Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

A uzywacie tez dywanikow tekstylnych na lato? W poprzednim aucie caly czas uzywalem gumowych -chociaz tekstylne oryginalne tez dostalem, ale jakos nie widzialem nigdy ich potrzeby uzywania.

W QQ na razie tez caly czas uzywam gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek!

Czytałem Twój post #1156 "ze zrozumieniem" !(o tym często wspominasz). W nim chyba nie wyjaśniałeś sposobu mocowania jak w ostatnim poście ?

Teraz się z Tobą zgodzę po za tym , że mocowanie ich w Qq jest potrzebne jak uprawiałbym w nim sex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Tym bardziej stawia mnie to na przegranej pozycji. Chyba, że masz jakiś pomysł jak gadać z ASO.

No chyba, że skorzystać z Autocasco.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stać twardo na swoim,a w razie draki posiłkować się Rzecznikiem konsumenta.Oni nie lubią takich dowcipów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić felgi oryginały 19" w cenie około 1200zł.

Szukałem okazji na 18" Co sądzicie? Zastanawiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ekspertowi nie wypada podpowiadać !? :D :D

A dla mnie ... komfort jazdy jest ważniejszy od wizualnych doznań .

Poza tym cena felg jest kusząca a orientowałeś się w kosztach opon ? Może to też warto wziąć pod uwagę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" piękne, szczególnie oryginały, ale przyznam że odczucia z jazdy mogą być nieprzyjemne - trochę mały balon i na większych dziurach może stukać nieco mocniej... no ale za 1200 to naprawdę dobry deal i na pewno szpan na mieście , będziesz miał rwanie na alumiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ekspertowi nie wypada podpowiadać !? :D :D

A dla mnie ... komfort jazdy jest ważniejszy od wizualnych doznań .

Poza tym cena felg jest kusząca a orientowałeś się w kosztach opon ? Może to też warto wziąć pod uwagę ? ;)

Tez mam na oku Bridgestny T001  za 2200 nowe!!! z 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!

Podpowiadać tak,ale nie spiewać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci komfort nie podpasuje zawsze możesz odsprzedać ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Ekspercie !

Skoro też ma Pan "licznik" to tylko moja skromna osoba może  "śpiewać" ... :) nawet z przyjemnością to robię ....choć słuchanie 'jej" może być uciążliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić felgi oryginały 19" w cenie około 1200zł.

Szukałem okazji na 18" Co sądzicie? Zastanawiam się.

Pytanie czy oby orginalne na 100%? Cena tak niska że ja bym miał obawy 

Jeśli tak to kupuj @JACKO najwyżej póżniej spzredasz z zyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z oględzin...

Trzy felgi dość solidnie poharatane ,nadają się do jazdy ,ale estetyka żadna.Klient byłby skłonny spuścić ok 100zł ,no ale renowacja też kosztuje.

Jego żonka jeździ Qqłką i tak je ładnie zalatwiła,więc kupił jej następny komplet :D


Rezygnacja.Lepiej suma sumarum doliczając renowację,dołożyć 2-3 stówki i kupić nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - czemu to koniecznie mają być oryginały? Jest mnóstwo dobry i fajnych felg do kupienia...

Znaczy tak: Ja osobiście uważam że jeśli coś ma imitować tylko orginał a wygląda "kiepsko jakościowo" co często wskazuje cena to wole kupić całkiem coś innego i tu popieram Twoje zdanie, że jest dużo fajnych felg do wyboru.

Problem z tymi "niby orginałami w świetnej cenie" jest taki ze po np zimie zacznie zlazić lakier albo jeszcze coś innego się zacznie z nimi dziać i można je sobie na złom oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider,no cóż...postawiłem na oryginały i tego się będę trzymał.

Pieer te zrypane były nissanowskie,ale ich koszt + renowacja daje bez mała koszt nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy szukalem 18" to akurat zalezalo na oryginalnych felgach. A dlaczego oryginaly? Bo skoro juz mam caly samochod oryginalny :D to uznalem, ze nie wypada kupowac felg podrobek. Jak na razie wszystko mam oryginalne z wyjatkiem dywanikow :)

Co do komfortu. Ja odczulem zmiane przy przejsciu z 17"na 18". Mimo, ze 19" wygladaja super, to mysle, ze jazda dla mnie na 19" byla by juz zbyt duzym dyskomfortem.

Pozostaje tez kwestia przyzwyczajenia sie.

Wielu posiadaczy 19" jezdzi na nich i nie narzekaja, wiec to zalezy tez od kierowcy. Jak mowilem ja odczulem nawet przejscie z 17"na 18", jazdy na 19"sobie nie wyobrazam przy tak niskim profilu opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę chyba przy polowaniu na 18

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o "niby oryginałach" tylko chodziło mi o całą masę różnych markowych felg.

To myślimy podobnie. 

Dodatkowo auto zyskuje indywidualność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś Processiku szanowny wcześniej inne, mniejsze felgi (np. zimówki)?

Bo ja mam na zimę felgi 16" i po założeniu letnich 18" jest różnica na niekorzyść w komforcie jazdy. Nieznaczna, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczuwam zadnego dyskomfortu na 19" - zalezy gdzie sie jezdzi ...

 

Potwierdzam, na zime mam 17" a na lato 19", roznica jest zauwazalna jedynie przez pierwszych kilkanascie minut po zmianie kol a pozniej wrazenie to calkiem sie zaciera. Na 19" zawieszenie nabiera bardziej sportowego, zwartego charakteru i auto zdecydowanie pewniej trzyma sie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...