Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety byłem w szoku jak to zobaczyłem,a nie chcieli byście słuchać wiązanki,jaka wyrwała się z moich ust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jest na to rozwiazanie ...

 

jezeli jest slonecznie to zostaw samochod na sloncu zeby rozgrzac lakier lub delikatnie podgrzej miejsce suszarka (suszarka musi byc caly czas w ruchu nie nagrzewaj punktowo), po rozgrzaniu umyj dokladnie miejsce i naloz wosk (pare razy), musisz byc cierpliwy 

 

powinno zejsc i nie bedzie "prawie" sladu znaczy mozesz widziec bardzo delikany slad jak wiesz jak wypatrzec ale lakier bedzie ok

 

tylko wszystko musi byc zrobione z "wyczuciem" ... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mialem sobie dac spokuj z woskowaniem ze wzgledu na latwiejsze brudzenie sie auta -albo tak mi sie przynajmniej wydaje, ale skoro takie jaja z tym lakierem sa to poswiece pare godzin i naloze mu ten col 845.

Ale czy na szybe przednia naklada sie grubsza warstwe czy co? Skoro po szybie szoruja wycieraczki to po pierwszym lepszym deszczu po wosku juz pewnie nie bedzie sladu, zgadza sie?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson ty blachy oczyść i nawoskuj a nie o szybach rozmyślasz  :D

Ale woskowanie okien stalo sie moim fetyszem :D  to pewnie przez to woskowanie okien w domu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednią szybę zrób sobie na koniec zabezpieczania lakieru, to będzie taka wisienka na torcie  gratis  Rain Repellent :)

Jak wiozę teścia w deszcz to gały mu wychodzą z orbit bo wycieraczki chodzą sporadycznie na wywoskowanej 845 przedniej szybie :|

Ale szybę trzeba robić bardzo dokładnie nie w słońcu i bardzo dobrze spolerować !

 

Jeśli komuś Gul skacze to ja przepraszam że jestem i piszę!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie bardzo cenie Twoje uwagi :)

To jesli takie problemy z szyba sa to chyba daruje sobie col845 bo laczac ten wosk z moimi umiejetnosciami woskowania to moze z tegu kupa wyjsc. Tylko myslalem aby polozy cos zeby te muchy tak sie lepily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson zrób tak nałóż cienką warstwę na całą szybę dokładnie ale nie za wolno i spoleruj dość mocno dociskając mikrofibrę !

Szybę trzeba dość mocno spolerować aby wosk zahartować na szybie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz inna kwestia. Czy sa jakies powloki na szybe redukucace refleksy? Nie wymagam zebym mogl sobie nalozyc filtr polaryzacyjny jak w aparacie :) ale cos co zmniejszylo by refleksyjnosc szyby. Dzis mialem przypadek, ze w pewnej chwili slonce mi tak oswietlilo szybe, ze przez chwile nic nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson nie ma filtrów na szyby czołowe trzeba by wymieniać szybe albo kupić dobre Ray Ban :D

Super fabryczne filtry ma Pilkington jest mniej refleksów jazda pod słońce nie męczyła, takie miałem w Almerze!

Na aktualnej szybie SaintGobain jest gorzej nie jestem zadowolony z użytych filtrów pod słońce kiepsko!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson , też myślałem nad jakimś filtrem ,bo słońce czasami jest bardzo ostre/oślepiające , ale ja podążałbym w tym kierunku .

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-1pc-Black-Car-Sunshade-Auto-Accessories-Car-Styling-Car-Sun-Visor-Window-Block-Retractable/32302593362.html


Tamten (no właśnie jak to nazwać po polsku ) przeziernik ? ma 11 cm szerokości ten ma 14 , zawsze trochę więcej osłoni .

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Rearview-Mirror-Day-Night-Car-Sun-Shade-Sun-visor-Protect-Eyes/1639156145.html


Jest tego sporo z jednym klipsem i dwoma , osobiście uważam że z dwoma klipsami będzie to stabilniej trzymać się daszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oslone to moglbym zamontowac na oknie pasazera z tylu :) ale na pewno nie sobie z przodu.

Szukam bardziej cywilizowanego rozwiazania. Pewnie RayBan  to najlepsze rozwiazanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fotki Procesa robią baaardzo pozytywne wrażenie.Wręcz zmuszają do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat chcialbym polowe tego co ma ProceSS. Taki blyszczacy kojarzy mi sie tylko z jednym-psimi jajami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzenie mało adekwatne do nakładu i efektu pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kto chce to nazywac jego sprawa wazne jest ze dzisiaj jest dokladnie 1m-c od nalozenia i samochod wyglada dobrze  :)

zdjecia robilem wczoraj a samochod myty byl dwa tygodnie temu po tym jak go zostawilem pod drzewem na deszczu (nastepnego dnia myslamez ze bede musial uzuc maszyny zeby go doprowadzic do stanu poprzedniego), wystarczylo tylko wiadro z woda i plynem do mycia.

 

dodam tylko ze pod praca mam budowe doslownie na przeciwko ulicy wiec samochod jest caly czas brudny od pylu z budowy, poniewaz troche padalo w sobote - deszcz zmyl brud  :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzenie mało adekwatne do nakładu i efektu pracy :D

Ale w tym przypadku ma to pozytywny wydzwiek, naprawde jestem pod wrazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja naprawde polecam, doslownie przed minuta zmylem zaschniete platki kwiatow z drzew jedna butelka wody :)

jezeli miesiac pozniej preparat tak sie zachowuje to moim zdaniem warto jest wydac pieniadze i poswiecic jeden dzien na nalozenie preparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, a czy po naniesieniu Col845 bedzie sie auta blyszczalo jak to ProceSS'a?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70851-galeria-naszych-qq/page-7?do=findComment&comment=1051420

Będzie będzie jak ta felga alu co nie idzie jej pobrudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dawniej w ogole nie zajmowalem sie jakimkolwiek detailingiem samochodu a dbanie o czystosc sprowadzalo sie do odwiedzenia co jakis czas myjni gdzie chlopaki czyscili auto, to teraz chcialbym sie tym zajac osobiscie. A stalo sie to po tym jak nowego QQ pierwszy raz oddawalem do myjni i musialem pozniej wracac zeby poprawili swoja robote. Powiedzialem sobie, chrzanie taka robote, to sam sie tym zajme. I teraz sie ucze tego od zera. Po konsultacji z Edkiem nabylem komplet potrzebnych zeczy i teraz tylko czekam na wolny czas i ladna pogode.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...