Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ma jakiś problem? Pierwsze słyszę. :devil:

Wręcz próbuję zmusić mój egzemplarz do awarii póki jest gwarancja, a bestia się nie daje. :whistle:

Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do lichych powłok lakierniczych. Natomiast na silnik nie dam złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem przeczytałem w Motorze, że ten sam silnik 1.2 w Renault, nie ma problemu wciungania oleju. W czym zatem rzecz?

Hehe,wpisz sobie 1.2 tce bierze olej,a zobaczysz ile problemów wyskoczy,tylko że wydaje mi się,że Renault już chyba rozwiązał ten problem,a Nissanowi podrzucił Qqłcze jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej instrukcji, dla X-traila w ogóle nie jest podane dopuszczalne zużycie oleju...

Musze doprecyzować, dla i30 to 1l dla ciężkich warunków użytkowania i 1l/1500km dla normalnych, cokolwiek to znaczy i jak interpretuje to importer na dany rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,wpisz sobie 1.2 tce bierze olej,a zobaczysz ile problemów wyskoczy,tylko że wydaje mi się,że Renault już chyba rozwiązał ten problem,a Nissanowi podrzucił Qqłcze jajo.

Jacek, mimo całego szacunku uważam, że wyolbrzymiasz problem. Współczuję, że Twój silnik łyka olej, ale biorąc pod uwagę nawet tylko nasze forum można zauważyć, że tylko niewielki odsetek silników ma z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins a ilu ludzi sprawdza stan oleju co tydzień co trasę :D

Oni zielonego pojęcia ni mają :D

Mało tego w trysku bezpośrednim olej uzupełnia się paliwem wiedz ile jest w oleju oleju podczas sprawdzania stanu? ???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, mimo całego szacunku uważam, że wyolbrzymiasz problem. Współczuję, że Twój silnik łyka olej, ale biorąc pod uwagę nawet tylko nasze forum można zauważyć, że tylko niewielki odsetek silników ma z tym problem.

Tzn.Nie chciałem w jakiś tam sposób wyolbrzymiać tematu brania oleju,ale pokazać jak działa system Nissana.W książce jest co innego a Nissan co innego i traktowanie z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam podobny problem, sporadycznie szarpie przy ruszaniu z miejsca choć nigdy nie udało mi się tego zademonstrować w serwisie, a trwa to już 2 lata. W zeszłym roku miałem wymieniany silnik i mówili, że sprzęgło jest Ok. Rozważam wymianę na własny koszt w serwisie, tylko czy to jest napewno sprzęgło?

Podczas przeglądu sprawdzali przeguby i poduszki silnika, nic nie znaleźli. Mam jeszcze rok przedłużoną gwarancję. W serwisie dopytywałem o koszt sprzęgła- z rabatami 2 tyś a zawsze jest szansa, że pójdzie na gwarancji, mówili, że najlepiej gdyby się rozsypało całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam podobny problem, sporadycznie szarpie przy ruszaniu z miejsca choć nigdy nie udało mi się tego zademonstrować w serwisie, a trwa to już 2 lata. W zeszłym roku miałem wymieniany silnik i mówili, że sprzęgło jest Ok. Rozważam wymianę na własny koszt w serwisie, tylko czy to jest napewno sprzęgło?

Ziemowit, ja miałem podobny problem z szarpaniem przy ruszaniu, na zimnym silniku podczas ruszania było ok, natomiast jak się troszkę pojeździło po mieście to podczas ruszania niestety były szarpnięcia.... próbowałem wszystkich technik ruszania i lipa.

Kilka miesięcy temu wymieniłem zestaw sprzęgła w ASO na własny koszt gdyż jest to część eksploatacyjna i nie obejmuje gwarancja (zapłaciłem około 2tyś zł). Po odbiorze auta całkiem inna jazda :rolleyes: . Od wymiany sprzęgła przejechałem ok 30tyś km, niestety szarpanie wróciło a gwarancja na wymianę skończyła się. Teraz szarpie i już nie zwracam na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins a ilu ludzi sprawdza stan oleju co tydzień co trasę :D

Oni zielonego pojęcia ni mają :D

Mało tego w trysku bezpośrednim olej uzupełnia się paliwem wiedz ile jest w oleju oleju podczas sprawdzania stanu? ???

W każdym silniku używanym tylko na krótkich odcinkach dochodzi do rozrzedzania oleju paliwem więc nie jest to tylko przypadłość silników z bezpośrednim wtryskiem. Ponadto gdyby problem się nasilał, to poziom oleju wzrastałby stale i w końcu trzeba by odsysać nadmiar, a najlepiej wymienić olej. U mnie ani nie przybywa ani nie ubywa, a niemożliwe jest żeby ewentualny ubytek oleju był uzupełniany dokładnie taką samą ilością benzyny przedostającą się do oleju. :D

Po prostu mój silnik jest zdrowy i ja o tym wiem, a Ty przecież nie musisz w to wierzyć, bo ogólnie z Ciebie niedowiarek jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że radzisz to olać.

sam nie wiem co robić.... już serio nie wiem jak ruszać autem, jak się pilnuję to dodam więcej gazu i jest ok. Uważam że moja wymiana sprzęgła to kasa w błoto wywalona, może u Ciebie będzie inaczej czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kangurkiem ten typ tak ma, trzeba magicznych umiejętności aby było płynnie, olać i się cieszyć jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,wymieniałeś zestaw,czyli :dwumasa,docisk,tarcza???


W każdym silniku używanym tylko na krótkich odcinkach dochodzi do rozrzedzania oleju paliwem więc nie jest to tylko przypadłość silników z bezpośrednim wtryskiem. Ponadto gdyby problem się nasilał, to poziom oleju wzrastałby stale i w końcu trzeba by odsysać nadmiar, a najlepiej wymienić olej. U mnie ani nie przybywa ani nie ubywa, a niemożliwe jest żeby ewentualny ubytek oleju był uzupełniany dokładnie taką samą ilością benzyny przedostającą się do oleju. :D
Po prostu mój silnik jest zdrowy i ja o tym wiem, a Ty przecież nie musisz w to wierzyć, bo ogólnie z Ciebie niedowiarek jest. ;)

To u mnie chyba gdzieś cieknie...skoro ma przybywać,a nie przybywa,a ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins ja nie pisałem o twoim silniku :D

Tylko tych pozostałych co niby zdrowe i oleju nie biorą. ..

Jacka bierze za wszystkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem ostatnio przygody z postojem na światłach. Auto się wyłączyło (start-stop) a kiedy ruszałem zrobił kangura i zdechł. Po naciśnięciu przycisku kręcił z dobre 10 sekund i nie zapalił. Wyłączyłem zapłon i odpaliłem od nowa (tym razem 1 sekunda i start) i ruszyłem. Podobnie przytrafiło się mojej żonie. Akumulator sprawny i naładowany. Zauważyłem też falowanie obrotów i przybywanie oleju w silniku. 

 

I teraz pytanie do was - gdzieś czytałem tutaj, że ktoś miał problem z przybywaniem oleju w silniku, ale nie mogę znaleźć. Ktoś wie co to była za usterka i jak to się skończyło? Planuję podstawić auto do ASO, może nawet zaraz z przeglądem rocznym (auto ma 13 tys. km na liczniku dopiero). Czy w takim wypadku płacę coś za diagnostykę itd? To mój pierwszy nowy samochód, więc wybaczcie pytanie, ale się nie znam :D Dzięki z góry za odpowiedzi

 

EDIT: przy okazji okazało się, że moje auto podpada pod akcję serwisową nadkola, ale jakoś nikt mnie nie informował o tym. Dowiedziałem się dopiero po telefonie na infolinię nissan.

Edytowane przez btus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie płacisz.Zgłaszasz usterkę i tyle.Płacisz za przegląd.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem ostatnio przygody z postojem na światłach. Auto się wyłączyło (start-stop) a kiedy ruszałem zrobił kangura i zdechł. Po naciśnięciu przycisku kręcił z dobre 10 sekund i nie zapalił. Wyłączyłem zapłon i odpaliłem od nowa (tym razem 1 sekunda i start) i ruszyłem. Podobnie przytrafiło się mojej żonie. Akumulator sprawny i naładowany. Zauważyłem też falowanie obrotów i przybywanie oleju w silniku. 

Ja mam taką obserwację, że jak mi QQka zdechnie po start-stopie, to już się nie obudzi. Zapłon off, on tylko pomaga. Mnie to się zdarzyło ze dwa razy po asyscie ruszania pod górkę.. to jest chyba sabotażysta, nie asystent. W myślach już lawetę wołałem.. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 ogólnie fajnie - do 80-100km/h ...

Kolego, czy wciskasz pedał gazu do końca, czy tylko do pierwszego oporu? Może tu tkwi twój problem.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj.... ale gaz poza tym pierwszym oporem nie daje więcej mocy, a ten skok służy jedynie złamaniu ograniczenia prędkości w tempomacie aby móc awaryjnie przyspieszyć.

To też, ale u mnie rozpędza się dalej.

Może kolega ma "programowo" ogranicznik na 160

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką obserwację, że jak mi QQka zdechnie po start-stopie, to już się nie obudzi. Zapłon off, on tylko pomaga. Mnie to się zdarzyło ze dwa razy po asyscie ruszania pod górkę.. to jest chyba sabotażysta, nie asystent. W myślach już lawetę wołałem.. :|

 

Mam to samo! Albo mielę kołami w miejscu albo auto zdechnie. Normalnie dramat. I jeszcze sprzęgło się przypali czasem. W innych autach jakoś nie uświadczyłem takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy auto nie zgasło mi podczas ruszania pod górke na asysytencie ruszania,więcej czułości panowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... jaki pierwszy opór?? U mnie opór jest w podłodze i fakt, czasami mi sie przytrafia ;)

A na poważnie, to Wy tak na poważnie z tym pierwszym oporem??? Tyle co miałem aut, a pierwsze slysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...