Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,różne aso leją różne oleje.Nissan jako firma zaleca olej sygnowany logo Nissana,ale z racji kosztów,aso leją innych firm.Np.Polmotor leje Shella ale już impwar lał elfa(który to koncern , notabene jest wytwórcą oleju sygnowanego logo Nissana)

Tak, tak, masz rację, ale generalnie rozmawialiśmy o Polmotorze o olejach jakie zalewają.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze na koniec dodam (by pocieszyć Gregsona :D), że filtr oleju w normalnym sklepie kosztuje góra 40 zł (do motorka 1.2). W ASO tymczasem wołają ponad 130 zł. :wacko:

To w Aso szczecinie taniej  żądają tylko 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.2 x flaszka ...oczywiście wó-de 40%

A na serio, szmaty,różne płyny ;) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było mycie gratis.Mówię zawsze bo tak mnie informowano podczas przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Qashqaia (jak i wcześniej Scenica w ASO Renault) myli podczas każdej wizyty. Np. Scenika myli mi nawet jak jeździłem na przegląd gazu (LPG) za 150 brutto. Wtedy zawsze sobie tak kombinowałem: myjnia i tak mnie kosztuje 30pln (z zewnątrz), to przegląd kosztuje (150-30) - 120pln heheheh.

Z Qashqaiem byłem na razie 3 razy na naprawach gwarancyjnych i tez zawsze oddany umyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

po pierwszym przeglądzie - Novellus  Tarnów

650 w tym: 284 robota, 149 olej, pozostałe pozycje to filtry, uszczelki... mycie w cenie :)

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłe ostatnio w ASO na dolewkę oleju - i za 1 litr butelki z logo Nissana skasowali 94 PLN. Jeden litr. Tu wyżej widzę że za cały olej jedynie 149.

Hmmmm...

Dodam, że jak byłem pytać o tę dolewkę to pytał czy już był wymieniany, i po VINie przyniósł to co niby powinno być. Na moje pytanie dlaczego pytał o to czy był już wymieniany czy z fabryki usłyszałem odpowiedź, że wymieniając można wlać tańszy by nie płacić tyle za dolewki... Ale aż tak tani? Czyli w fabryce leją za około 94/litr - a potem 5 litrów za 149?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za logo , a olej dla Nissana i tak aktualnie robi Elf/Total. Same ASO zalewa już bardzo różnie, w zależności z kim podpisali umowę.

A cena 94zł jest dla Ciebie ,a nie firmy/fabryki.Oni płacą znaaacznie mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem olej w Qq w ASO Szeptycki (przebieg 10 tys.) - cena 50 zł (mój olej i filtr łącznie za 133 zl). Nie robili problemów, wpisali za to do książki serwisowej "Wymiana oleju ELF EVO 900 SXR 5W40"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z zazdrością :punk: dodam, iż Renault w Kadjarze z silnikiem 1.2TCe 130KM wymaga przeglądów co 2 lata lub 30kkm.

Widać kto rządzi w koncernie Renault-Nissan, nie dość że pożałowali Nissanowi motoru z większą mocą to jeszcze sobie zostawili lepsze warunki serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Patrząc po naszych przypadkach śmiem twierdzić, że taki Kadjar może nie dożyć do pierwszego przeglądu dopiero po 2 latach. :D

A nawet jeśli dożyje, to tak długi okres międzyprzeglądowy na zdrowie mu raczej nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tylko mieć na uwadze, że w przypadku rozstania się z samochodem wykupione przeglądy przepadają, a kasy nikt nie zwróci.

Przez rozstanie z samochodem rozumiem sprzedaż, kradzież, rozbicie, utopienie, spalenie, zabranie przez komornika bądź eksmałżonkę na poczet sprawy rozwodowej itd. itp. :P

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie znudzi się wcześniej. :D

Bo na przykład ja właśnie dzisiaj miałem rozmowę telefoniczną z Nissana. Dzwonili z jakąś ankietą w związku z moją wizytą w serwisie. I w jednym z ostatnich pytań spytali czy wybrałbym Nissana ponownie. I to było najtrudniejsze pytanie z całej tej ankiety. :D

Weź pod uwagę, że QQ mam niecały rok. Więc nie wiem czy uda się Tobie wytrwać te założone przez siebie 5 lat. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...