) 609,47

2) 804,52

3) 694,34

4) 1173,95

5) 811,36

 

Razem: BRUTTO: 5035,00

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł panowie - no to i mój zaczął brać. Przegląd - czerwiec 2016. Wrzesień 2016 - stan poniżej dolnej kreski. Kontrolka nie alarmuje. Zgłosiłem sprawę do ASO. Przy okazji dwóch innych napraw. 

BTW - w zastępstwie dostałem J11 z 1.6 . Diabeł! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że silnik 1.2 DIG-T ma tendencję do brania oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać tak,ale!,...jest jedno ale! Branie,a branie to jest różnica.Jeżeli zużywa 100-150,czy nawet 200 ml na tysiąc,można toprzyjąć.Niektórzy producenci dopuszczają o wiele większe dawki na 1000 i nie ma problemu.Ale 1,2 bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki motor Eduardzie? Może benzyna Twojego brata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ceną tego pakietu, ale możemy tutaj napisać jakie był kwoty za poszczególne przeglądy poza pakietem. Ja miałem dopiero roczny, ale zmieściłem się w kwocie 550 zł robiąc wszystko to co napisane było w instrukcji obsługi. Nie wiem czy taki pakiet się opłaca, straszyli mnie kosztami rzędu 750 zł, a na koniec policzyli 200 zł mniej, może podobnie straszą ludzi żeby zakupili pakiet, a potem się okazuje, że kwota wyszłaby podobna. 

 

 

Ja mam kupiony. Płaciłem za pakiet 5 przeglądów 2990pln.\

Osobno suma tych przeglądów wyjdzie Cię ok. 5000 - więc 2000 zaoszczędzone.

Kupione na początku z kasy, którą uzyskałem ze sprzedaży poprzedniego samochodu - więc nie bolało.

Z tego pakietu zrobiłem dopiero jeden przegląd, teraz będę miał drugi. Zero problemów z ASO, na nic poza przeglądem nie naciągali.

Dla mnie to jest super oferta: leasing na 5 lat, gwarancja na 5 lat, dokupione przeglądy na 5 lat.

Teraz nic tylko jeździć - i nie muszę biedować jak tu zaoszczędzić na przeglądzie jadąc ze swoim olejem.

Ponadto chyba trzeci przegląd kosztuje ponad 1000pln - mogłoby być żal tyle wydać. A tak.. średnio za przegląd wyszło po 600pln - akceptowalne.

Niektórzy tutaj jako wadę pisali - że jak Ci zwędzą auto - to stracisz kasę. Cóż - może tak być, ale trzeba by mieć duuuużego pecha.

 

EDIT: takie ceny przeglądów otrzymałem od pracownika ASO: (ceny netto)

1) 609,47

2) 804,52

3) 694,34

4) 1173,95

5) 811,36

 

Razem: BRUTTO: 5035,00

Właśnie o tym mówiłem, Tobie podali pierwszy przegląd 750 zł, a tak naprawdę kosztuje 200 zł mniej. Nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie faktycznie się trochę oszczędza, ale na pewno nie 2 tys. jak reklamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam tego co napisał Jacek. Jemu bierze więc szuka potwierdzenia wśród innych.

No więc inni w mojej osobie nie potwierdzają. :D

Mój nie łyka oleju wcale mimo, że wcale mu nie żałuję pieszczenia pedałem gazu. :P

Trza było se porządnie dotrzeć, to też by Wam nie brał towarzyszu Jacenty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest auto, kolektor z przodu, krótkie rury, a nie ruruociąg Przyjaźń z 1.2 dig-t :D

Chociaż by mi dopłacali nie chciałbym mieć takiego perkusisty!

To Ekologiczny pożeracz łoleju  :D

Jacko za szybko docierał  :laie_67:

A co! Papiór 1000 i heja...a później milicjant i majonez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać tak,ale!,...jest jedno ale! Branie,a branie to jest różnica.Jeżeli zużywa 100-150,czy nawet 200 ml na tysiąc,można toprzyjąć.Niektórzy producenci dopuszczają o wiele większe dawki na 1000 i nie ma problemu.Ale 1,2 bierze.

Mój poprzedni Acenta 1.6 J10 nie miał z tym żadnych problemów. Tylko wymiana na serwisie.

Zobaczymy jak będzie z nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aadm - to fakt - benzynka 1,6 w J10 to było bezproblemowe auto - miałem też tak jak Ty w wersji Acenta - pozostaje mi życzyć sobie i wszystkim żeby nowe silniki w moim przypadku 1,6 DiG-T też takie były - aż z ciekawości sprawdzę dzisiaj olej - mam już 4500 km ale przy 2500 był wymieniany - to jeszcze pewnie trochę zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówiłem, Tobie podali pierwszy przegląd 750 zł, a tak naprawdę kosztuje 200 zł mniej. Nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie faktycznie się trochę oszczędza, ale na pewno nie 2 tys. jak reklamują.

Zapewne są to ceny "cennikowe" coś jak ceny samochodów - po to by móc dać potem rabat i klient się cieszył jaki jest doceniony. Taka podpucha tylko.

W każdym razie - mi się pakiet podoba. Kupując go pomyślałem, nie wiadomo jak będzie z kasą - miałem środki ze sprzedaży poprzedniego - mam już opłacane, pozostaje tylko nawiedzać ASO.

Po drugie nie grozi mi także ewentualny wzrost cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kupie pakiet przeglądów w jednym ASO to czy one obowiązują tylko w tym ASO w którym były kupione czy są przypisane do auta i gdzie nie pojadę tam zrobią w ramach pakietu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aadm - to fakt - benzynka 1,6 w J10 to było bezproblemowe auto - miałem też tak jak Ty w wersji Acenta - pozostaje mi życzyć sobie i wszystkim żeby nowe silniki w moim przypadku 1,6 DiG-T też takie były - aż z ciekawości sprawdzę dzisiaj olej - mam już 4500 km ale przy 2500 był wymieniany - to jeszcze pewnie trochę zostało :)

Ciekawe to wszystko. Pamiętam jak w 2013 kupowałem J10 i wówczas handlowcy u dealera przekonywali, że lepsze silniki miała pierwsza wersja QQ z lat 2006-2009. Może z tego wynikać, że czym nowsze tym gorsze???

Więcej, pamiętam jak w 2006 kupowałem dla żony ówczesną Almerę, tez słyszałem wiele uwag, że wcześniejsza wersja była lepsza, nie do zdarcia. Żona jeździ już prawie 10 lat. Zrobiła/liśmy ponad 125 tyś. km i poza sewisami, żarówkami, klockami i tarczami nic w tym samochodzie nie naprawialiśmy. 

Może to moje chciejstwo, ale liczę nie będzie źle z N-Connectą, którą już szczerze polubiłem.  

 

I jeszcze jedno: dlaczego przy 2500 wymieniałeś olej?

Edytowane przez aadm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...