Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

staszq2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Nissanomaniaków  :wave:

Mam trudny orzech do zgryzienia z moją Primerką.

Silnik 1.8 rok 2000 do 3 lata na LPG, wszystkie wymiany filtrów, płynów, świec zawsze na czas są robione ale ostatnio autko buntuje się na benzynie. Po odpaleniu  5 sek. silnik chodzi równo p czym zaczyna się lekko dusić, nie równo pracuje, słabe przyśpieszenie do 4 tyś. obrotów powyżej robi mu typową odcinkę jak po 6,5 tyś. na 1 i 2 biegu czasem jeszcze do 5,5 tyś. dociagnie na wyższych biegach dusi go i jak nie puszczę gazu to dusi go i zwalnia do zera, przy jednostajnej prędkości czasem szarpie... Wymieniłem sonde lambda troszkę jest poprawy ale nieznacznie, świece nowe, cewki zapłonowe ok, filtr paliwa nowy. Na gazie nie ma takich problemów jest znacznie bardziej zrywne auto niż na PB, brak falowania obrotów, szarpania, silnik pracuje prawidłowo. Na diagnostyce okazało się że sonda lambda szwankuje ale jej wymiana nie pomogła specjalnie. Czy ktoś z Was forumowicze miał podobne problem o go rozwiązał bądź wie w czym leży problem??? Zastanawiam się czy to nie wtryski benzyny nie padają ale raczej starałem się co 2 miesiące jeździć tylko na PB przez 200-300 km. na gazie zrobione 75 tyś. km.

Będę wdzięczny za pomoc  :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz miec kłopot z instalacją LPG zakręć butlę i sprawdź czy dalej będzie to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz miec kłopot z instalacją LPG zakręć butlę i sprawdź czy dalej będzie to samo 

 

Jeździłem na pustej butli z gazem i było to samo, nie mniej jednak zakręcę butle bo w sumie zawsze cos tam tego gazu zostaje, dam znać o ewentualnym efekcie.

Zmieniłem jeszcze raz sondę, bo miałem używane i jest poprawa tzn. na wolnych obrotach nie dusi się na ciepłym silniku i ciągnie do 5 tyś. na benzynie ale i tak po przełączeniu na gaz jest znacznie zrywniejszy gdzie jeszcze 2-3 m-ce temu to po przełączeniu na benzynę autko śmigało lepiej niż na LPG.

 

Próba na odciętym gazie taka sama jak bez. Nadal coś go trapi i jest to odczuwalne dość mocno od 3 biegu i powyżej 4,5 tyś. RPM, gazownik powiedział, że należy przejechać z 300 km na samej benzynie żeby komputer się "ustosunkował" do poprawnie działającej sondy ile w tym prawdy nie wiem ...

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalacja lpg??

Instalacja sekwencyjana:

Komputer i przełącznik STAG 4

Reduktor ZAVOLI

Zawór gazowy VALTEK

Wtryski OMVL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz przepływkę

Tzn. ? w jaki sposób sprawdzić ? ale czy awaria przepływomierza nie miała by wpływu również na jazdę na LPG jak już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyć wartości jak w manualu :D LPG mozna podregulować tak aby działało :D check się nie świeci?? auto kupione czy od jakiegos czasu  wrodzinie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyć wartości jak w manualu :D LPG mozna podregulować tak aby działało :D check się nie świeci?? auto kupione czy od jakiegos czasu  wrodzinie?? 

OKI wyszukiwarka zaraz w ruch  :)  check się już nie świeci, wskazywał na sondę lambda dlatego wymieniłem, autko u mnie od 3 lat - 75 kkm bez dosłownie jakichkolwiek napraw, awarii itp. po poprzednich perypetiach to dla mnie jest ono nie zniszczalne  :punk: nie licząc tej małej 

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a Ty czasem nie masz tam dwóch sond ??? w tym silniku???

Błąd wskazywał tą przed katalizatorem i ta też wymieniona ale czy są dwie to nie wiem nie pamiętam czy coś był za zmieniając oleje nie zwracałem uwagi... Jutro sprawdzę  :whistle:

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że w tych silnikach nieraz  występują dwie sondy lambda przed katem, czyli takie R4 ma dwa banki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chodzi o to, że w tych silnikach nieraz  występują dwie sondy lambda przed katem, czyli takie R4 ma dwa banki, 

przed katem była tylko ta jedna... jak ściągne manuala to sprawdzę przepływomierz i mam nadzieję że rozwiążę problem :)

Problem został zlikwidowany. Winowajcy: sonda lambda oraz pęknięty wężyk od podciśnienia. Teraz aż miło jeździć. Dziękuję wszystkim zaangazowanym w mój problem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...