Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, sztuka przewidywania i myślenie na drodze nie tylko o sobie, ale także (a może przede wszystkim) o innych użytkownikach tejże drogi świadczy dopiero o wytrawności kierowcy.

Stara szkoła mówi również, że wytrawny kierowca, to taki, który w swojej jeździe używa jak najmniej hamulca. Ja także lubię czasem pobawić się w eco driving i nie ma on nic wspólnego ze ślimaczą jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ;) Ostatnio Sz-cin - Kamień Pomorski średnie 3.7l z powrotem juz gorzej, 4.3l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę tylko eco ;) Rzeczywiście wymaga to przewidywania na drodze, wcześniejszego odpuszczania gazu. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że za każdym razem kiedy wciskamy pedał hamulca zamieniamy nasze złotówki na ciepło w postaci rozgrzanych klocków i tarcz hamulcowych... Czy ja mam potrzebę płacenia za ciepło dostarczane do tarcz? Niekoniecznie ;) Energię można spożytkować na przejechanie kolejnych setek metrów. Bo tak naprawdę kiedy hamujemy z 90 km/h do 0, rezygnujemy dobrowolnie z przejechania 1 kilometra w ramach tych samych kosztów To tyle teorii, praktyka jest oczywiście inna, ale nie o tym chciałem. Czasami ecodriving jest denerwujący dla innych kierowców. Przykład? Jedziemy sobie prawym pasem 40 km/h bo za 300 metrów jest czerwone i nie mamy interesu dojechania wcześniej żeby stać na światłach. Za nami jedzie jednak człowiek, który wie ze za chwilę odchodzi prawy pas do skrętu w prawo, który dodatkowo skręca jeszcze przed sygnalizatorem. Jadąc powoli blokujemy go, jadąc szybciej narażamy się na bezsensowne zużycie paliwa i hamulców. I weź tu człowieku bądź mądry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare chińskie przysłowie mówi: "Umiesz liczyć? Licz na siebie!"... oczywiście z zachowaniem rozsądku ;) gdy widzę takiego "pospieszalskiego" z tyłu no to jeżeli jest możliwość i nie ma syfu na skraju drogi - ustępuje i zjeżdżam do krawędzi, czasem nawet zachęcę kierunkowskazem ;) jednak takich co się spieszą bo muszą jest niewielu, a więcej tych co zapie***lają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś eco jazda mi nie wychodzi, korki,światła i ich synchronizacja to porażka,w mieście trudno zejść poniżej 9 litrów na trasie 7,5-8 przy spokojnej jeździe. Zauważyłem jedną rzecz, przy wyłączonym ESP jakby mniej palił a ruszanie spod świateł płynniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kogoś pociesza,ale 2.0 i napęd 4x4 w IX35 12 l./100 i nie chce być mniej po Szczecinie.Auto kuzynki od nowości przebieg 32kkm.

Absolutny bezsens na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie ciężkie platfusy. :D

A mi turbokosiarka w trybie mieszanym 7.1 l/100 km. :whistle:

Tak więc Manixio - jeśli chodzi o mnie, to zostałem pocieszony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie platfus,chociaż powoli nie jeżdżę:)

Raz że bardzo krótkie odcinki,dwa że automat a trzy że ukształtowanie terenu jak w San Francisco.

Dla porownania służbowa navara pali mi w miescie 13-14 no ale tej to już wcale nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1.6 turbo benzyna ile pali??? :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam się was inaczej. Jakie największe spalanie pokazał wam komputer? W moim 1.6 na krótkim odcinku w miescie, z jakimiś światłami po drodze, to potrafi nawet 19-20l pokazać. Też tak macie?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam się was inaczej. Jakie największe spalanie pokazał wam komputer? W moim 1.6 na krótkim odcinku w miescie, z jakimiś światłami po drodze, to potrafi nawet 19-20l pokazać. Też tak macie?

 

Ale to jest chwilowe spalanie i potrafi pokazać sporo.

Ale to właśnie o taką ciekawostkę chodzi. W 1.2 zaraz po ruszeniu było 45l :D Fryzura może się zjeżyć,no nie? :D ale po kilku sekundach zaczęło spadać dość szybko,by już z większym lenistwem pokazać 15-13-11-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam się was inaczej. Jakie największe spalanie pokazał wam komputer? W moim 1.6 na krótkim odcinku w miescie, z jakimiś światłami po drodze, to potrafi nawet 19-20l pokazać. Też tak macie?

Aż tyle nie miałem. Na nierozgrzanym silniku pokazuje komputer po pierwszym kilometrze jakieś 12-13l/100. 20l nie pokazał nigdy. Może startując na nie rozgrzanym silniku masz pod górkę :)? Ostatnio jadąc na święta jakieś 250km (głównie autostrada i droga ekspresowa) załadowanym autem na full (foteliki + wózek+ walizki) bardzo często jadąc 190km/h spalił mi około 12-13l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens w ogóle porównywać takie wartości. Mogę Was spokojnie pobić, wystarczy uruchomić silnik, postać z 10 minut a potem ruszyć i przejechać te 0,5 km żeby się pokazał wynik. Myślę, że powyżej 50 pokaże... Ja np zawsze stoję z pół minuty żeby olej wszędzie dotarł, potem jadę bardzo delikatnie i pierwsze wskazanie to jest 14 - 16 litrów/100km. Jeśli ruszyłbym od razu byłoby z pewnością mniej. Więcej by było również gdyby od razu dał w palnik albo na tych 500 metrach kilka razy rozpędził się do 40 km/h i zahamował do zera. Jest tyle zmiennych, że jakiekolwiek porównywanie mija się z celem, chyba że w kategoriach jakiejś formy słabej ciekawostki, bo wyniki zawsze są do przewidzenia. Podobnie możemy porównywać spalanie chwilowe po wciśnięciu gazu, szkoda że się skala na 30 kończy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca pisalem o spalaniu chwilowym. Po wylaczeniu silnika pokazuje sie nam nasze srednie spalanie z przejechanego odcinka. I takie wyniki czasami widze, ale tylko przy krotkich odcinkach. I stad moje pytanie czy tez takie sredne spalanie widujecie. Prawde mowiac nie pamietam, zebym widzial takie wyniki wczesniej. Probuje to powiazac z ostatnia ingerencja w slinik w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu silnika nie pokazuje u mnie spalania, po odpaleniu w spalaniu bieżącym są same kreski po przełączeniu na średnie pokazuje średnią od ostatniego tankowania,przy tankowaniu zawsze zeruje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. U mnie po wylaczeniu sie silnika pokazuje sie na centralnej konsoli przez pare sekund informacja i srednim spalaniu na przejechanym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,a dodatkowo porównuje z najniższym osiągniętym spalaniem i w razie niższego wyniku pyta się czy zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie. I patrzac na te odczyty czasami przy bardzo krotkich odcinkach potrafi nawet pokazac- max to chyba 20l jaki widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba,tak mam od nowości.Wyłączam silnik i pokazuje się wynik spalania z trasy,z diagramem pokazującym najniższe spalanie i przekrój słupkowy ostatnich wyników spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi mogą być winowajcą z reguły otwieram drzwi i po chwili wyłączam silnik i jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na to co się wyświetla, dzięki za oświecenie i obiecuje zwrócić na to uwagę. Spalanie dziś , trochę górek 4 osoby (jakieś 340 kg ) szybkość od 50 do 140 przez moment 190, średnia 7 l

Sprawdziłem i niestety po wyłączeniu silnika wyświetlacz robi się czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...