Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Strider

...już przestań ! Mało to chłop ma zmartwień ?

I że jest szczery to można go kopać ?;)

Ja go rozumiem bo można jeździć ostro tylko "z głową " i bezpiecznie .

Ale jak pech to pech :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega mmisiek robi sobie z nas polewkę. :D

Bo kto mający 20 lat prawo jazdy popełnia tak podstawowy błąd jak ciągłe opieranie nogi na pedale sprzęgła i jeszcze się tym chwali. :o

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheehee..Mmisiek,dajesz po garach :D

W Qqłce musisz odzwyczaić się od pewnych nawyków,pierwsze już zauważyłeś -sprzęgło i elektronika uzależniona od niego,drugie to jazda,jak będziesz go gonił,to nie licz na współczucie z jego strony :D Ale teraz po 20 punktach myślę ,że przejdzie Ci ochota do podcinania konia :D

Co do wycieraczek,to przekręć je na gałce na maksimum i ustaw w automat,to wystarczy.Co do  kół 16 cali wygląda baloniasto ale z takimi też wyjechałem z salonu i jeździło się


Co do domykania szyb:http://www.aliexpress.com/item/Car-window-closer-window-close-system-automatic-locking-door-function-for-Nissan-Qashqai-08-15-X/32306818414.html?spm=2114.01020208.8.17.8cyqMR

Można założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  kół 16 cali wygląda baloniasto ale z takimi też wyjechałem z salonu i jeździło się.

 

Mi nawet jeździło się lepiej, bo większy balon dawał większy komfort jazdy niż obecne 18".

Ale zaraz zima więc balonówy ponownie wrócą do QQ. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewr wyprzedzania powinniśmy wykonać jak najszybciej !!!! 

 


Ale w tym temacie pytają jakiego Qashqaia wybrałem?

Więc odpowiadam - ładnego. :D

No tak ładny ładny Cekoladowy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Pax panowie i wracamy do tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top..ogłosili ceny Tucsona..masakra jakąś,gorzej i drożej niż np.na Słowacji..dilerzy Hyundaia juz zamykają interes..Świat zwariowal, drożej niż np. Mazda cx5

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie konfiguracje ze wszystkim co sie da z najmocniejszym silnikiem (Premium-R) i wyszlo mi 178.428 pln bez zadnych rabatow tu w Szwecji. Duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie konfiguracje ze wszystkim co sie da z najmocniejszym silnikiem (Premium-R) i wyszlo mi 178.428 pln bez zadnych rabatow tu w Szwecji. Duzo?

Zalezy jak dla kogo :D

Dla Polaka zarabiajacego 5tys PLN to moze byc duzo, dla Szweda zarabiajajacego 5tys Eur -juz nie. Takie troche dziwne pytane wydaje mi sie w tym przypadku.

Pamietam, ze kiedys pisales o cenie QQ w Szwecji i byla ona wyzsza niz w PLN. Proponuje podac cene najbogatszej wersji QQ,X-Traila i Tucsona i zapytac- Czy warto.

A ja znowu odpowiem- To zalezy :D - glownie od zasobnosci portfela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregson,nie do końca się z Tobą zgodze..czy Tucson wart jest ceny,która przewyższa Mazde cx5? Nie sądzę, biorąc pod uwade choćby silnik..itd,itp.. oczywiście,jest cos takiego jak kwestia gustu..ale nie wszystko warte jest każdych pieniędzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porownywales najbogatsza wersje CX-5 i najbogatsza wersje Tuscona? Bo tylko wtedy ma to sens. Ja tez mam QQ drozsza od Rav-4, ale przy calkiem roznym wyposazeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko jest rzecza wymierna. Nie moge sie jednak oprzec wrazeniu, ze Tuscon jest znacznie bardziej premium niz to co oferuje QQ i X-Trail i stad ta cena. Za jakis czas chetnie przejade sie do dealera na jazde probna i sprawdze na wlasnej skorze ile z tego premium jest prawda (i jakim lakierem maluja te auta). Bo na papierze wyglada to wszystko bardzo sympatycznie, czerwona skora, automatyczna klapa bagaznika i inne bajery. Do tego 5 letnia gwarancja nowego samochodu bez limitu kilometrow (nie wczytywalem sie w detale wiec prosze mnie nie linczowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai chyba chce być premium

 

to nie jest tak ,że taki Hundai czy Nissan lub inny producent powie ,że od teraz jestesmy marka premium i kropka - nie każda marka może zostać premium nawet jak bardzo będzie chciała

 

w PL np. VOLVO uchodzi za markę premium choć na swiecie nią nie jest tak samo jak z MAzdą w PL - większć ludzi myśli ,że to japońska marka premium ale chyba tylko w PL tak myślą


Zrobilem sobie konfiguracje ze wszystkim co sie da z najmocniejszym silnikiem (Premium-R) i wyszlo mi 178.428 pln bez zadnych rabatow tu w Szwecji. Duzo?

 

w PL najmocniejsza wersja z lakierem kosztuje 171 390 zł - więc u Ciebie jest tanio porównując do zarobków - ciekawe czy znajdą się tacy co tyle kasy wydadzą na Hyundaia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle Hyundai chce byc premium tylko Tuscon. Nissan na swoja druga marke Infinity ktora zaspakaja potrzeby tego segmentu.

 

A co do ceny, zalezy do czego komu takie auto potrzebne i jak bardzo go mierzi literka H na kierownicy. Mniej wiecej w tej samej okolicy mamy Jeepa Cherokee, ktory jest duzo drozszy, zeby nie wspomniec o Range Roverze. Wg mnie to auto "premium" dla tych z mniej zasobnym portfelem. Czyktos kupi topowa wersje, statystycznie na pewno. Sam bym prawdopodobnie bylbym zainteresowany. No ale to teoria, trzeba poczekac na dobry test, moze wszystko w tym aucie trzeszczy jak w Fiacie Freemont ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie marka a modele moga byc uznawane za premium ... 

 

a tak na marginesie czy ktos moze widzial HONDE HRV 2016 ?! - wyglada dosyc przyjemnie i jest w cenie QQ (dzisiaj ja ogladalem)

 

tu jest pare zdjec :

https://www.facebook.com/carphotopro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda przyjemnie,bo wygląda jak bliźniak Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Tucson nie jest konkurencją dla Qq, bo po pierwsze jest trochę większy (raczej X-trail) a po drugie jest o jakieś 15 tys za drogi. Nawet promocyjne ceny diesla szału nie robią.

Co innego HR-V, zbliżona wielkościowo i cenowo. Większy bagażnik - 470 l, fajny silnik 1.6 I-DTEC. Jak dla mnie zagadką jest tylko umieszczenie zbiornika pod przednimi siedzeniami, w UFO sprawdzało się średnio, bo siedziało się stosunkowo wysoko i brakowało miejsca na stopy pasażerów tylnej kanapy oraz nowy system multimedialny np. brak pokrętła do regulacji głośności radia - wszystko na dotyk.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzialem, sprawdzalem miejsce za soba samym (183cm) i musze powiedziec ze jest tle samo co w QQ a i ta wersja ze zdjecia jest najwyzsza plus nakladki  plastikowe plus progi i upgrade felg, silnik 1.6 I-DTEC  - cena taka sama jak QQ tekna ze szklanym dachem ... moim zdaniem duza konkurencja dla QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak wybór na końcu rozbija się o gust, a nie parametry techniczne. Oglądając zdjęcia nowej HRV z zewnątrz to pomyślałem ooooo.... ale fajne... z przodu prawie jak Qashqai, ale ogólnie jakby ładniejsza, aż klikając kolejne zdjęcia ukazało mi się wnętrze. To aż mnie odrzuciło - co jak co, ale JA w takim wnętrzu nie chciałbym spędzać codziennie te 2 godzinki jako kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak wybór na końcu rozbija się o gust, a nie parametry techniczne. Oglądając zdjęcia nowej HRV z zewnątrz to pomyślałem ooooo.... ale fajne... z przodu prawie jak Qashqai, ale ogólnie jakby ładniejsza, aż klikając kolejne zdjęcia ukazało mi się wnętrze. To aż mnie odrzuciło - co jak co, ale JA w takim wnętrzu nie chciałbym spędzać codziennie te 2 godzinki jako kierowca.

 

O wlasnie, I tu kolega trafil w sedno sprawy. O ile Hondy z zewnatrz moga sie podobac i podobaja, tak to co dzieje sie wewnatrz jest dla mnie nie do przyjecia, totalny chaos i anarchia. Samochodem jezdzi sie siedzac wewnatrz, nie na zewnatrz ;). Dla mnie wnetrze jest tak samo wazne jak nadwozie. Dlatego moje podejscia do Hondy czy Toyoty konczyly sie zawsze tak samo, odpadalem na wnetrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...