Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klekotanie podczas równej jazdy


pan_greenski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/26/2020 at 7:02 PM, sq9mcs said:

SCV z tego co wiem to nie ma zamienników. Kupujesz po prostu Denso. Zadaniem zaworu jest utrzymywanie właściwego ciśnienia na listwie ale w przypadku jego uszkodzenia nie ma możliwości sprawdzenia tylko po wartości ciśnienia na listwie czy pracuje on prawidłowo. Stąd objawy włączania trybu awaryjnego przy nagłym przyspieszeniu. Poczytaj sobie o zaworze SCV na forum. Sprawność pompy paliwa to inna sprawa. Jeśli pompa nie domaga to zawór tego nie wyrówna. Dlatego uważam że należy ją sprawdzić. 

Cześć. dziś odebrałem auto. kolejny raz sprawdzone wtryski caly układ paliwowy  i wszystko jest jak najbardziej w porządku. już zostawiam temat, uznałem, ze ten samochód ma tak i tyle. Jeszcze ostatnie pytanie. Mechanik wspomniał, ze warto wymienić czujnik położenia walu korbowego. Według jego może ewentualne wysyłać zly sygnały do ecu. Choc nie ma bledu żadnego. Jak uważasz, może mieć cos spolnego ten czujnik z pracy wtryski, zawory? Czy warto go wymienić na używane?

Wiesz może gdzie on sie znajduje konkretnie. może uda mi sie już to samemu sprawdzić-podmienić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ducato 2.3jtd taką przypadłość że po nagrzaniu nie odpalał. jak zimny to kręcił jak wściekły na sam widok kluczyka. na ciepłym można było rozładować akumulator i nie odpalił. ostygł trochę i palił jak należy. Wymieniłem czujnik położenia wału i jest jak należy. Może niedomaga? 

a i w sumie kiedyś w lagunie 2.0t miałem taką historię.

Edytowane przez papa_bizkit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału powodowałby problem jak z rozciągniętym rozrządem czyli gaśnięcie jak zimny a po rozgrzaniu normalną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/13/2020 at 9:56 PM, sq9mcs said:

Czujnik położenia wału powodowałby problem jak z rozciągniętym rozrządem czyli gaśnięcie jak zimny a po rozgrzaniu normalną pracę.

Ok. Dzieki. 

Czytałem na rozne forach ze ktos smial podobne grzechotanie i okazal.sie winni czujnik walu.

Pp długim jezdzie jak zrobe przerwe po kylka minut odpalam i nie ma klekotu. Jakby cos sie nagrzal - paliwo, powoetrza? 

Czasem mam wrazenie ze jak delikatne dotkne pedal gazu za mocno reaguje. Pozniej wolno opada z obrotów. Jakby obroty silnika nie sa dokladne kontrolowane. Moze to normalne w tych autach. 

Jedyne blad wiszedl i to tylko w nissan serwis blad egr. Moze to dlatego, ze egr zaslepiony.

Dodam, ze dzis odlaczylem czujnik ten co jest na listwe paliwowej. O dziwo klekot ustal. Troche przymulone ale nie bylo klekotania. Czy moze ten czujnik oszukac moze? Naprzyklad ze jest wiecej cisnienie niz wymagane? Do czego on wogole służy?  Przy odlaczonim obroty plynne wchodzą. Nie ma tego dieselowskieko klekotu. 

 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 3/13/2020 at 9:56 PM, sq9mcs said:

Czujnik położenia wału powodowałby problem jak z rozciągniętym rozrządem czyli gaśnięcie jak zimny a po rozgrzaniu normalną pracę.

Czesc. moglbys mi powiedziec jesli orientujes sie. Czy  jak sprawdzam rezystencje czujnika temperatury,  stacjika w jakiej pozycji powienien być?  Do sprawdzania prz ecm i rozlaczilem kostke przy czujniku temp silnika.  Pisze bo rozne pokazuje w zależności w jakie pozycji jest stacjika. Czy On czy acc. Czy wogoke nie powinienem przekrecik kluczika.  

Mam teraz duuzo czasu na dzialce i bede grzebal :) wracam do czujnika temperatury.  Bo dzis ponad 12 i samochod duzo ciszej pracuje. Najgłośniej jak na zewnątrz 8-9 stopni.  Doslowne jak traktor. dzięki. Moze znajdzies chwilke w tym sAlonym świecie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w złą stronę.

ECM bierze pod uwagę wskazania czujnika tylko w pozycji ON. Pozycja ACC nie ma żadnego znaczenia bo silnik wtedy nie pracuje.

Cały czas jestem zdania że Twój problem leży w instalacji elektrycznej. Pamiętaj że na wskutek temperatury zmienia się impedancja przewodów a w szczególności gdy któryś jest uszkodzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, sq9mcs said:

Idziesz w złą stronę.

ECM bierze pod uwagę wskazania czujnika tylko w pozycji ON. Pozycja ACC nie ma żadnego znaczenia bo silnik wtedy nie pracuje.

Cały czas jestem zdania że Twój problem leży w instalacji elektrycznej. Pamiętaj że na wskutek temperatury zmienia się impedancja przewodów a w szczególności gdy któryś jest uszkodzony. 

Dziekuje ci bardzo. da sie podlaczic tak do ecm bez zdejmowania wtyczki?  Tak jak pisales wizej masa plus 55,51 wtyk w ecm tak? rozmawialem dzis z mechanikem ktory zajmowal sie remontem silnikow navara d40 pathfinder z pod poznania.  Teraz niedaleko od Wawi Ma garaz. W srode wybieram sie do niego. 

 

dziwi mnie to ze jak zatrzymam sie po nagrzaniu silnika zrobe postuj, później przez kylkanascie sekund jezdI dobrze. Jakby co sie nagrzal i lepiej pracuje przez to.  Twierdze ze to wtryski mimo wsYstko.  Bo jak samochod jedzie z rozpedem czy schodZi z obrotow, nie ma klekotu. Klekot jest jak tylko dotkne pedal gazu. A znika jesli mocno wcisnie Albo zdejme joge z gazu. Powraca jak tylko odziska prędkość odpowiednia. na postoju troche lepiej. Czuc ze gorzej, wolno wchodzi na obroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, astol said:

Witaj.czy twoja nawara ma DPF?

Pathfinder 2.5 2007r. 171 bez dpf. Chyba ze poprzedni wkasciciel cos kombinowal :) 

On 3/27/2020 at 8:45 PM, sq9mcs said:

Idziesz w złą stronę.

ECM bierze pod uwagę wskazania czujnika tylko w pozycji ON. Pozycja ACC nie ma żadnego znaczenia bo silnik wtedy nie pracuje.

Cały czas jestem zdania że Twój problem leży w instalacji elektrycznej. Pamiętaj że na wskutek temperatury zmienia się impedancja przewodów a w szczególności gdy któryś jest uszkodzony. 

Czy nieodpowednio dobrany scv moze tak dzialac? Zakupil miwchanik na 250zk. Ze jest wysokie cisnienie o kylku mpa niz zadane? Na obroty 1300 trzyma kolo 40mpa. Podejzewam zawor tez. Obroty nie wchodza tak płynne i spadaja na postoju.  Po zgaszeniu silnika ciśnienia spada do zera wciagu 5 sekund 

Kable od czujnika i pod koniec prz ecu sprawdzilem i jest ok. W tykach juz nie wiem jak to zrobyc. poniewaz jak zdejme kostkę to wskazuje jak przy odlaczonym czujnik przyjmuje minus 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w moim aucie,z tym że jest to nawara z tego samego roku, tylko że ja mam pdf,i w drugim aucie kolegi,Navara 2008 pdf jest czujnik temperatury z lewej strony pod maską ,w narożniku za pompą ABS.Jest to na sto procent czujnik temperatury,z którego ecm bierze informacje o temperaturze zewnętrzne,nie z czujnika który pokazuje informacje na temat temperatury na zegarach.Sprawdzalem to dziś i po odpięciu kostki z tego czujnika zaraz wali błędem check,jak kostka wpięta check nie pali.Nie wiem czy u Ciebie jest taki czujnik ale może warto sprawdzić.zdjecia czujnika.

DSC_0234.JPG

DSC_0235.JPG

A napisałem to dlatego że cały czas mowisz o temperaturze zewnętrzne j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, astol said:

Pytam bo w moim aucie,z tym że jest to nawara z tego samego roku, tylko że ja mam pdf,i w drugim aucie kolegi,Navara 2008 pdf jest czujnik temperatury z lewej strony pod maską ,w narożniku za pompą ABS.Jest to na sto procent czujnik temperatury,z którego ecm bierze informacje o temperaturze zewnętrzne,nie z czujnika który pokazuje informacje na temat temperatury na zegarach.Sprawdzalem to dziś i po odpięciu kostki z tego czujnika zaraz wali błędem check,jak kostka wpięta check nie pali.Nie wiem czy u Ciebie jest taki czujnik ale może warto sprawdzić.zdjecia czujnika.

DSC_0234.JPG

DSC_0235.JPG

A napisałem to dlatego że cały czas mowisz o temperaturze zewnętrzne j.

Dzięki za info!  Sprawdze jutro dam znac. Szczerze mówiąc, nygdi o tym nie słyszałem :) 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, astol said:

Jeszcze jedno zdjęcie.

DSC_0236.JPG

Niestety nie ma u mnie.  Jest jakas kostka na dwa kable między pompa a blotnikem jakby.  nie wiem do czego służy.  Sprawdze moze odcinając. 

Jednak to nie to. zapala sie kontrilka od 4wd. Kiedy odlaczam.  U mnie jest wbudowany pewne w przeplylomierzu.  Chyba ze jest jak u ciebie tylko ze jeszcze gdzie jndrzej. 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może masz w innym miejscu.U mnie jest taki czujnik.Jak dziś będę miał czas to sprawdzę schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo wdzieczny za kazde info. A w navarze nie ma wbudowany w przepływce czujnik Temperatury zasysanego powietrza? Czy ti jest dodatkowy czujnik dla ecu?  Kiedys jtos mi mówił o czujniku w niebieskej oprawce ze jest drugi. u mnie nie moge nic podobnego znalesc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/13/2020 at 9:56 PM, sq9mcs said:

Czujnik położenia wału powodowałby problem jak z rozciągniętym rozrządem czyli gaśnięcie jak zimny a po rozgrzaniu normalną pracę.

Czesc. Właśnie po różniej próbce, podmieniliśmy nawet czujnik walu, walka rozrządu i dalej nic. o dziwo teraz cieplo na zewnątrz klekotanie nadal jest ale dużo ciszej. slaby moc do 3000 obr. Mechanik po rożnym probe podejrzewa ze może mieć to związek z łańcuchem rozrzadu. Choc niedawno było zmienione jednak słychać taki rzężenie.  Mówił, ze nie powinno nic słychać. Prawdopodobne to dolny lancuch. Proponuje zdemontować i sprawdzać. Choc mi to zastanawia czy ma to związek z wtryskamy spalaniem?? Tłumaczyliśmy to tym, ze jak mocno dam gazu klekot znika. niby wtedy najbardziej jest rozciągany.  Może cos o tym znasz? wymieniałeś może. Może jest cos tam zle ustawiony. Auto na próbe nie klekocze, ustaje klekot jak tylko dojdą do 3000obr. Proszę jeśli cos wiesz, czy warto zaglądać do rozrządu..

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2020 o 16:00, Valeri napisał:

 

Posiedzialem troche przy aucie. Odkrylem głośna  prace chyba rozrządu. Jak myślicie czy taki cos moze powodowac zla prace silnika. Rosciagnety albo jakas rolka.moze lub napinacz.  Na moje oko, rozrzad chalasuje. Tylko, ze klekotanie o czym ja walcze jiz prawe rok wystempuje tylko trakcie  jazdy, dlatego nie moge na 100 procent zlokalizować. Rozrzad byl wymieniony na oryginalne części kupione na allegro. Do dzis jest  dostepne na allegro Wawa. Dolaczam  filmik 

 

Dzieki za uwage.

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Bylem dzis u mechanika znajace te auta. Nie rozwiazano na razie problem. Sprawdziliśmy podcisnienie vacuum jest slaby no i brzeci tez nie lancuch a pompa. Czy to ma.znaczenie praca pompy vacuu dl silnika? Przejechaliśmy obok navara. Problem identyczny tylko duzo ciszej. Tam tez halasuje lancuch i przy przyspieszaniu stukanie ustaje. Slychac tylko przy rownej jeździe. Moze to zbieg okoliczności, ale potwierdza wade tych silnikow. Jeszcze jestem czekaw jaki mi zamontowali lancuch. Dzis go rozbierze mechanik,bedzie wydać. Tak to temat chyba zamkniety. Nie ma rozwiazania... Ostania szansa to ten vacuum, ale wątpię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wątpisz?? Vacuu jak słabo podciśnienie generuje to i turbina będzie szwankować. W związku z czym idzie cały szereg problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sq9mcs napisał:

A dlaczego wątpisz?? Vacuu jak słabo podciśnienie generuje to i turbina będzie szwankować. W związku z czym idzie cały szereg problemów. 

Oby tak :) 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa vacuu do wymiany. Lancuch dolny jest troche za luzni miedzy pompa vacuu a paliwa. Zle wyregulowane zawory, za ciasno. Nie maja odpowiedny luz. Prawdopodobne wtryski, zawor scv do przyuczenia za duzo paliwa daja.  No i zle ustawione balansy. Tyle co wiem. Pozdrawiam. Przepraszam za moj polski, ucze sie jezyka od paru lat. Poprawe sie na pewno ;) pozdrawiam

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 22:15, sq9mcs napisał:

Napisz po Polsku bo nic z tego nie rozumiem. Łańcuch jest luźny gdzie??

Górny napinacz jest wysunięty kolo 6-7mm. Lancuch nie jest luźny.

Dolny lancuch delikatne luzni między pompa paliwa a vacuu do napinacza dolnego. Da sie latwo suwac na boki reka na slizgu. Nie wiem dlaczego tak jest. napinacz dolny wysunięty do 4mm. 

Rok temu kupiony rorzad tu jako oryg: https://allegro.pl/oferta/rozrzad-lancuch-kpl-oryginal-nissan-navara-d40-2-5-7778727443

Czy lancuch górny jest do wymiany? Wysunięty kolo 6-7mm. 

Ogarniam teraz rozRząd po fuszerke  mechanikow wlasnie z tego sklepu w Warszawe. Uprzerdzam innych, bo proponuja wymiane na miejscu zakupionego rozrządu. Warsztat znajduje sie obok sklepu. 

Pompa olejowa sprzedane jako nowa okazal sie naprawiona. Jednomas zamiast dwumasu. Wiszlo to jak poprosilem o fakture od sprzęgła. A placilem za dwumas. Przekoniwali mnie teraz, ze tak bylo lepiej przypadku tego auta. Ponoc nie udalo sie zamontować dwumas i takie p-ły...a kase brali. Skoda slow nerwów. Warzawe chyba jesZcze nie znalazlem uczciwego mechanika.. 

 

Edytowane przez Valeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam awersję do mechaniorów. no chyba jeden w miarę uczciwy... ale musiałem widocznie wydać waluty u niego... ale navary nie chce robić bo za duża na podnośnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...