Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klekotanie podczas równej jazdy


pan_greenski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kopcil czasem przy wyprzedzaniu w lusterke wydac bylo chmurke dymu. Myslalem ze to moze z odmy mam troche mokro w rurach przy turbo. Ciagle zastanawia mi to cze na ciepłe dny tego klekotu nie ma jakby spalanie stukowe. Tylko po długim postoiu. Silnik ladne sie zbiera ma moc. Odpala sie na dotyk zimno czy ciepło. Na postoju ladne cicho pracuje. Ewydentne wtryski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba wyeliminować olej z listwy paliwowej. Więc pompa do remontu. Później zobaczysz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, sq9mcs said:

Po pierwsze trzeba wyeliminować olej z listwy paliwowej. Więc pompa do remontu. Później zobaczysz co się dzieje.

Widze ze sie brdzo orietuhesz sie na tych silnikach. Moze cos jeszcze podpowiedziec do mechanika przy tej naprawe. Jak myślisz czy wzbiorniku tez moglby sie przedostać olej? Choc juz pompa jest po filtru paliwa tak? 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa oleju w zbiorniku jest nieistotna. Wypalisz ten olej po prostu razem z paliwem. Silnik nie obrazi się. Ale trzeba zdiagnozować skąd ten olej się pojawił.

Wątpię abyś zatankował ropę z takimi wynalazkami. Trzeba sprawdzić szczelność pompy paliwa. Olej w ropie to nie problem ale ropa w oleju silnikowym to już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelnosc simmeringu pompy CR na wałki powoduje zassania oleju silnikowego?  SQ czy budowa pompy wogóle na takie coś pozwala? Ja myslałbym iż przez nieszczelnosc to ropa będzie się dostawać do oleju silnikowego ....

Pytam bo o budowie CR na razie nic nie wiem...  Będę musiał pogrzebać w necie...

Następne pytanie skoro olej w paliwie (w baku) nie przeszkadza zbytnio silnikowi to dlaczego mialby przeszkadzać w wtryskach gdzie tez jest zmieszany z paliwem? Chyba ze sa tego znacze ilości , i tu pytanie czy nie powinien nadmiernie ubywać olej silnikowy?

hmm, zawsze myślałem iż olej w paliwie powoduje znagarowanie i czarny osad..... Niebieski odcień stali wg mnie sugeruje miejscowe przegrzanie materiału....

odnośnie temp i klekotu w dieslu, kąt zapłonu (teoretycznie tak to nazwijmy) jeśli będzie zbyt opózniony (czy przyspieszony- kurcze zapomniałem) to silnik ma tendencje do przegrzewania się i bardzo twardej pracy. Klekocze bardzo mocno jakby spalanie stukowe w benzynie..... (przypomniało mi się..) I takie cos mogłoby miec związek z przegrzaniem i zabarwieniem metalu na niebiesko. dobrze dedukuję?

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrisT napisał:

nieszczelnosc simmeringu pompy CR na wałki powoduje zassania oleju silnikowego?  SQ czy budowa pompy wogóle na takie coś pozwala? Ja myslałbym iż przez nieszczelnosc to ropa będzie się dostawać do oleju silnikowego ....

Pytam bo o budowie CR na razie nic nie wiem...  Będę musiał pogrzebać w necie...

Następne pytanie skoro olej w paliwie (w baku) nie przeszkadza zbytnio silnikowi to dlaczego mialby przeszkadzać w wtryskach gdzie tez jest zmieszany z paliwem? Chyba ze sa tego znacze ilości , i tu pytanie czy nie powinien nadmiernie ubywać olej silnikowy?

hmm, zawsze myślałem iż olej w paliwie powoduje znagarowanie i czarny osad..... Niebieski odcień stali wg mnie sugeruje miejscowe przegrzanie materiału....

odnośnie temp i klekotu w dieslu, kąt zapłonu (teoretycznie tak to nazwijmy) jeśli będzie zbyt opózniony (czy przyspieszony- kurcze zapomniałem) to silnik ma tendencje do przegrzewania się i bardzo twardej pracy. Klekocze bardzo mocno jakby spalanie stukowe w benzynie..... (przypomniało mi się..) I takie cos mogłoby miec związek z przegrzaniem i zabarwieniem metalu na niebiesko. dobrze dedukuję?

 

Dobrze. W starym passeratti na zimę przestawialem kat i było cieplej i szybciej się nagrzewal. No i trochę głośnej było. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrisT dobrze kombinujesz. Sprawdziłem SM Denso i wygląda na to że HP3 może mieszać paliwo z olejem - na wale od strony wejścia z filtra paliwa jest simmering. Jak poleci to będzie zasysać. Dla potwierdzenia trzeba by to rozebrać i zobaczyć w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie jeszcze zebym zasugerował dla mechanika. Wymiana simeringu czyszcenie listwi ukladu paliwowego. Do regeneracji sama pompa czy wystarczyłoby wymiana tich simeringu co od ztrony lancucha na wale. Cos jeszcze moze? Pompa jescze nie zdieta. Mozlywie ze bede mial dzis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zdiagnozowano problem. Oprócz oleju który zaciągnął sie od strony silnika okazał sie ze druga pompa nie wiem dokladne jak sie nazywa chyba wstepna ktora jest mocowana przy wysokiego cisnienia, padnieta. Wsrodku opylki. Do wymiany. a pompa w.cisnienia do regeneracji. Plus czyszczenia ukladu paliwowego. Niestety bez kosztów nie obejdzie. :(

taka mam info od mechanika

temp(1).jpg

temp.jpg

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wszystkie problemy rozwiązane. Sprawe zawalił warsztat ktory regenerowal pompe. Nie przyznaja siw do winy niestety :(Jak odkryłem nic nie wymienili zaden simeringu nawet nie sprawdzona cisnieniowo. walek pompi byl czyszczony z papierem ścierny m. Zaplacilem im sporo kase za regeneracje. Wymienilem teraz wałek i pompe wstepna ktora znajduje sie z tylu pompy. Na nowo naprawiono wtryskiwacze. Czyszczenie ukladu paliwowego poniewaz opilki tez znajdowal sie ukladzie. Teraz jezdzi super zimni silnik czy nie. Nie ma zadnego klekotu ani brak mocy. Dzieki warsztatu na kolacinskiej w Wawie, Ktorego bardzo polecam. Silnik pracuje teraz jak benziniak :)

forumowiczów tez dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych

Tak jak wcześniej pisałem po porannym odpaleniu wiecznie problemy z nie równa pracą silnika.

Podmieniane wszystko co tylko było możliwe włącznie z wtryskami i pompą ale efekt żaden.

Moje wtryski po regeneracji  w innym aucie girata , wracają i dalej to samo.

Skończyłem walczyć po wymianie komputera głównego który się znajduje pod maską po stronie pasażera.

Jak każdy z zainteresowanych zauważy leje się na niego woda z podszybia i powoli trafia go szlag. 

Ja kupiłem auto z uszkodzeniem w postaci nierównej pracy silnika czasami przejawiał chęć życia ale tak rzadko, że mi się odechciewało żyć.

Komputer zakupiłem na allegro jako używany , potem mistrz komputerowy zrobił klona i auto wróciło do życia a ja razem z nim.

Jak ktoś potrzebuje info proszę dzwonić 691565203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeri , dzieki za info iż wszystko OK. Twój temat praktycznie zamknięty, znamy przyczyne i rozwiązanie powstałej usterki. To przestroga i info dla "potomnych" pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Moze orientuje sie ktos, zamikanie klapy gaszacej z opuznieniem 2 sekundy co powoduje drganie przy gaszeniu. Moze byc wina adaptacji? Wymienilem nowa przeustnice efekt dalej taki dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, tego nie przeskoczysz. Napisz proszę jak Twój silnik zachowywał się gdy był zimny?? Miałeś wrażenie jakby mu mocy brakowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc normalne Jak na zimny silnik. Mam od dawna problem z drganiem silnika i calej budi. Poduszki sa ok. Teraz czas na klapy. To co zauważyłem, klapa zamyka sie dopiero 1-2 sekundy po wyłączenia zapłonu. Egr mam zaslepiony. A egr mac cos wspolnego tez z klapą? 

Jak gasze na przy gazowaniu drganie ustaje. A jak reka przmikam klape tez ladne bez drgania gasi sie silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki bardzo! Choc mysle, ze jak na moj auto za bardzo to jest odczuwalne. 

Jeden mechanik podpowiedzial ze mozlywe sygnal dochodzi z opóźnieniem lub za krótki jest. Sprawdze jeszcze dam znac. U kolegi navara ma. u niego elegancko bez drgania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam z problemamy wtryskow :) dzis ponizej 10 c. I znow to samo. Gloszna praca wtryskow. Juz sam nie wiem. Dokladne dzieje sie to kiedy temperatura przekroczy ponizej 10 stopni. 11 i wizej pracuje idealne. Moze ktos jakies magik pomoze. Jekis czujniki moze? Nie chce juz wracac do mechaników z tym. Mam nadzieje ze uda mi sie to sam odkryć. Nawet jak silnik nagrzeje ale temperatura nadal jest ponizej 10 jest gloszna praca wtrysk. 

Dodam, ze wtryski regenerowane i pompa poregeneracji. Egr zaslepioni

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszystko po regeneracji to widocznie ten typ tak ma, zresztą nie tylko ten typ bo pathfindery mają tak samo. Ciepło to wtryskiwaczy nie słychać jak się zrobi zimno to klekoczą, ja dopóki silnik sie nie zagrzeje to delikatnie obchodzę się z gazem bo ten klekot czasem mnie wkurza,,,,,

Byc może zrobienie chip tuningu , napisanie nowych map by coś zmieniło, bo innego wyjscia skoro wtryski są dobre, nie widzę....

Nizsza temp= ECU zwiększa dawki paliwa i zmienia kąt wtrysku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjaśnienie. Zastanawia mnie to, co bedzie jak bedzie ponizej zera. Boje sie ze znow beda wtryski do regeneracji. Wiwala jeden blad tez p1622 bo nie ma przypysane kodów. Ale chyba to nie ma.znaczenie na temperaturę. Dzis 8 stopni straszne klepali jak juz doszlo temperatira zewnetrzna 9 10 jiz ciszej. A 11 jiz cisza. Hm. Nie wiem nawet do jakiego fachowca podjechać. W warszawe mieszkam. Potrzebuje dobrego magika. Moze ogarnaby moj problem. 

Czy moze ecu zle odbiera temperaturę albo jeszcze jakies czujnik czy sonda lambda do sorawdzenie. Zastanawia mnie to,ze jak silnik jest rozgrzany nadal klepe. Ciszej tylko jak temperatura otoczenia wzrosnie. 

Edytowane przez Valeri
Czy przypadkem ecu nie pobiera info z czujnika temperatury zewnetrzneje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...