Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Złośliwe tetryki. :D  ;)

Wprawdzie daleki jestem od pucowania auta w sposób jaki opisują na forach specjalistycznych, ale dziś wypucowałem sobie koła niemal tak jak ten pan z wrzuconego wyżej obrazka. :)

Koła zimowe żeby nie było, które parę dni temu zrzuciłem z bolidu. Więc proszę ja Was, umyłem oponki i felgi (od strony wewnętrznej również :P), osuszyłem, a na koniec wypastowałem, wpakowałem do worów i z namaszczeniem złożyłem na kupce w garażu w celu leżakowania do zimy. :whistle:

Jednak zdaję sobie sprawę, że w pewnym wieku już się nie chce więc rozumiem Wasze lenistwo.

I co łyso Wam? :devil:  ;)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam piany aktywnej i hydro wosku. Nie dotykam auta szczotką tudzież gąbką. Co do trwałości powłoki to toczę nieustanną walkę z serwisem Kii. Chodzi o części ala chrom czyli klamki, obwódki halogenów itp. Mam wersję xl więc jest tego nawalone ile można było. Już wymienili wszystkie klamki bo po 2 latach ten niby chrom spuchł. Wszystko to oszczędność koncernów motoryzacyjnych. Takie czasy i rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy ich / je nie pucowali , chuchali i cmokali w znaczek (emblemat na masce) i tak nas kiedyś zawiodą ... w najmniej odpowiednim momencie... ;)
Nawet podwójna warstwa nano wosku nie pomoże..... :D
Ale .. jeśli ktoś lubi , niech się bawi.... ;)
Ja już się "wyleczyłam".... to pewnie ze starości.... tylko nie wiem czy mojej czy auta... :P:D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim doswiadczeniu woskowania okna polaciowego gdzie okazalo sie to pomylka mam pytanie. Czy jesli sobie nawoskujecie auto i macie wtedy duze krople wody na masce podczas deszczu i akurat auto stoi, woda wyschnie ale brud z tych duzych kropli pozostanie. Mam na mysli czy nie wystepuje efekt taki, ze w przypadku gdy auto stoi czesto na parkingu to woskowanie dziala na nie korzysc wygladu, natomiast w przypadku gdy auto jedzie to faktycznie duze krople sa bardzo latwo zdmuchiwane z powierzchni auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwe tetryki. :D  ;)

Wprawdzie daleki jestem od pucowania auta w sposób jaki opisują na forach specjalistycznych, ale dziś wypucowałem sobie koła niemal tak jak ten pan z wrzuconego wyżej obrazka. :)

Koła zimowe żeby nie było, które parę dni temu zrzuciłem z bolidu. Więc proszę ja Was, umyłem oponki i felgi (od strony wewnętrznej również :P), osuszyłem, a na koniec wypastowałem, wpakowałem do worów i z namaszczeniem złożyłem na kupce w garażu w celu leżakowania do zimy. :whistle:

Jednak zdaję sobie sprawę, że w pewnym wieku już się nie chce więc rozumiem Wasze lenistwo.

I co łyso Wam? :devil:  ;)

No raczej nie! Bo ja w sobotę zrzuciłem zimówki umyłem dokładnie dookoła stoła i powiesiłem na wieszaku bez worów :D Więc jak widzisz ,nie może być mi łyso :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy Was wstydzę powiedzieć , jak wyglądają moje koła w workach. Na moją korzyść przemawia jedynie fakt,że włożone zostały suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli duża kropla zaschnie z kurzem to kurz jak najbardziej zostaje na aucie i ciemny lakier to uwidacznia , ale .... nawoskowany lakier ma to do siebie że wystarczy spłukać obficie wodą z dyszy np. carman za 2zł bez piany szczotek itp. i brud spłynie . 

Po za tym lakier jaki by nie był gładki , jest porowaty i wypełnienie tych szczelin (pod mikroskopem)  woskiem , uszczelnia powierzchnię i spowalnia degradację lakieru .

SPOWALNIA , nie wyeliminowuje ! 

zwłaszcza tych dzisiejszych wodnych .

brak_polysku.pngpoler_nablyszczajace_przed.gifnablyszczanie_przed.png

przed nałożeniem wosku 

 

polysk.pngpoler_nablyszczajace_po.gifnablyszczanie_po.png

po nałożeniu wosku i spolerowaniu .

 

warstwy_lakieru.gif

Na rysunku powyżej z lewej strony pokazane są zabrudzenia wbite i przywarte do lakieru , jeśli przed woskowaniem nie usuniemy ich przez glinkowanie zakleimy je na dobre do powierzchni , pisałem już o tym , ale warto powtórzyć ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam Farecla, Collinite i Turtle ale Meguiar jest tez dobry, zalezy co do czego potrzebujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby Eduardo. :D;)

To dlatego dziś go nie ma na forum. :P

 

1459767_943022919042857_2990512002668654

Colins ty to masz wyczucie skąd wiedziałeś że grzebie w kołach ????

Zajmowałeś się projektem idealnego wyważenia kół bo nie ma idealnych opon i felg aluminiowych .

Ponieważ już miałem dosyć co sezonowego wyważania kół a mam jeden komplet to zaryzykowałem i kupiłem sobie system automatycznego wyważania.

Na rynku są proszek Equal ,proszek szklany Counteract i jest Magnum Plus które właśnie wybrałem .

Wszystkie systemy są z ciężarówek nikt nie poleca tego do kół osobówek ,ale system działa do profilu opony 65 !

Ale że dla mnie nie ma rzeczy nie możliwych to kupiłem 4 paczki Magnum plus 78zł tyle co koszt wyważenia co sezon.

Przed zainstalowaniem Magnum plus miałem problem taki że właśnie dokonałem rotacji opon co 10.000 km i po zamianie kierownica mi delikatnie drżała przy 120 km/h 

Do kół 195/65/15 idzie po 85g proszku ale mamy tylko wyważenie dynamiczne a nie statyczne !

Nie odkleiłem odważników aby nie pozbyć się wyważenia statycznego i załadowałem przez zawór-wentyl 85g Magnum Plus.

Po załadowaniu wkręciłem specjalne zawory osuszające według patentu Magnum Plus.

Po zabawie z czterema kołami czas na test drogowy opony przednie 2.4 bar opony tylne 2.5 bar

50 km/h ok

80 km/h zero wibracji 

100 km/h samochód płynie nigdy nie miałem tak wyważonych kół !

120 km/h perfekcyjne wyważenie.

140km/h perfekcyjne wyważenie .

Tego typu wyważenie jest do końca żywotu opony i cały czas wyważa automatycznie koła i znowu nie dam zarobić wulkanizatorowi  :whistle:

Przebiłem tym magnum plus- wywoskowany telewizor!

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu - w końcu jesteś :). Stęskniłem się za Tobą :)

 

Przy okazji pytanko. Nabyłem K2 Spectrum do szybkiego zwieńczania mycia na bezdotykowej. Co sądzisz o tym preparacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć że ktoś tęskni za takim typem jak ja  :D

Ranger Spectrum sprawdza się super po każdym myciu samochodu, jest szybki w nakładaniu i polerowaniu to wosk idealny dla zmęczonych życiem lub leni :)

Spectrum będzie dłużej na uprzednio nałożonym twardym wosku z Caranubą , Spectrum nałożony na suchy lakier szybko się zmyje !

Ja  nakładam trwały wosk na Wiosnę i późną Jesień a po każdej myjni po osuszeniu irchą ciach spectrum i Panie salonowy samochód  :D

Spectrum stosuję też do laptopa super się sprawdza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce wlasnie zrobic po powrocie do domu za miesiac. Poloze najpierw collinite, a pozniej spectrum przy kolejnym myciu myjka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za miesiąc to Wiosna chyba do Polski wróci to będzie się można bawić z woskowaniem ,na razie zima wróciła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectrum stosuję też do laptopa super się sprawdza!

Edek !

Wczoraj był prima aprilis a dzisiaj już nie intryguj bo ... 

nie będziemy tęsknić za Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć że ktoś tęskni za takim typem jak ja  :D

Ranger Spectrum sprawdza się super po każdym myciu samochodu, jest szybki w nakładaniu i polerowaniu to wosk idealny dla zmęczonych życiem lub leni :)

Spectrum będzie dłużej na uprzednio nałożonym twardym wosku z Caranubą , Spectrum nałożony na suchy lakier szybko się zmyje !

Ja  nakładam trwały wosk na Wiosnę i późną Jesień a po każdej myjni po osuszeniu irchą ciach spectrum i Panie salonowy samochód  :D

Spectrum stosuję też do laptopa super się sprawdza!

Nooo,Edwardzie .Woski już wszędzie sprawdziłeś...no prawie.Jeszcze tylko musisz sprawdzić w zmywarce do naczyń,ciekawy jestem efektu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...