Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

o!!  jak tradycja nakazuje oglądam wszelkie filmy o QQ na necie, takie zboczenie:) i trafiłem na coś o czym nie wiedziałem ale też nie koniecznie wszystko rozumiem w językach pogańskich ale w tym filmiku 3:54 czy ja dobrze rozumię, że jest tam nawiew zimnego/ciepłego powietrza z klimy tzw. klimatyzowany kapholder?

 

 

 

i czy to przypadłość tylko jakiejś wersji? pewnie na rynak polski wykastrowali to, bo jakoś nie widziałem tego nigdy a szkoda:(

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nawiewy na cupholdery sa sa, jest tez dodatkowy nawiew na tylna kanape i usb z aux'em w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak se pomyslalem teraz. Czym sie konstrukcyjnie rozni wersja radziecka od europejskiej? Bo jesli w radzieckiej jest nawiem na tyl to moze w europejskiej tez to mozna w jakis sposob dorobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyglada to jak pododawane wybiorczo opcje z x-traila. I o ile dmuchanie na kubeczek mozna sobie podarowac tak nawiew na tyl bylby bardzo wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by JACKO podpuscic zeby rozpracowal ten nawiew. :) Wtedy mysle, ze zbil by na tym majatek, a ja bylby pierwszym w kolejce do przerobki :)

 

Wlasnie, JACKO29- dalo by rade zrobic nawiew na tyl?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUX i usb jest przeniesione kolo zapalniczki, schowek jest chłodzony powietrzem ustawionym na climatroniku bądz podgrzewanym w zimie . Do tego sa spryskiwacze przednich lamp

na tym filmiku 29:17 widać kratki nawiewowe  na tył https://www.youtube.com/watch?v=BgYDOshwySs oraz regulowany nawiew przednich kubków

W tunelu środkowym puszczony jest kanał którym wedruje powietrze do cupholderów - widoczne 3 dziurki na filmiku  oraz tym samym przewodem nawiew na tylna kanapę



 

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pokazany nawiew na tyl w fimiku klimkapl na 6:46 (post #527)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pokazany nawiew na tyl w fimiku klimkapl na 6:46 (post #527)

 

Nie rozumiem dlaczego w europejskiej wersji nie został zastosowany :/

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie klimatami się zamienimy i u nas nie trzeba będzie niczego schładzać ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dywany na podłodze cięte z gąsiennicy T34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dywany na podłodze cięte z gąsiennicy T34

 

Hehe..., bo to kraj kontrastów jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na ruskim Nissan ru. wersji wyposażenia QQ mają 6!!
XE, SE, SE+,LE, LE+,LE Sport ale najdroższa wersja wyposażenia chyba nasza Tekna w promołszyn rocznika 2014  4 WD z CVT chyba 2,0 benzyna 144 kM kosztuje 1 499 000 rubliczka co przy kursie rubla 0,0557 daje nam zawrotną cenę 83.494,30 nieźle u nas ledwo Visie za to nabędziemy.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym przelicznikiem jest nie tak !

Czyżby różnicę dopłacał  ich Car bo na pewno nie Unia ?

A może u nich jest jeszcze jak u nas za PRL-u gdzie przeliczniki waluty (bankowy i rynkowy) znacząco różniły się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu chodzi o podatki, oplaty importowe itd. Niskie koszty, nizsza cena koncowa dla konsumenta. Dla porownania, QQ Tekna 1.6 dCi MT 4x4, skora, metalic, ze wszystkim oprocz dodatkow dekoracyjnych na rynek Szwedzki - 127,756 pln wg. dzisiejszego kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nalezaloby wziasc pod uwaga tragiczna sytuacje rubla na rynku walutowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowal bym by przy podawaniu ceny na zagranicznym rynku podawac cene lokalna a jesli juz przelicznik na zlotowki to wg kursu sprzed pol roku. Bo mniej wiecej wtedy byly ustalane ceny. W ostatnich miesiacach nastapily znaczne zmiany kursowe a ceny samochodow nie ulegly zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowal bym by przy podawaniu ceny na zagranicznym rynku podawac cene lokalna a jesli juz przelicznik na zlotowki to wg kursu sprzed pol roku. Bo mniej wiecej wtedy byly ustalane ceny. W ostatnich miesiacach nastapily znaczne zmiany kursowe a ceny samochodow nie ulegly zmianie.

 

Cene na Szwecje podalem wg dzisiejszego przelicznika kuru euro. Szwedzka korona przeliczana jest na euro a euro na zlotowki i tak powstaje obiektywna cena. Nie mam pojecia jak jest z rynkiem Wschodnim bo to juz nie EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to liczycie.

 

Biore cene QQ w rosji: Jesli wynosi ona 1 499 000 Ryb to przy kursie sprzed paru miesiecy -wychodzi ok 12rub/1pln to daje cene 122tys pln.

http://stooq.pl/q/?s=plnrub&c=1y&t=l&a=lg&b=0

 

Nie bierzcie obecnej ceny rubla bo tak samo ktos moze sobie myslec ze w PL tez QQ stanial o 20% bo o tyle sie zmeinil kurs w stosunku do dolara...

 

Teraz podaj cene w koronach szwedzkich -ile wynosi cena QQ?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podaj cene w koronach szwedzkich -ile wynosi cena QQ?

 

294.000 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

294.000 sek

Mniej wiecej kurs PLN do SEK utrzymuje sie staly : okolo 2.15

http://stooq.pl/q/?s=plnsek

Daje to cene 136tys PLN.  -czyli nieznacznie wyzsza cena niz w polsce -nie liczac znacznie wyzszych plac.....

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie nalezy zapominac o bardzo wysokich kosztach serwisu i ewentualnych naprawach kosmetycznych ktore sa na poziomie 1500 pln za np. zardzewiale nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś tu na forum znalazlem link do zdjecia z faktycznymi pojemnosciami bagaznikow aut w tym i QQ. Może ktoś mi pomóc to zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś tu na forum znalazlem link do zdjecia z faktycznymi pojemnosciami bagaznikow aut w tym i QQ. Może ktoś mi pomóc to zlokalizować.

Post nr 426 strona 22 w tym wątku.

 

Nasz Qq został dostrzeżony:

 

World Car of the Year (lista ćwierćfinalistów 2015)

 

-BMW serii 2 Active Tourer                  

-Citroën C4 Cactus

-Ford Mustang

-Hyundai Genesis

-Jeep Renegade

-Mazda2

-Mercedes klasy C

-MINI 5D

-Nissan Qashqai

-Volkswagen Passat

Edytowane przez myszorek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...