Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Więc ja muszę się chyba napić, by życie stało się piękniejsze, gdyż mi nic się nie podoba. :D

To forum też - jestem smerf maruda. ;)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja widziałem ,dotykałem i podziwiałem Hondę HRV .Jestem mile zaskoczony jej przestrzenią i funkcjonalnością.
Chyba "urody" też jej  nie brakuje bo spodobał się  mojej "Lepszej połowie" a w tych sprawach ONA jest dla mnie autorytetem ! :)

O dziwo ... (!)  - jest pełna zgoda więc pozostaje tylko cierpliwie czekać - przełom roku w moim przypadku (wcześniejsze zamówienie) . Natomiast na dziś zamówione HRV trzeba czekać ponad 1/2 roku.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem Tucsona, z zewnątrz wygląda ładnie - widziałem w kolorze jakimś takim jasnym piaskowym. Wnętrze trochę mnie rozczarowało - wersja Comfort - wszystko czarne, może w wyższej jest lepiej. Przestrzeń z przodu podobna z przewagą szerokości na korzyść Tucsona, z tyłu wyraźnie przestronniej w każdą stronę, regulowane oparcie kanapy i jest nawiew. Bagażnik katalogowo niby o 100 l większy ale jakoś tego nie widać w wersjach z pełym kołem zapasowym (z zestawem naprawczym jest podobne miejsce pod półką jak w Qq).

Ceny, co już było powiedziane - WYMIATAJĄ. Porównywalna z moją wersja wyposażenia czyli Style jest do nabycia o 17 tys drożej, a przy silniku 1.6 to już o 23 tys!!! :wow: więcej niż Qq.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz chyba juz trzeci napisze, ze Tuscon nie jest odpowiedzia na QQ tylko raczej na X-Traila, porownywanie cenowe tych dwoch samochodow nie ma sensu. I rozpatrujac w tych kategoriach (X-Trail vs. Tuscon) jak dla mnie jest to zdecydowanie ciekawsza propozycja (Tuscon), zwlaszcza topowa wersja. Mysle, ze bardziej adekwatne byloby zestawienie QQ z Kadjarem bad czymkolwiek innym w tym samym zakresie cenowym.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..tylko dlaczego ceny na Slowacji są o ok.10 tyś niższe,dlaczego w innych krajach można dobrać elementy wyposażenia w większym zakresie niż u nas,np.szklany dach,pakiet bezpieczeństwa itd..Tak więc smiem twierdzić ze Hyundai cenowo przesadzil.. a czy jest to odpowiedz na x-traila? Raczej nie,Odpowiednikiem jest tu raczej Santa Fe..na pewno nie osiągną takiej sprzedaży jak x-35..a w tej cenie wziąłbym Ma z de cx5..przynajmniej silnik jest o niebo lepszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..tylko dlaczego ceny na Slowacji są o ok.10 tyś niższe,dlaczego w innych krajach można dobrać elementy wyposażenia w większym zakresie niż u nas,np.szklany dach,pakiet bezpieczeństwa itd..

Tak więc smiem twierdzić ze Hyundai cenowo przesadzil.. a czy jest to odpowiedz na x-traila? Raczej nie,Odpowiednikiem jest tu raczej Santa Fe..na pewno nie osiągną takiej sprzedaży jak x-35..a w tej cenie wziąłbym Ma z de cx5..przynajmniej silnik jest o niebo lepszy..

 

Ceny sa rozne bo podatki sa rozne. Wyposazenie i wersje zaleza od polityki producenta dla danego kraju. I nie zgodze sie, ze Santa Fe to odpowiednik dla X-Traila, Santa Fe to klasa dla Murano, sprawdz jakies zachodnie cenniki. X-35 to maly samochodzik z bardzo przecietnym wyposazeniem i dla przecietnego nabywcy i stad ta popularnosc. Modele "prawie premium" nigdy nie beda sprzedawac sie w takich ilosciach jak QQ czy X-35 i nie widze powodu dla ktorego mialby narzekac, ze jest drogo. Jest odpowiednio do konkurencji z tego segmentu.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "premium"trzeba sobie zasłużyć i to nie jednym autem..

A ze jest drogo..niektórzy dilerzy oferują sprowadzenie auta ze Słowacji,a ci co mieszkają bliżej kupują w słowackich salonach..nawet po doliczeniu podatków wychodzi taniej..więcej na fejsie HP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "premium"trzeba sobie zasłużyć i to nie jednym autem..

A ze jest drogo..niektórzy dilerzy oferują sprowadzenie auta ze Słowacji,a ci co mieszkają bliżej kupują w słowackich salonach..nawet po doliczeniu podatków wychodzi taniej..więcej na fejsie HP..

 

Zgadza sie, Hyundai, Kia pna sie w gore ale nie wydaje mi sie aby kiedykolwiek bylyby to ekskluzywne marki premium. Maja tylko modele dla tych co chca wiecej i nie wstydza sie loga kiedy ich auto stoi na podjezdzie przed domem a sasiad parkuje obok Leksusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest porównanie Qq z Kadjarem, ale nie mogę wkleić linka ( nie wiem dlaczego). Natomiast wyczytałem, że Tucson jest następcą ix 35. Wydaje mi się, że wszystkie wymienione samochody są z tego samego segmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wyczytałem, że Tucson jest następcą ix 35. Wydaje mi się, że wszystkie wymienione samochody są z tego samego segmentu.

 

A to ciekawe w sumie. W cennikach oba te samochody nadal figuruja rownolegle, roznica w cenie u mnie miedzy najtanszymi modelami (przynajmniej u mnie) to tylko 10k SEK wiec moze cos w tym jest... Jest ogromna rozpietosc cenowa miedzy najtanszym a najdrozszym Tusconem, rzedu co najmniej 65,5k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Express twierdzi ze Kadjar wypada lepiej od QQ, bardziej stylowy i mocniejszy silnik benzynowy. Poszedlem na strone Renault, skonfigurowalem sobie Kadjara podobnie jak moje QQ i okazalo sie ze samochod wyszedl znaczaco drozszy. Wole juz moje QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kopiowaniem linka.  Wejdź na "interia motoryzacja" i wyszukiwarce ( po prawej stronie) wpisz "qashqai vs kadjar"

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-qashqai-kontra-kadjar-czyli-pojedynek-blizniakow,nId,1874882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz chyba juz trzeci napisze, ze Tuscon nie jest odpowiedzia na QQ tylko raczej na X-Traila, porownywanie cenowe tych dwoch samochodow nie ma sensu. I rozpatrujac w tych kategoriach (X-Trail vs. Tuscon) jak dla mnie jest to zdecydowanie ciekawsza propozycja (Tuscon), zwlaszcza topowa wersja. Mysle, ze bardziej adekwatne byloby zestawienie QQ z Kadjarem bad czymkolwiek innym w tym samym zakresie cenowym.

Oczywiście, że porównywanie Qq i Kadjara z Tucsonem jest jak najbardziej właściwe z kilku powodów. Po pierwsze choćby dlatego, że Tucson jest następcą ix-35 ( na niektórych rynkach nie było nazwy ix-35 tylko właśnie Tucson), jest zbliżony wymiarami a za 150 tys. to można już kupić naprawdę fajnego SUVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podali ze nowy suv Infiniti będzie kosztował od 100tys,wiec za 150tys będzie juz dobrze doposazony i to jest prawdziwe premium.. Hyundai przesadził z cena Tucsona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem kilka testów Kadjara i tak jak dotychczas wzbudzał moje zainteresowanie, to teraz już mi przeszło. :D

Rzeczywiście skrzypi jak stara łajba, a środek, to można powiedzieć, chamska podróbka QQ (niektóre elementy wyposażenia wprost przeniesionymi z Nissana). :wacko:

Przeglądając internety trafiłem za to na testy nowego Renault Espace.

No, to jest dopiero kawał maszyny, bijący QQ i Kadjara pod każdym względem, a nawet razem wziętych. :P

Niestety ceną też. :unsure:

Ale nie pogniewałbym się gdybym dostał takiego w prezencie. :dribble:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem pomiędzy Mazdą CX 5, KIA Sportage, Hondą CRV i Toyotą RAV4.
Na początku był też Hyundai xi 35 ale odpadł po pierwszej wizycie w salonie (dla mnie za bardzo plastikowy) i jakiś ciasny w środku.
Wybrałęm QQ bo nas zauroczył - dzieciaki nie chciały wyjsć z auta :-) podczas pierwszej przypadkowej wizyty w salonie.
Oczywiscie podoba mi się jeszcze nowy Hyundai TUCSON ale 150 k za to auto nie leży w moim zasięgu. (z wyposażeniem takim jak ma obecnie mój QQ)
Inne auta też odpadły właśnie po takim porównaniu. Dla mnie są po prostu za drogie.


Ale co do wyników sondy! Czy nie widzicie że czas silników wysokoprężnych przemija?
Oczywiście z różnych innych powodów.
Wg ostatniego raportu WHO silniki z zapłonem samoczynnym (nawet te nowoczesne) generują takie same koszty leczenia chorób wywołanych spalinami i popiołami jak papierosy.
WHO stawia znak równości pomiędzy "dizlami" i papierosami! W niektórych miejscach w Europie podnoszone są dodatkowo podatki dla właścicieli aut z takimi silnikami (w UK nawet o 50 GBP więcej)
Raport wskazuje na nieprawidłowe podejście to technologii.
Kolejne normy EU 5 czy EU 6 określają dopuszczalny poziom emisji CO przez co konstrukcje silników wysokoprężnych są coraz bardziej skomplikowane i droższe zarówno podczas kupna jak i w długoterminowej eksploatacji.
Niestety poza CO wydalają jeszcze do atmosfery wszelkiego rodzaju siarczyny i co najgorsze popioły, które wg WHO równie negatywnie wpływają na stan zdrowia ludzi co palenie tytoniu.
Wg mojej opinii czas silników wysokoprężnych w samochodach osobowych powoli zaczyna się kończyć.

Co wy sądzicie na ten temat?

Edytowane przez Jacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu widzimy, ze jesli szukamy auta bogato wyposazonego to QQ nie ma sobie rownych. Znajdziemy inne auta w tej cenie, nawet fajniejsze, ale nie z tak bogatym wyposazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją decyzję o zakupie Qashqai'a wpłynęły przede wszystkim subiektywne wrażenia z odbytej jazdy testowej. Na początku byłem przekonany, że ze względu na tegoroczny urodzaj SUV-ów/crossoverów, z pewnością wybiorę którąś z premierowych propozycji, ale dopiero jak ostatecznie wsiadłem do Nissana, aby w końcu sprawdzić protoplastę segmentu - od razu zatrybiło.

 

Z pewnością spora w tym zasługa mocniejszej benzyny, ale zestawiając dla porównania z Tucsonem (oczywiście miałem okazję sprawdzić model Tour de Pologne, który wiecie, ile kosztuje) owszem jechało się Hyundai'em przyjemnie ale i też nijak - tak jakby w tym aucie brakowało jakiś wrażeń. Czułem się niby komfortowo, ale sam pojazd jakiś taki ogólnie przytłaczający był.

 

Z kolei co sie zaś tyczy Kadjara... Mając przyjemne wrażenia po przetestowania Qashqai'a stwierdziłem, że to jakoś niemożliwe, że poprzednio przemieszczając się benzynowym i przecież bliźniaczym Renault nic wyjątkowego nie zapadło mi w pamięć, więc postanowiłem ponownie "odświeżyć" sobie wspomnienia tym razem wsiadając do diesla w topowej specyfikacji BOSE (szczególnie, że wcześniej był model najuboższy) i cóż... spotkało mnie rozczarowanie

 

To, że plastiki skrzypią nawet w najbardziej wypasionej specyfikacji to już pominę, ale tak naprawdę wiele rzeczy mi przeszkadzało i to chyba najbardziej wszystkie te elementy, które właśnie w teorii i na pierwszy rzut oka miały być poprawione (w sensie stanowić ciekawsze rozwinięcie tego co poniekąd Nissan zrobił rok wcześniej). Zegary, kolory - cały infotaiment, pozycja za kierownicą i takie niby oczywiste detale - po prostu nie przypadło mi to do gustu, zabrakło "duszy" w tym samochodzie, ale cóż o gustach się nie dyskutuje - jedni wolą brunetki i inni blondynki - a w moim przypadku decyzja już zapadła.

 

Na koniec długiego wywodu, napiszę jeszcze tylko, że nie doczekałem się przejażdżki nową Hondą HR-V, z którą wiązałem pewne nadzieje, ale że to segment B, odpuściłem temat, a kto wie może fajne autko będzie. Pozdrawiam!

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...