Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olej ELF Evolution 900 SXR 5W40

I na nim przestało popiskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem,ja w salonie zalałem wlasnym shellem 5W30,ASO nie robilo problemu.Ale,jak zaczęła  mi piszczeć turbina  (to jeszcze była zima) długo nie czekałem.Zmieniłem na ten co wielu kolegów wlało i są zadowoleni.Napisalem gdzieś o tym,przestrzegając innych.

Zmieniałem go sam,stąd ten temat w J11 o wymianie oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej masz 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem,a jednak nie spełniło oczekiwań,po wlaniu tego oleju jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso wykończą  turbiny tym 5W30 !!!!!!!!!!!!

Colins ja pisałem że francuskie skrzynie najlepiej pracują na francuskich olejach Elf :D

Minimum do ochrony silnika to jest 5W40 a turbiny to Militec1  :spoko:

Co do adnotacji w fakturach z ASO to ja miałem wpisy (olej klienta 5W50 ) z braku przeciwwskazań zalewali :)  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso wykończą  turbiny tym 5W30 !!!!!!!!!!!!

Colins ja pisałem że francuskie skrzynie najlepiej pracują na francuskich olejach Elf :D

Minimum do ochrony silnika to jest 5W40 a turbiny to Militec1  :spoko:

Co do adnotacji w fakturach z ASO to ja miałem wpisy (olej klienta 5W50 ) z braku przeciwwskazań zalewali :)  

A co Ty Edwardo żeś się znowu do mnie przyczepił? :devil:

Przecież ja tu nic dziś nie pisałem. :D

Swoją drogą co powiesz na to, że w dziale dotyczącym Note piszą, że zalewają obecnie do swoich silników olej 0W20? :whistle:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej a ja akurat to dziś wyczytałem to tu  :D

0W20 super super olej na wykończenie łańcucha rozrządu, a na lato w upał super ochrona silnika  ,powodzenia życzę :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem polecać konkretnej marki oleju, ale skoro walicie nazwami, to napiszę, że mam ten sam. :spoko:

Jakby powiedział Edek - francuski olej do francuskiego silnika. :D

Jednak w tym przypadku żadna to ujma - można powiedzieć - Francja elegancja. :banan:

Filtr oleju wybrałeś dobry. :spoko: Purflux, to dobry francuski producent i jego filtry często ładowane są na pierwszy montaż (szczególnie w grupie PSA).

A odnośnie oleju, to ja do silnika 1.2 DIG-T (bo taki chyba masz?) proponowałbym olej o lepkości 5W40 (a nie 5W30).

Ale zaraz przyjdzie Edek i będzie wszystko jasne. :D

Pisałeś wcześniej a ja akurat to dziś wyczytałem to tu   :D

0W20 super super olej na wykończenie łańcucha rozrządu, a na lato w upał super ochrona silnika  ,powodzenia życzę  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu zaczynacie z wiadomościami olejowymi???Tego było już multum.Nie zaśmiecać tematu! Bedę usuwał posty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jeżdżą na tym oleju i żyją. Piszą, że Nissan zaleca ten olej dla Note na rynek japoński. 

Z tego co wiem, to w Japonii też mają upalne lato. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 zl za 4,6l oleju to gruba przesada aso umie doić 

Jano,niestety zdzierają.Za 5 L Shella raptem może być 120zł,powiedzmy około!

Za 5 L Elfa jest ok90zł(przynajmniej u mnie w hurtowni) Przebicie mają piękne.

Jano,po prostu jeździj i nasłuchuj.być może nie będzie się nic działo.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 L mało.Faktycznie wchodzi ok4.5-4.6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zalany na bagnecie sprawdzałem jest równo książkowo  :dribble:


Jano,niestety zdzierają.Za 5 L Shella raptem może być 120zł,powiedzmy około!

Za 5 L Elfa jest ok90zł(przynajmniej u mnie w hurtowni) Przebicie mają piękne.

Jano,po prostu jeździj i nasłuchuj.być może nie będzie się nic działo.

Dzięki Jacko też mam taką nadzieje z takim olejem po Szczecinie porusza się trochę QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej a ja akurat to dziś wyczytałem to tu   :D

0W20 super super olej na wykończenie łańcucha rozrządu, a na lato w upał super ochrona silnika  ,powodzenia życzę  :D  

 

Edziu, nie mądruj się. Taki olej (0W20) Nissan zaleca do Nowych Note z silnikami DIG-S. Do takiego oleju silnik DIG-S został zaprojektowany i na takim oleju ma być użytkowany. Silniki te, mają mechaniczne kompresory (napędzane od wału korbowego), załączane specjalnym układem sprzęgłowym. Wymagają właśnie takiego oleju i taki olej jest zalewany na pierwszych przeglądach przez ASO. I proszę Cię, przestań się tu wymądrzać, bo tym razem na pewno nie wiesz o czym piszesz. Nie sądzę abyś był specem od silników doładowanych mechanicznie (wysokoprężnych silników benzynowych, super precyzyjnie spasowanych w których współpracujące części metalowe są pokryte specjalną powłoką), pracujących w cyklu Millera (inna charakterystyka czasu otwarć i zamknięć zaworów). Więc koniec, bo inaczej Jacek zrobi czystkę a swoje rady olejowe i Militec`owe zostaw dla starych konstrukcyjnie silników a nie super nowoczesnych jednostek.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie olej kosztuje 120 a oni biora 330?? Wiedzialem, ze salon ma pewna marze ale nie bylem swiadom, ze az tak duza! Kurcze kiedys mnie troche smueszyly pomysly zeby na wymiane isc z wlasnym olejem, ale jeslu ma mnie to kosxtowac 200zl mniej to tez chyba o tym pomysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym stwierdzeniem myślę zakończymy tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze na koniec dodam (by pocieszyć Gregsona :D), że filtr oleju w normalnym sklepie kosztuje góra 40 zł (do motorka 1.2). W ASO tymczasem wołają ponad 130 zł. :wacko:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...