Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,zgłaszanie problemu nie boli! Ja identyczny problem zgłosiłem zaraz po kupnie i do dziś ,wycieraczki chodzą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że będę w pobliżu to  wybieram się do serwisu z tym problemem.A widać go gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku a o której to godzinie zamierzasz odwiedzić serwis? (Też dziś będę i chętnie zobaczę na żywo twój patent na klapę :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od biedy to mogę na piechotę :), bo i tak auto zostawiam. No chyba że się zbierze większe grono to się jakiegoś busa wynajmie :)

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku a o której to godzinie zamierzasz odwiedzić serwis? (Też dziś będę i chętnie zobaczę na żywo twój patent na klapę :)).

Kurde...już wróciłem.Byłem około 11.00

I wyszedłem na ...głupka! Wczoraj czujnik był w połowie odklejony,walę do serwisu na pewniaka...a tu zonk! nie ma ani plamki z odklejenia! Wycieraczki pracują normalnie!

 

Misiek,jak by co to jestem codziennie pod Auchanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już po pierwszym przeglądzie (w dniu wczorajszym). 

Olej swój, filtr swój, robota serwisu. Cena trochę drożej jak u Katarzyny, bo 300 zł.

Podsumowując - mimo moich licznych rozterek, podejrzeń i obaw, mój QQ pierwszy rok przejechał całkowicie bezawaryjnie (nie licząc tej odmy, o której kiedyś pisałem, że się odłączyła, a którą zrobili na poczekaniu).

Myślę, że to dobra wiadomość w tym naszym forumowym zrzędzeniu. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł teraz bo ci doliczają za tego SZUMPANA coś tak doił i nie wiedział którego QQ masz wybrać  :D

Czekaj czekaj przyjedz następnym razem to ci doliczą za pranie tego czerwonego dywanu !!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przecież na ich sprawdzanie nie liczyłem. Chodziło mi tylko o tę drogą pieczątkę za 300 zł w książce serwisowej dla podtrzymania gwarancji.

A to, że mój QQ przejeździł rok bezawaryjnie, to ja przecież wiem i żadna ASO nie jest mi do tego potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł teraz bo ci doliczają za tego SZUMPANA coś tak doił i nie wiedział którego QQ masz wybrać  :D

Czekaj czekaj przyjedz następnym razem to ci doliczą za pranie tego czerwonego dywanu !!

Na czerwonym dywanie stał tym razem biały X-traktor (czy jak mu tam). ;)

Co ciekawe przez 3 godziny, które tam zabawiłem, nowych właścicieli znalazły 2 Juke.

Jednym czarnym z czerwonymi wstawkami wyjechał jakiś czarno odziany łysy z krótką szyją, a drugim białym jakaś biało odziana laska.

Doszedłem do wniosku, że mimo tej całej tandety, sprzedaż Nissanów idzie całkiem nieźle.

Swoją drogą nadstawiłem ucha i usłyszałem jak temu czarnemu łysemu, do czarnego Juke wcisnęli za dopłatą czarne stalówki 16" z czujnikami, oponami zimowymi oraz kołpakami. Za wszystko skasowali 3400 zł, co wydało mi się drogo biorąc pod uwagę, że ja za podobny zestaw, ale z felgami aluminiowymi, zapłaciłem u nich w zeszłym roku 4000 zł (co i tak wydało mi się drogie). 

 

Tak Edi, tyle liczą za pierwszy przegląd gwarancyjny.

Gdybym w całości zdał się na nich, to zapłaciłbym kole 700 zeta.

Weź pod uwagę, że głupia podkładka pod korek spustowy oleju w ASO kosztuje 1,87 zł. 

W wolnym handlu pewnie kilkadziesiąt groszy.

Po drugie liczą sobie za roboczogodziny. W ten sposób szanują robotę i coś co można by wykonać w godzinę, oni robią we trzy.

Zresztą pewnie nie ma w tym ich winy, bo takie czasy mają zapewne narzucone przez centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsio ,mimo że chwalę często  moje aso , to podkładki pod korek spustowy oleum, mają zdecydowanie droższe(3,46) Widać jak na dłoni , że Tobie co najwyzej wstawili z GB  ,a mi z Japoni zapewne  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne. Może być też tak, że odzyskali ową podkładkę z jakiegoś kosiarkowego silnika, który wyzionął ducha przed czasem (widziałem ich całe sterty na placu za salonem :D  ;)). Podmuchali, wyklepali i wstawili mnie. Stąd połowa ceny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, trochę wiary :)


Podkładkę zmienili ... co innego oleum Twoje, o czym Eduardo przestrzegał   :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Eduardo przestrzegał przed tym, że w ASO mają lepkie rączki.

Jednak pomny ostrzeżeń jednego z forumowiczów, śledziłem każdy ruch mechanika. :shiftyninja::D

Myślę jednak, że ów kolega miał złe doświadczenia w innym ASO. A że mieszka za granicą, to i może doświadczenia wyniósł z kraju obcego.

Bo u nas, do mojego oleju, nikt się nie przykolegował. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. 8 miesięcy i już mam prawie 20 tysiów więc się zbieram (niestety) do aso na przegląd.

Potrzebuję waszej pomocy, podsumujcie mi listę rzeczy które mogę sobie sam kupić i im przekazać, bo nie chciałbym o czymś zapomnieć, najlepiej konkretne marki/typy(oleju/filtra), ilość (np: oleju)  i orientacyjna cena.

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki, ale muszę mieć jeszcze pewność że czegoś nie przeoczyłem na mojej liście, czyli potrzebuję:

 

olej (5L)

filtr oleju

filtr powietrza

filtr kabinowy

 

coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę pod korek .jak jesteś Szkotem ;)

I płyn do spryskiwaczy

 

Uszelkę pod korek ? Któryr? Ten od oleju ? To na serio mam kupić czy żartujesz , bo przyznam że nie załapałem ...

 

Płyn do spryskiwaczy dopisuje do listy - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd nie przewiduje ani wymiany filtra powietrza ani kabinowego.

Choć oczywiście jeśli przywieziesz, to Ci zapewne wymienią, z korzyścią dla silnika oraz załogi na pokładzie.

Jak mniemam jednak, nie zrobią tego za darmo, a doliczą odpowiednią kwotę robocizny do ceny przeglądu.

Biorąc pod uwagę ceny w ASO będzie to jakaś stówa więcej.

Biorąc więc pod uwagę skomplikowanie wymiany, olałbym serwis i oba filtry wymienił samodzielnie.

Manual wymiany filtra powietrza mojego autorstwa masz na forum - to 5 minut roboty. Kabinowego pewnie też podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniali na pierwszym  i luftu i klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

Może na Twoje wyraźne życzenie?

Bo w liście kontrolnej, którą mam przed oczami, nie widzę takiej pozycji.

No chyba, że ze względu na mały przebieg mi nie wymienili, bo nie dojechałem przez rok do 20000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...